एसईओ

Siri'nin orijinal patronlarının sonuncusu, Topsy arama çalıştırması gibi Apple'dan ayrılıyor

 beyin-gelecek-teknoloji-implant-ss-1920 "genişlik =" 1920 "yükseklik =" 1080 "srcset =" https://searchengineland.com/figz/wp-content/seloads/2015/05/brain- geleceğin teknolojisi-implant-ss-1920.jpg 1920w, https://searchengineland.com/figz/wp-content/seloads/2015/05/brain-future-tech-implant-ss-1920-600x338.jpg 600w, https://searchengineland.com/figz/wp-content/seloads/2015/05/brain-future-tech-implant-ss-1920-800x450.jpg 800w "size =" (maks. genişlik: 1920px) 100vw, 1920px "/>


<p> Siri, başlangıçta kurucuları tarafından Google’a mobil cihazlarda bir işlem alternatifi olarak yerleştirildi. Fikir, doğrudan üçüncü taraf hizmetlerine bağlantı vermek ve arama sonuçlarının mavi bağlantılarından kaçınmaktı. Şimdi, Apple'ın kurucu ekibinin sonuncusu The Tom Gruber'in The Information'ın yayınladığı bir rapora göre ayrıldığı bildirildi. </p>
<p> Yayın ayrıca, Apple'ın teknik arama şefi Vipul Ved Prakash'ın iyi. Prakash, 2013 yılında Topsy'yi Topsy'ye aldığında ve <span class= Spotlight'tan, masaüstü ve mobil cihazlardan Safari ve Siri'den arama yaptıktan sonra Apple'a geldi.

Bu kalkışlar, en azından kısmen yeni bir yeniden yapılanmaya yanıt olarak görünüyor. Artık eski Googler John Giannandrea, Siri ve Apple'ın yapay zeka (AI) girişimlerini kontrol ediyor. Arama ve Siri aynı grupta yer almaktadır. Apple, bilgiyi Bilgi'ye doğruladı.

Apple'da yaklaşık iki yıl sonra Siri'nin diğer kurucularından Dag Kittlaus ve Adam Cheyer, Viv. Viv, Siri'den daha iddialıydı ama aynı zamanda Siri'nin üçüncü taraf hizmetlerine “derin bağlantı” vizyonunu yerine getirmeyi amaçladı. Siri gibi Viv, 2016 yılının sonlarında Samsung tarafından vizyonunu gerçekleştirebilmesinden önce 200 milyon doların üzerinde satın aldı.

Samsung, genel olarak karma-incelemelerle karşılaşan kendi sanal asistanı Bixby'yi geliştirdi. Viv’in teknolojisi geçtiğimiz yıl Bixby’ye entegre edildi. Google Asistan, Samsung Android cihazlarında da kullanılabilir.

Genel olarak algılanan şey, Siri'nin özellikle Google Asistanının gerisinde kalmasıydı, ayrıca Alexa.

Apple'ın AI ve Siri ile. İlk kez 2011'de iPhone'a entegre edildiğinde Siri, Android cihazlardan farklılaşmasına yardımcı olan bir yenilikti. Aradan geçen yıllarda, sesli arama ve sanal asistanlar, kullanıcı deneyimi için ana akım ve daha merkezi hale gelmiştir. Aynı zamanda akıllı evin potansiyelinin kilidini açmaya başlayan yeni bir cihaz kategorisinin (yani akıllı hoparlörlerin) temelleri haline geldi.

Sanal asistanlar artık stratejik – dolayısıyla Google'dan John Giannandrea’nın işe alınması ve yeniden yapılanma liderliğindeki Siri ve AI iş birimlerinin


लेखक के बारे में

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editör. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin (19459020) veya onu Google + 'da bulun.