एसईओ

Sitenizin SEO Puanını İyileştirmek için Bir İçerik Pazarlama Stratejisi

Golden State Warriors basketbol takımı, NBA tarihindeki en uzun galibiyet serisini kırmak için takip ettikleri bir dizi NBA kaydını çoktan kırdı. Ancak, NBA veya Warriors'ın hayranı olmasanız bile, ekibin muazzam feat'lerinden alınabilecek dersler vardır. Ekibimiz bu hafta içerik pazarlama, popüler bir pazarlama stratejisi ve web sitesi sahiplerinin içerik pazarlamalarını iyileştirmek için Warriors'dan bir ders alabilecekleri … ve onların SEO puanlarını tartışmak için oturdu.

SEO bazılarını alan bir stratejidir. Bazı insanların inançlarına aykırı, ve sadece, bugün bir anahtar kelime için (özellikle rekabetçi bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği) sıraladığınızdan dolayı, rakiplerinizin "çalmak" için kendi stratejilerini yerine koymayacağı anlamına gelmez Daha tutarlı ve kalıcı bir SEO çabasıyla alaka düzeyi. Tıpkı Golden State Warriors gibi, eğer takımınız (ya da sahibi ya da tek sahibi sizseniz) her gün ortaya çıkmazsa ve kaliteli işler üretiyorsa, sonuçta bu "takımlar" ile rekabet etmek için mücadele edersiniz. gün ve gün içinde yürütme. Ancak, yeni başlayan ve / veya daha sıkı bir bütçeyle faaliyete geçtiğinizde ne yaparsınız ve sizin için SEO'yu işlemek için profesyonellere harcama yapmak için fazla paranız yok mu? İlgili içeriği yayınlamanızı öneririz. Ve sık sık.

Bu oldukça açık görünebilir, ancak birçok müşterimizle konuştuğumuzda, bu, onlar için bir miktar içerik yazıyor olsak bile, neredeyse her zaman desteklediğimiz bir şeydir. Neden?

• İçeriğiniz benzersiz olacak ve Google benzersiz benzersizdir.

• Uzmanlıklarınızdan ve iş ortaklarınızdan uzmanlığınızı biraz göstermenize ve ileride fikir edinmek için web sitenize geri dönmelerini sağlayabilirsiniz. [19659002] • Hedeflenen anahtar kelimeleriniz içeriğin bir parçasıysa, zamanla sayfa sıralamanızı artırmanıza yardımcı olur.

• İçeriğin kalitesini siz kontrol edersiniz. Hiçbir üçüncü taraf işiniz ve sektörünüz hakkında olabildiğince fazla bir şey taşıyamaz, bu nedenle kendi içeriğiniz coşkunluğun parlamasına yardımcı olur.

• Konuştuğunuz konularda zamanında ve ilgili olabilirsiniz. trend olana mandallamak ve içeriğinizin oranını arttırmak için kolay bir yol.

Şirketiniz içerik pazarlama ve SEO'nun Golden State Warriors'ı haline nasıl geldi? İşte önereceğimiz bir süreç:

1. Google Trendleri keşfedin ve son haftalarda popüler olan fikirlerden yararlanın. İnsanlar bize her zaman neden bunu savunduğumuzu soruyorlar ve genellikle şu sorudan kaynaklanıyor: "Trend konularının hiçbiri benim sektörümle ilgili değil, neden bunu kullanmalıyım?" Öncelikle, trend olan konuların sektörünüzle ilgili olması gerekmez. Örneğin okumakta olduğunuz makaleyi alın. Bunu yazarken, Golden State Warriors, NBA'deki (şu anda) yenilmemiş sezonlarının bir sonucu olarak trend oluyor. Öyleyse, makalemizin başlığı, "Altın Devlet Savaşçısı Kazanma Streakini Analiz ederek İçerik Pazarlaması Nasıl Geliştirilebilir?" Ne hakkında yazalım? Belki de iyi yazılmış ve ayrıntılı makaleler içeren bir takım yazılı blog arasında paralellikler çizebiliriz ve neden bir oyun kazanmak için tek bir oyuncuya güvenmiyor olmamız, Golden State'in rakiplerini yenmeye devam etmesinin sebebidir. Gerçek şu ki, önemli değil. Sadece okuyucuların ilgisini çekmek ve insanların internette aradıkları şeyden faydalanmak istiyorsunuz.

2. En son yayınınız için bir fikir bulduktan sonra yazmaya başlamanız yeterlidir. Ne hakkında yazıyorsun, soruyor musun? Her şey! Her makalenin araştırılması ve kaynaklanması gerekmez, her makalenin 3,000 karakter uzunluğunda olması gerekmez. Sadece Twitter'a bak. Twitter size bir mesajı iletmek için 140 karakter verir, ancak bu tweet'leri kaç kişinin görüntülediğini ve bunlara nasıl davrandığını görürsünüz? Milyonlarca! Önemli olan, uzunluktan endişelenme. Bir düşüncenin kalitesi ve tamlığı ve okuyucularınızın harekete geçip geçmeyeceği konusunda endişelenin.

3. Artık makalenizi yazdığınıza göre, iç ve dış bağlantılar aracılığıyla web sitenize sağladığı faydaları en üst düzeye çıkarma zamanı. Dahili linkler harika bir SEO avantajına sahiptir çünkü okuyucunun ne okuduğuna ve almasını istediğiniz eylemlere bağlı olarak bir sayfadan diğerine kolayca geçiş yapmasına izin verir. Ayrıca, kullanıcıları "sıçrayan" veya web sitenize gelip hemen ayrılmaya devam ediyor ve web sitenizdeki içeriğin geri kalanını incelerken harcadığınız zaman miktarını artırıyorlar. Bu yüzden, makalenizi okuyun ve web sitenizin diğer bölümlerine bağlanmak için kullanılabilecek kelimeleri veya kelime öbeklerini bulun. Dış bağlantılar ise okurları başka bir web sitesine yönlendiren bağlantılardır. Örneğin, yukarıda Google Trendler’e bağlandım. Niye ya? Sitenizde sürekli olarak bağlantı oluşturmamanız durumunda Google tarafından olumlu bir şekilde incelenir ve ayrıca başka bir web sitesiyle bağlantı takas etme fırsatı verir. Makalenizde atıfta bulunulan tamamlayıcı bir ürün (ancak doğrudan rekabet değil) olduğunu varsayalım. Başka bir şirkete, onları bilgilendirmek ve bağlantıyı kendi web sitelerinde bir yere koymalarını isteyip istemediklerini sormak için ulaşabilirsiniz. Size faydası nedir? Okurlarına ücretsiz विज्ञापन veriyor ve eğer sayfa sıralaması sizinkilerden daha yüksekse, web sitenize bir ziyaretçilere daha yüksek sayfa sıralamasındaki siteden bağlantıya gelirse, SEO desteği verir.

4. Yazıcınız ve gömülü bağlantılar ile muhtemelen içeriğinizin nereye gönderileceğini merak ediyorsunuzdur. Google'ın Panda güncellemesinden önce, yinelenen içerikle ilgili daha fazla ceza gördükten sonra, kaliteli makaleler oluşturmaya zaman harcayan insanlar, olabildiğince çok web sitesi ve sosyal medya hesabına sahip olmak için bunu en iyi şekilde değerlendirdiler. Artık bunun en uygun olduğuna inanmıyoruz. Tüm bu zamanı harika bir makale yazarak geçirdiğini biliyoruz ve üzerinde gözbebeklerinin sayısını en üst düzeye çıkarmanızı sağlamak istiyoruz. Aslında, içeriğinizi birden fazla yerde yeniden yayınlamak için iyi bir davranıştan daha çok zarar verebilirsiniz. Bu nedenle, içeriği yalnızca tek bir yere koymanızı veya kullandığınız yayınlama web sitelerinin (örneğin, Arama Motoru Gazetesi) Google'ın cezalandırmaması için bir rel = canonical referansı kullanmanıza izin verdiğinden emin olmanızı öneririz. Yinelenen içerik için!

5. Son olarak, içerik pazarlamanızın üstesinden ve ötesine geçmek istiyorsanız, forum tartışmalarınız ve benzerleri makalenize geri dönüşlerin sayısını artırmak için harika bir yol olabilir. Örneğin Reddit, belirli alanlarda uzmanlık için çok güçlü bir sosyal medya aracı olarak ortaya çıkmıştır. Sektörünüzle alakalı gruplara katılırsanız, büyük olasılıkla aynı soruya sahip gelecekteki Reddit kullanıcıları için makalenize geri statik bir bağlantı verecek, yanıtlayabileceğiniz (ve makalenizi referans olarak) çok sayıda kullanıcı tarafından oluşturulmuş soru bulabilirsiniz. . Kayıt için, Reddit olmak zorunda değil. Aynı stratejiyi tüm sosyal medya web sitelerinde de yapabilirsiniz.

Yani, içerik pazarlama stratejinizi geliştirmek istiyorsanız ve aynı zamanda SEO bütçenizin bir kısmını kaydetmek istiyorsanız, yukarıda özetlenen süreçle başlamanızı öneririz. Savaşçılar bugün bir gecede takım haline gelmediler, bu yüzden hafta içi ve haftada doğru şeyleri yapmaya devam edin ve sonunda rekabete hakim olacaksınız! Ve eğer web sitenizin şu anda nasıl olduğunu bilmiyorsanız veya sadece ikinci bir fikir edinmek istiyorsanız, Ücretsiz SEO Raporunu kontrol etmenizi öneririz.

İyi şanslar ve güzel yazılar!