डिजिटल विपणन

Teknoloji Üzerine Kısa Bir Makale

Dünya, geçtiğimiz on yılda muazzam değişiklikler geçirdi. Şimdi iletişimin en önemli olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Görünüşe göre herkes ve her şey bir şekilde birbirine bağlı.

Okul öğrencileri için bu durum işleri çok daha verimli hale getirdi. Çalışma saatlerini zahmetli bir şekilde harcayan araştırma makaleleri, artık bir kart kataloğuna veya periyodik bir indekse dokunmadan araştırılabilir ve belgelenebilir. Bilgi dünyası artık bir fare tıklamasıyla elde edilebiliyor.

Önceden herhangi bir cevap vermeden düşünen insanların artık herhangi bir uygun arama motoruna yazıp neredeyse anında cevap verebileceği sorular. İnternet üzerinden bilgilendirici kısa makalelerle dolu sayısız site var. Videolar ve müzik artık talep üzerine görülebilir ve dünyanın dört bir yanından gelen haberler bir anda teslim edilebilir.

Bugün yaşadığımız teknolojik devrimin ve evrimin çok hızlı ilerlediğinden endişe eden bazı insanlar var. Bazı açılardan mahremiyet kaybı yaşanıyor ve Big Brother toplumunun hayaleti 1984'ten beri olandan daha büyük bir tezahür ediyor. Korkularının iyi kurulmuş olup olmadığı görülmeyecek, ama insanların isteyerek olmayacak gibi görünüyor. Kablolu dünyamıza neredeyse anlık bağlantılardan vazgeçmek.

Bu korkuların karşısında uçmak, dünyalarını kendi blogları aracılığıyla paylaşan bireyler. Eskiden sadece yakın arkadaşlarla paylaşılmakta olan şey, artık milyonlarca kişinin blog yazarının web sitesinde bulunup bulunmadığını görmek için çevrimiçi hale getiriliyor. Bireyler, ürünleri ve hizmetleri satmak için iyi yerleştirilmiş bloglarını kullanarak bundan yararlanmayı öğreniyorlar. İnternet, bireylere, büyük çocuklar gibi aynı oyun alanına adım atma fırsatı verdi. Doğru bilgi ve onu görebilme yeteneği ile artık herkes kitlelere ulaşabilir, düşüncelerini, duygularını ve hatta satış sahalarını paylaşabilir.

İş dünyası ve bireyler internete bir विज्ञापन kaynağı olarak güveniyordu. Güncel satış. Tüm iş modelleri, yalnızca İnternet sitelerinin kullanımı temelinde oluşturulmuş ve gelişmiştir. Bugün, bir tür çevrimiçi varlığa sahip olmayan geleneksel bir tuğla ve harç tesisi bulmak nadirdir. En yeni teknolojiye ayak uydurmak ve büyümek istemeyen herhangi bir iş, teknolojinin öncüsü olmayı tercih eden rakiplerinin ardında bırakılma riskini ciddiye alıyor.

Zamanın nereye varacağını anlatacak. Teknolojinin vaat ettiği olumlu olasılıklardan en iyi şekilde faydalanmalıyız, ancak nereye gideceğimize de dikkat etmeliyiz.