एसईओ

Sosyal Medya SEO Nasıl Etkiler?

Sosyal medya şu anda oldukça uzun süredir faydalı bir pazarlama aracı olarak görülüyor. Facebook ve Twitter gibi web sitelerini kullanan milyonlarca insana milyonlarca kişi, onu doğru kullanabilenler için marka bilinirliğini artırmak için inanılmaz bir yer yapmaktadır. Sosyal medya pazarlaması kendi başına bir meydan okuma olsa da, SEO sıralamasında etkisi olan sosyal medyanın kanıtı arttıkça daha da popüler hale geliyor. Bu çevrimiçi pazarlama aracı neden arama motoru optimizasyonu sıralamasında etkili oluyor? Bir bakalım.

İlk olarak, bağlantı kurma hakkında konuşmak istiyorum. Bir web sitesine geri dönen bağlantılar, bir süredir olumlu bir SEO bileşeni olarak kabul edildi. SEO'nun bu yönü taslak uygulamalardan dolayı biraz değişmiş olsa da, doğru yapıldığında hala çok değerlidir. Google neden bu bağlantıları önemsiyor? Google ve diğer arama motorları bağlantıları önemser çünkü bir başkasıyla başka bir web sitesini paylaşmak isteyen biri tarafından oluşturulur. Birisi başka bir yeri paylaşmak için yeterince ilginç bir web sitesi bulmuşsa, Google bu konuyla ilgili ve eğlenceli bilgiler içeren kaliteli bir web sitesinin pozitif sinyalini kabul eder. Aldıkları daha olumlu sinyaller, o kadar çok web sitesine o kadar çok değer veriyorlar ki, o kadar çok kişi onayladığını onayladığını gösteriyor.

Peki neden bağlantı yapısının neden önemli olduğunun açıklamasıyla SEO'yu etkileyen sosyal medya konusunu başlattık? Eh, çünkü Google sosyal sinyallere bakıyor ve aynı şekilde kullanıyor.

İyi bir sosyal etkileşime sahip olan markalar, insanların doğru bir şekilde etkileşimde bulunabilmesi için yeterince ilginç olmalı? Bu çoğunlukla doğrudur ve arama motorlarının sosyal medyayı bir sıralama faktörü olarak değerlendirmeye başlamasının nedeni budur. Bir marka, sosyal profillerinden iyi bir miktarda hisse ve beğeni alıyorsa, izleyicilerin sağladıkları içeriği onayladığı ve beğendiği olumlu bir işarettir. Arama motorları, kullanıcılarına en ilginç ve faydalı web sitelerini sunmanın yollarını bulmaya çalışıyor ve bu yüzden bu tür pozitif sinyalleri arıyorlar.

Sosyal medyanın kesinlikle SEO sıralamasında gittikçe artan bir etkisi var gibi görünüyor. Bu her şeyin olduğu anlamına gelmez. SEO'nun diğer birçok unsuru hala inanılmaz derecede önemlidir. Sosyal medya, her zamankinden daha önemli hale geldiği için daha fazla dikkati hak ediyor.