डिजिटल विपणन

Temel Dijital Fotoğrafçılık Eğitimi

Temel Dijital Fotoğrafçılık

Malzemeden en iyi şekilde faydalanmak için, deklanşör hızları ve diyafram ayarları üzerinde geniş bir kontrol grubu sunan dijital SLR veya üst düzey bir dijital fotoğraf makineniz olmalıdır.

Dijital fotoğrafçılıkta geleneksel film fotoğrafçılığından çok daha fazla avantaj var. En büyük dijital fotoğraf makinesinin hangisi olduğu konusunda şaşırabilirsiniz ve dijital fotoğrafçılık temellerinin bilincinde olursanız, kararınızı zahmetsizce yapabilirsiniz.

Dijital fotoğraf makineleri temel olarak görüntü çözünürlüğü veya mega piksel kapasiteleriyle karakterizedir; düşük çözünürlükten (1 megapikselden az) yüksek çözünürlüğe (1 megapikselden daha büyük) gelişmiş yüksek özünürlükten (4 mega piksel veya daha fazla). Dijital fotoğrafçılık, belirli bir şeyin anlık görüntüsünü yakalamak ve portre tarafından bir bilgisayar tarafından okunabilen ikili kayıtlara dönüştürmek için elektronik aletler kullanır. ISO 100-3200 arasında değişir ve tüm koleksiyonda son derece düşük gürültü. Bir kamerada ayarları değiştirdiğinizde, konu ve ışık koşulları için doğru pozlamayı gözlemlemeye çalışıyorsunuz. Durumun türüne ve daha fazlasına bağlı olarak panjurlu, diyafram ve pozlama nasıl ayarlanır. Çoğu durum için 5 megapiksel yeterlidir.

Eğer endişe duyduğunuz her şey Myspace resimlerinizi elde etmek için nasıl bir dijital fotoğraf makinesine sahip olabileceğinizi bilmekse, her şeyi geliştirmek ve taramak konusunda endişe duymak zorunda kalmazsınız. belki de dijital fotoğraf makinemizden küçük bir ders alın ve elinize geçebilecek herhangi bir sorunla başa çıkmak için el kitabını veya kullanım kılavuzunu kontrol edin.

Dijital fotoğraf makinesi hakkında harika olan şey, sürekli bir resim miktarına sahip olmanızdır. Fotoğrafları çevrimiçi olarak veya bilgisayarla kullanmayı planlamıyorsanız, daha düşük bir çözünürlük ayarına sahip olursunuz. ISO'nun çevreniz için ayarlanmış olması sayesinde, değerli anınızı kaybetmezsiniz. Yeni başlayanlar için dijital fotoğrafçılık herkes tarafından yönetilebilir. Dijital fotoğrafçılığınızın dijital fotoğrafçılığından sonraki fotoğrafçılığa geçmenin kolay olduğunu fark edeceksiniz, çünkü dijital fotoğraf makinenizle daha rahat bulacaksınız.

Dijital Fotoğrafçılığın Avantajları Nelerdir?

Fotoğraf makinenizi yükleme ve fotoğraf makinenizin depolama alanından en iyi şekilde fotoğraf çekmeye kadar geçeceksiniz. Eğer onları almaya istekli olursanız avantajlar çoktur. Yeni teknikler ve fotoğraf çekmenin yeni yollarını öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda kendi becerilerini ve zayıf noktalarını anlatan fikir sahibi insanlarla da tanışacaksınız. Bu şekilde dijital fotoğrafçılık derslerini birçok kişiye cazip kılan bu şekilde bilgi paylaşabiliyor.

Dijital fotoğrafçılık dersleri de sıklıkla farklı öğrenme aşamalarında insanlara hitap edecek şekilde tasarlanıyor. Örneğin, bir başlangıç ​​sınıfı daha önce hiç dijital fotoğraf makinesi kullanmamış olan ve biriyle nasıl yetkin fotoğraf çekileceğini öğrenmek isteyen kişilere yönelik olacaktır.

Orta sınıfın amacı, başlangıç ​​seviyesini geliştirmek olacaktır. fotoğrafçılığını daha keyifli ve ilginç hale getirmek için daha fazla teknik ve beceri kazandırmak.

Son olarak, daha gelişmiş bir öğrenci için geniş bir alanda daha fazla derinliğe giren bir dizi ders olacak. Örneğin, gece fotoğrafçılığındaki mükemmel fotoğrafları nasıl üreteceğinizi öğreten bir sınıfa sahip olabilirsiniz.