डिजिटल विपणन

Sosyal Medya Ve SEO: Bilmeniz Gereken Şeyler

Günümüzün rekabetçi pazarında, tüm şekil ve boyutlardaki işletmeler, çevrimiçi pazarlamanın büyümeye yönelik harika bir fırsat sağladığını giderek daha fazla fark etmektedir. İyi tasarlanmış bir web sitesi, mükemmel bir şekilde icra edilen bir mesaj ve marka büyük bir ölçekte bastırıyor; En küçük işlerin bile bir etki yaratmayacağı konusunda hiçbir neden yoktur.

Çevrimiçi pazarda aktif olarak yer alan dünyanın en büyük markalarının bir kısmıyla kuşkusuz, rekabet gücü en azını söylemesi zor olabilir. Her şeyden önce, dev bir şirketinkiyle uyuşmayan bir bütçe olmadan, küçük işletme sahibi gerçekçi bir şekilde başarıya nasıl ulaşabilir? Bununla birlikte, çevrimiçi pazarlamanın güzelliği, güçlü bir platform olması ve başarının bütçesi ne olursa olsun herkes için potansiyel olarak kullanılabilir olmasıdır.

Doğal olarak, çok sayıda pazarlama geliri gerektirecek bazı çevrimiçi pazarlama yöntemleri var, buradaki en büyük suçlu PPC. Bununla birlikte, ücretsiz olmamasına rağmen, günlük fiyat etiketi olmadan daha uzun tekrarlanan sonuçlar üretme potansiyeline sahip olan başka bir şey vardır. Burada atıfta bulunuyorum SEO, aksi takdirde arama motoru optimizasyonu olarak bilinir; Bir web sitesini optimize etme süreci, belirli endüstri aramaları için uygun olarak değerlendirilebilir.

Bir kullanıcı bir aramada yazdığında, bir "pembe şapka", "erkekler için hediyeler" veya "Liverpool'da bir kuaför" iken ne olursa olsun, Google, en iyi sonuçlar olduğunu düşündüklerini bulmak için veritabanını araştıracaktır. SEO burada devreye giriyor. SEO neredeyse günlük iş gerektiren karmaşık bir süreçtir, karlı anahtar kelimeler hakkında geniş bilgi birikimi, bir web sitesinin hangi alanlarının en iyi şekilde anlaşılması gerektiği ve başarılı olması için bağlantı oluşturmanın önemi. Bununla birlikte, bu kadar önemli olduğu kadar, bugünün SEO kampanyalarının da bunlardan yetersiz kalacağını biliyor muydunuz? sosyal medya.

Girişten, sosyal medyanın önemi, gücü ve etkisi borca ​​açıktı, ancak SEO söz konusu olduğunda gerçekten açık ve kapalı bir durum. 2013 yılında, Moz'ın SEO liderleri, bir sayfadaki Google+ + 1'ler ile sayfa sıralamaları arasında yüksek bir ilişki olduğunu keşfetti. Etkili olarak, sonuçlar doğal olarak G + 'da paylaşılan bir şeyin her şeyden çok daha büyük bir hızda endekslendiğini gösterdi.

Google’ın spam’in başı Matt Cutts başlangıçta "sosyal sinyallerin" "beğenildiğini", "paylaştığını" ve yorumladığı herhangi bir sayfanın algoritma tarafından dikkate alınacağını (gizemli gizli formülün) açıklamıştı. bir sayfanın sıralamasını belirlemek için kullanılır). Doğal olarak, en iyimiz bile Google'ın kendi sosyal platformunu başkalarının üzerine yerleştireceğini varsayar. Bu nedenle, G + ve tabii ki Google yazarı paketi yönetir. Ancak diğer sosyal medya devlerinin de dikkate alınmayacağına inanmak için bir neden yoktur.

Bu nedenle, işletmeler mümkün olduğunca sosyal olarak dahil olmaya teşvik ediliyor. İçeriği kendi platformlarında paylaşmaktan, genel olarak sosyal takipçileri ve hayranları ile etkileşim kurmaktan, sosyal platformlarından kendi benzersiz teklifleri ve kodları kullanarak trafik çekmeye çalışmak, işletmenin sosyal paylaşımları teşvik etmesinin sayısız yolu vardır. Pek çok SEO uzmanı, sosyal biyografinizdeki ve bilginizdeki popüler anahtar kelimelerin yanı sıra tweet'leriniz ve güncellemelerinizde, site dışı ayak izinizi hayati bir şekilde arttırmanın harika bir yoludur.

İş ne olursa olsun, iyi bir SEO kampanyası olağanüstü fırsatlar sağlayabilir, ancak gerçek bir etki için sosyal sinyaller çok önemlidir. Bir zaman kaybı olduğuna inandığınız ya da kaynaklara sahip değilseniz, sosyal aktivitenizi SEO çalışmalarınız sırasında daha fazla düşünün; Moz, efektleri sağlayarak, sosyal sinyallerin sizin için yapabileceği şeylerden en iyi şekilde faydalanmamak bir utanç olurdu!