Matbaa - Tasarım

T-Shirt Serigrafi İşleminin Sırrı Açıklandı

T-shirt serigrafi baskı sanatını düşünen biri var mı? Bazılarının düşüneceğinden daha fazla işi içeren son derece dikkate değer bir süreç. Çok fazla doğruluk, yaratıcılık ve uygun tişört Baskı sistemlerinin kullanımını içeren bir süreçtir. Tam olarak nasıl yapıldığını gözlemlemek için tişört baskı işlemini göreceğiz.

Bunun için gerekli olan temel faktör tasarımdır. Bu tasarım, tek kelimeden ayrıntılı bir taslaktan herhangi bir şey olabilir ya da her ikisinin bir kombinasyonu olabilir. T-shirt baskı için tasarımlarınız her şey olabilir. Bireyin yaratıcılığı onun tek sınırlamasıdır.

Resim veya metin oluşturulduktan sonra, & # 39; ekranlar & # 39; olarak adlandırılanları yaparız. Bu ekranlar görüntü dizileri ile oluşturulur. Bunlar daha sonra baskı makinesine yerleştirilir. Bu ekranların yerleştirilme süreci çok önemlidir çünkü t-shirtlerde düzgün görüntüler elde etmek için doğru şekilde yapılmalıdır.

Daha sonra ekranlar oluşturuldu ve t-shirt baskı için kullanılmaya hazır hale getirildikten sonra, t-shirt baskı makinesinin oluşturulması gerekiyor. Her makine, gerekli renkleri pres kafalarına yerleştirerek üretilir. Renkleri doldururken, daha açık renkler önce doldurulur, ardından daha koyu olanları takip eder. Beyaz her zaman kullanılacak ilk renktir ve siyah her zaman sonuncudur.

Çeşitli baskı makineleri kendi baskı yeteneklerine sahiptir. Dört kafa pres makinesi, bir defada dört farklı renk basabilme kapasitesine sahiptir. Bu çeşitli makineler farklı potansiyelleri olduğu için dikkat çekicidir. Böylece, tasarımınız yedi renk içeriyorsa, bu amaca ulaşmak için yedi kafaya veya daha fazlasına sahip bir makineye ihtiyaç vardır.

İşlemdeki baskı kısmı, tüm çalışmalar makine tarafından yapıldığı için çok basit. Ancak, bir kişinin makinenin çalışmasından sonra bakması imkansızdır. Bir işçinin t-shirt'ü makineye yerleştirmesi her zaman daha iyidir, diğer bir kişi ise bunu çıkarır. Bu sayede tişörtler baskı hataları veya sorunları için gözlemlenmiş ve kontrol edilmiş olabilir.

İçindeki son adım en kolay olanıdır. T-shirt üzerine baskı yapıldıktan sonra, bir kurutucuya yerleştirilir. Bu kurutucular, bir fırının ürettiği ısının iki katı üretir. Mürekkebin kumaşa kuruması gerektiğinden, üretilen ısının bunu yapmasına yardımcı olması nedeniyle bu süreç çok önemlidir.

Tişörtlü ekran baskısı sadece müthiş bir süreç değil, aynı zamanda talep ve eğlencelidir. Okullar ve işletmeler için yaratımlar yapan bir tekniktir. Bireylere arzu edilen eşsiz bir tarz kazandırır. Bu baskı teknikleri, her gün etrafımızda farklı tasarım ve renklere sahip çok çeşitli baskılı tişörtler görmemizin tek sebebidir. T-shirt serigrafi, çiçek açan bir sektör haline geliyor ve tekstil şirketlerinin birçoğu gelişimlerine odaklanıyor.


Source by Nathaniel Willhelm Jacobson