एसईओ

Şirket içi SEO ekibi nasıl bir endüstri görevlisine katılıyor?

Daha fazla kaynağa, personele ve daha uzun çevrimiçi takip kayıtlarına sahip olan yerleşik rakiplere karşı çekiş kazanmak, her yeni gelen için yüksek bir emirdir. İyi finanse edilmiş rakiplere karşı organik arama görünürlüğünü artırmak isteyen 17 milyondan fazla listeyle kendisini “dünyanın en büyük tatil kiralama arama motoru” olarak niteleyen HomeToGo, hedef pazarlardaki izleyiciler için bir içerik stratejisi geliştirdi.

sıralamalarını yükselten HomeToGo'nun SEO ekibi, benzersiz pazarlar için yerelleştirilmiş, veri odaklı içerik araştırdı ve oluşturdu. Ayrıca, anahtar, içeriğin hem tatilcilere hem de gazetecilere hitap etmesi için yeni yollar bulmuş, sayfalarının medya kuruluşlarından bahsedilme ve geri çekilme ihtimalini arttırmıştır.

Beş yıl içinde, SEO ekibi HomeToGo.de 'yi arttırmayı başardı. SISTRIX'in görünürlük endeksine göre Airbnb.de'ninkini düzenleyen organik görünürlük. HomeToGo’nun SEO kampanyaları, hem 2018 hem de 2019’da en iyi şirket içi SEO ekibi için Arama Motoru Arazi Ödülü’nü aldı.

Kaynak: SISTRIX

Araştırma ve yerelleştirme

“Gelen Pazarlama Ekibimiz, genel seyahat trendlerini ve kullanıcılarımızın arama davranışlarını sürekli izliyor,” dedi. “Okurlarımızın ve gazetecilerin ilgilendiği konuları araştırmak ve anlamak çok önemlidir.”

HomeToGo, ilgi alanlarını keşfetmek için Google Trendleri diğer SEO içerik araçları ile birlikte kullanıyor. Şirket, içeriğini daha fazla bilgilendirmek için, farklı pazarlardaki kitleleri anlamak için ana dil konuşmacılarına da güvenmektedir. Kullanıcılarımızın mümkün olan en iyi yerelleştirilmiş içeriği elde etmelerini sağlamak için pazarları için 360 ° sorumluluğu olan yerel seviyedeki konuşmacılarla çalışıyoruz ”dedi Schwarz,“ Yalnızca kullanıcıyı gerçekten anlarsanız içeriğiniz tamamen başarılı olabilir mi? . ”

Outreach

HomeToGo'nun yüksek profilli medya kuruluşlarının dikkatini çekmek için, 2018'de 100'den fazla veri odaklı içerik öyküsü oluşturdu. Özellikle, Avrupa’da en üst sırada yer alan Kayak Fiyat Endeksi kampanyası Kuzey Amerika'daki kayak bölgeleri fiyata göre, sonuçlara yol açtı

Kampanyanın hem uluslararası hem de yerel kitlelere yönelik olması nedeniyle, HomeToGo dokuz farklı pazar için yerelleştirilmiş açılar oluşturdu. Hedef kitle potansiyel kış tatilcileriyle sınırlı değildi; Şirket ayrıca Kayak Fiyat Endeksini medya kapsamına mümkün olduğunca elverişli yapmak istedi, bu yüzden basına dikkat çekecek ticari olmayan içeriği de içeriyordu. Ancak, faydalı içerik oluşturmak, ille de geri bağlantıların yoğunlaşacağı anlamına gelmez.

“Biz yerel gazetecilerin ve seyahat profesyonellerinin kişisel ağlarını yaratan, yerel düzeyde konuşmacılardan oluşan uluslararası bir ekibiz” diyor Schwarz, HomeToGo'nun önceliğini vurguladı. yerelleştirme ve sosyal yardım konusunda. “Benim düşünceme göre, içeriğimize ilgi duyan bir gruba yüksek oranda hedeflenmiş bir tanıtım yapmaktan daha iyisi yok. Ağınızla bağlantıda kalmanız, hangi konuyla hangi zamanda kiminle ilgileneceğinizi bulmak için nabzınızı tutmanız gerekir. ”

Kazanç

Bu Kayak Fiyat Endeksi kampanyası, şirketteki bağlantıları tercih etti. New York Times ve MSN.com gibi mağazalardan bahseden beş pazar. Alakalı anahtar kelimeler için sıralamalar 85 sıra kadar artmıştır.

HomeToGo'nun stratejisi ve teknikleri, yıl boyunca, dünya genelinde organik trafik ve gelir artışıyla birlikte, binden fazla benzersiz havlayan alan tedarik etmesine yardımcı oldu.

farklı işler ve daha tecrübeli şirketlerle mücadeleye girme her zaman bir yokuş yukarı savaş olur. Kalkınan bir markanın alabileceği sayısız yaklaşım var, ancak araştırmasında metodik olmak, gazetecilerin yanı sıra tüketicilere yönelik içerik oluşturmak ve anadili dikkate alınarak uluslararası pazarlar için yerelleştirmek HomeToGo'ya arama sonuçlarında bir avantaj sağladı. 19659017] Yazar Hakkında

George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığıdır.