डिजिटल विपणन

Startups için 5 Basit Dijital Pazarlama Büyüme Hacking Stratejileri

Dijital Pazarlama'nın kapsamı gerçekten çok büyük ve işletmeler için bir nimet olarak geldi. Ancak, Dijital Pazarlama'ya en çok ihtiyaç duyan insanlar, başlangıçlarını başlatan girişimcilerdir. Halihazırda var olan şirketlerden farklı olarak, girişimlerin bu rekabetçi pazarda yer almak için yeterli parası yok. Mevcut şirketlerin zaten var olduğu seviyeye ulaşmak ve hedeflerine ulaşmak için ucuz araçlara ihtiyaç duyuyorlar. Start-up'ların daha hızlı büyümesine yardımcı olacak en iyi Dijital Pazarlama büyüme stratejileri ve ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Start-up'larınızın Güzelleşmesi için 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

1. Duyarlı Web Tasarımı ve Kolay Navigasyon Yapısı

"Web sitemizde daha fazla zaman için okuyucuları nasıl kullanacağız?" bir web sitesinin web sitesi tasarımı ve gezinme yapısı 'dir. Start-up'ların web sitelerinin tasarımını ve iyi Arama Motoru Optimizasyonu standartları için yapılarını optimize etmeleri gerçekten çok önemlidir. Bu, tasarımın kullanıcının web sitenizde bildirdiği ilk şey olduğu için. Bu yüzden, web sitenizin benzersiz bir tasarım ve duyarlı temaya sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, web sitenizin trafiğini iyileştirmek için iyi bir yapıya da sahip olabilirsiniz.

Web sitesi tasarımı ve yapısıyla ilgili ipuçları: –

 • Sitenizi farklı cihazlar (Cep Telefonları, Tabletler, Dizüstü Bilgisayarlar) ve ekran çözünürlükleri için optimize ederek yanıt vermeniz önerilir.
 • Bir WordPress sitesine sahipseniz siteniz için duyarlı bir tema kullanın.

2. Layık İçerik Oluşturun

İçeriğe gelince, pratik, etkileşimli ve çekici olmalı, böylece bir kullanıcı okuduğunda, bundan sıkılmasınlar. İçerik, günlük yaşamımızda kullandığımız etkileşimli bir konuşma dilinde, her türlü kullanıcı tarafından anlaşılabilen kelimelerle yazılmalıdır.

Değerli içerik oluşturmaya yönelik ipuçları: –

 • Tıklama başlığını taşıyan başlığı yazınız ve başlık etiketleri.
 • İçeriği oluşturun ve kendi deneyimlerinizi belirtin (mümkünse).
 • Görselleri – görüntüler ve videolar kullanın.
 • Bir içeriğin bir görüntüsüne (bilgi-grafik) dönüştürün.
 • ]

3. Sosyal Medyadan Yararlanın

Sosyal medya optimizasyonu, kitlelerinize ulaşmanızı en üst düzeye çıkarmanın en iyi yoludur. Blogunuzu çeşitli sosyal medya platformlarını herkese açık olarak yayınlayın ve sitenize daha fazla kullanıcı etkileşimi kazandırın. Yorum bölümünde yorum / paylaşma ve onlarla konuşmalarını teşvik edin. İsteklerine uygun olarak çalışmak, girişiminizin inancını ve güvenini arttırır.

Sosyal paylaşım ve içeriğin geniş kitleler tarafından iyileştirilmesi için ipuçları: –

 • İçeriğinizi uzmanlar ve çevrimiçi etkileyiciler aracılığıyla tanıtın.
 • Yorumlarınızda kitle isimlerinizden bahsedin.
 • Tereddüt etmeyin, kitlenize paylaşın.
 • Bir WordPress siteniz varsa, eklentilerini kullan otomatikleştirin Son çalışman.

4. Web Analitik Araçları ile İstatistiklerini İzleyin

Analitik araçlar dijital pazarlamacılar için en iyi arkadaşlardır.

इन web analitik araçları pazarlamacıların neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını bilmelerine yardımcı olur. Trafiğin sitelerine nereden geldiği, trafik kaynağının ve ortamının ne olduğu, siteye ne kadar zaman harcadığı, vb.,

Bu araçlar, pazarlamacıların dönüşüm oranını takip etmelerine yardımcı olur ve İzleyicilere içgörüler sunarak, bu belirli kitleler için içerik oluşturabilirler. Bu analitik araçlar, başlangıçların dinleyicilerine tam olarak istedikleri şeyi vermelerine ve daha fazla fayda sağlamasına yardımcı olmaktadır.

5. Kitlelerinizi Anlayın

Bu, pazarlamacının izleyici kitlesini psikolojik ve demografik faktörlerine uygun olarak tanımasına izin verdiği ve 'e uygun olarak bu stratejiye yardımcı olmalarını sağlayan bir dijital pazarlama kampanyasının temel kuralıdır. Kişinin nişini bilmek, pazarlamacının, hangi zaman aralıklarında ve hangi yollarla hangi tür içerikte yayınlanması gerektiğini bilmesine yardımcı olur.