डिजिटल विपणन

Snapchat – En İyi Pazarlama Aracı

Şu anda iki tür işletme var – diğer işletmeler Snapchat'dan faydalanmadan önce, diğer işletmelerde olması gerektiğini öğrenecekler – ve 2017'de Snapchat'a atlamak için öngörüde bulunmalarını isteyecekler. 19659002] Peki, işinizi büyütmek için Snapchat'da kullanabileceğiniz bazı pazarlama stratejileri nelerdir?

İhtisas İçeriği

Başka hiçbir yerde sunmadığınız içeriği sağlayarak hayranlarınızı içeriden hissettirin. Amacınız, kullanıcıları içeriden öğrenenlere özel erişime sahip oldukları gibi hissettirmektir. Bu, sizin ve içeriğiniz arasındaki duygusal bağlantıları geliştirir.

Örneğin, 24 saatlik Snapchat hikayeleri şeklinde ipuçları veya ilham kaynağı olabilirsiniz. Hayranlarınıza başarıya, günlük içgörülere, tavsiyeye ve güven ve kapsayıcılık duygusu yaratacak anahtarlar verin.

Yarışmalar ve Perks

Müşteri sadakati oluşturmak için hayranlarınızı promosyonlar ve hediye ile şaşırtın. . Yarışmalar snapchat'da harikalar yaratıyor ve yapmaları çok kolay. Yarışmanız bir ürünün isimlendirilmesi, resme resim yazılması, ürününüzle fotoğraf çekilmesi vb. Kadar basit olabilir.

Snapchat yarışmasını tüm sosyal medya kanallarınızda duyurun ve istediğiniz hedef kitleye uygun ödülü kazanın.

Ayrıca Snapchat çöpçü avı ile içeriden erişim, promosyon kodları veya indirimler sunabilirsiniz. Lansman tarihinden önce etkinlik için beklenti yaratın.

Özel bir Snapchat referans kodu vererek, takipçilerinizle günlük bir anlaşmayı paylaşmak kadar basit bir şey bile yapabilirsiniz.

Onları almanın harika bir yoludur. senin hakkında kelime yaymak. Ve kaç tane promosyon kodunun kullanıldığını izleyerek müşteri davranışlarını takip edebilirsiniz.

Hikayenizde Hayranları Harekete Geçin

Topluluğunuzla iki yönlü bir konuşma yaparak, katılımcılarınızın katılmasını isteyin. 19659002] Örneğin, ürününüzü içeren bir selfie göndermelerini isteyin. Ya da bir soruya yanıtı gösteren bir fotoğraf isteyin. Ya da, ürününüzü neden sevdikleri ya da günün sonunda ne kadar rahat hissettikleri veya nişinize uygun olan şeyler hakkında videolar hazırlayın.

Hayranlarınıza yanıt verdiğinizden emin olun. Bunu, sohbet özelliğini yanıtlayarak veya onlara teşekkür ederek bir fotoğrafını geri göndererek yapabilirsiniz.

Kullanıcıların özel ve toplumun bir parçası olduğunu hissettirmek için ekstra mil yapmak için öder.

Influencers ile Takım Up

Snapchat devralmaları, Snapchat hesabınıza erişimi seçtiğiniz kişilere verdiğinden, markanızın kişiliğini teşvik eden ve geliştiren hikayeler oluşturabilirler.

Avukatların devralmasına izin verdiğinizde, hesabınız daha az tanıtım yapıyor ve daha eğlenceli ve otantik.

Ne olabileceğinden endişe ediyorsanız, maymunlar hayvanat bahçesini ele geçiriyor gibi değil. Daha ziyade, bir günlüğüne 'sizi' kabul etmeyi kabul eden sizin tarafınızdan seçilen etkileyiciler ve taraftarlar.

Örneğin, nişinizin bahçıvan olduğunu varsayalım. Bir bahçıvandan bahçenizi ve komşularının hesabını kullanarak hesabını göstermesini istersiniz.

Ya da nişınız ilişkilerse, müşterilerinizden birinin evliliğini nasıl kurtardığınızı anlatmasına izin verebilirsiniz.

sadece hayal gücünüzle sınırlanıyorsunuz.

Son Düşünceler

Snapchat şu anda herhangi bir sosyal medya kanalının en yüksek büyüme oranına sahip. Yani, eğer orada değilseniz, işiniz için bazı büyük riskleri kaçırıyorsunuz.

Bu, Snapchat'ın üründen değil, ürününüz hakkında palavra atmaktan veya beklentileri vurmaktan ibaret olmadığını hatırlayın.

– işinize iyi bir bakış açısı ve takipçilerinizin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kullanın ve Facebook veya Twitter'da elde ettiğiniz hiçbir şeye benzemeyen marka sadakati yaratabilirsiniz.