डिजिटल विपणन

Sosyal Medya Pazarlaması ile Dijitalleşmek

Herkes, internetin geleneksel faaliyetlerimizin çoğunu üstlendiğini biliyor. İnternet, radyo dinlemeyi, eğlenceli bir kısa filmi izlemeyi, egzotik bir Tayland yemeği için bir tarife bakmayı, Hindistan'dan muhteşem bir bilezik setini satın almayı veya aslında bir bilet almayı gibi çok özel şeyler yapmamızı sağlıyor. Orada. İnternet, pek çok olasılıkla doludur ve şimdi, çevrimdışı veya fiziksel dünyanın yansıması gibi görünüyor. Bu nedenle, iş dünyası için çevrimiçi pazarlama sadece doğal bir şey gibi görünecekti ve sosyal medya pazarlaması bir seçenek olmaktan çok bir gereklilikti.

Sosyal medya pazarlaması, insanların fikirlerini yayınlamalarına izin veren sosyal medya sitelerinin avantajlarından yararlanıyor. Başkalarından bilgi toplayın, insanlarla etkileşime geçin ve düşüncelerini paylaşın, hatta anında sohbet edin. Bazı sosyal medya örnekleri blog siteleri, mikro blog siteleri ve sosyal paylaşım siteleridir.

Tüm bu çevrimiçi pazarlama stratejilerinin temelini oluşturan bir gerçek, aynı şeyleri seven ve aynı ürünleri tercih eden internet kullanıcılarının belirli site oğlu internet. Hepimiz biliyoruz ki, Dünya Çapında Ağ, geniş bir web alanı ve sayfa ağıdır ve internette çok fazla dikkat dağıtıcı ve niş vardır. Bu nedenle, ziyaret ettiğimiz temel arama motoru ve sosyal paylaşım sitelerinin yanı sıra, ilgi alanlarımıza ve tutkularımıza gerçekten hitap eden sitelere sık sık rastlıyoruz.

Bu, pazarlamacının araçları ve stratejileri oluşturmasını ve bunları sitelere yerleştirmesini kolaylaştırıyor. Ürünlerine cevap veren ve satın alan kişilere hitap ediyor. Örnek olarak, bir pazarlamacı, ofis malzemeleri sattığı sırada ilk kez bir web sitesinde विज्ञापन yayınlamak için zaman harcamaz. Açıkçası, belirli bir hedef pazara ulaşmak için yerleştirme ve araçların doğru kullanımı geleneksel bir pazarlama ideolojisidir. Ancak, dijital olma, belirli bir pazarın nereye gittiğini belirlemenin artık daha kolay olduğu anlamına gelir, böylece pazarı tercihler ve tutumlar açısından daha spesifik hale getirir; Aynı zamanda, hedef piyasayı tüm dünyadan insanları kapsayacak şekilde genişletmek.

Sosyal medya pazarlamasını kullanmak, gün geçtikçe daha fazla pazarlamacının, heyecan verici yeni yollar bulmaya çalıştığı günlerde trend gibi görünüyor. internet kullanarak kalabalık; Tüm geleneksel pazarlama derslerini sürdürürken ve uygularken. Gerçekten, bir pazarlamacı için bugünkü meydan okuma, çevrimdışı dünyadan dijital dünyaya, temel değerlerinden ve pazarlama ilkelerinden uzaklaşmadan sorunsuzca geçiyor.