डिजिटल विपणन

Top 10 Online Freelancing Pazaryeri

Son yedi yıl içinde çeşitli online serbest piyasa pazarlarında profesyonel bir internet pazarlamacı olarak çalışıyorum. Başlangıçta online freelance kariyerine başladığımda, tüm çalışmalarım için bir pazara bağlıydım. Kariyerimi sorunsuzca yapmak için yeterince para kazandım. Diğer sitelere çalışmaya başladığımda, oradan çok daha fazla serbest çalışan iş bulma şansım oldu. Bugün, bugün yüzlerce serbest pazar yeri arasındaki görüşümüzü ve ilk on harika online freelancing pazar yerini paylaşmak istiyorum.

1) UpWork

UpWork.com, muhteşem çevrimiçi serbest piyasa pazarlarından biridir. Bu site oDesk ve Elance en popüler pazarlarından ikisinin birleşimidir. Burada bir serbest meslek neredeyse her türlü çevrimiçi işi bulabilir. İki tür iş var. Biri saatlik ve başka bir sabit fiyat işi.

2) Freelancer

Freelancer.com bir başka popüler çevrimiçi freelancing piyasasıdır. Burada bir serbest meslek sahibi, üst düzey programlama projelerine veri girişi işi alabilir. Dünya çapında binlerce müşteri ve freelancer var. Yeni bir serbest meslek sahibi, istediği işleri buradan kolayca alabilir.

3) Fiverr

Görüşüme göre, Fiverr.com, en popüler çevrimiçi serbest piyasa pazarlarından biridir. Burada bir serbest çalışanın, ne sağlayabileceğini açık bir talimatla bir gişe yayınlaması gerekiyor. Müşteri böyle yaparsa, beş dolar ile sipariş vermeye başlayabilirler. Böylece müşteri kolayca ucuz fiyata kaliteli iş alabilir. Bu nedenle bu site gün geçtikçe daha popüler hale geliyor.

4) PeoplePerHour

PeoplePerHour.com, web projeleri için özgürleştirmeye odaklanan harika bir platform. Eğer bir makale yazarı, dijital pazarlamacı, grafik tasarımcısı, web geliştiricisi, SEO uzmanı ya da uzmanlığınızla çalışmayı sevdiğiniz herhangi bir şey varsa o zaman. PeoplePerHour kesinlikle kontrol etmeye değer. Burada saat başı göndermeniz gerekiyor ve müşteriler bunu satın alacak ve sizin belirlediğiniz fiyata göre ödeyecekler.

5) 99 tasarımlar

Bu, serbest tasarımcılar için bir platformdur, 99 tasarımlar tasarım yarışmasında rekabet etmenize ve geri bildirim almanıza yardımcı olur. Müşteriler büyük bir ödeme ile en iyi olanları seçer. Yetenekli tasarımcıların yeteneklerini kanıtlamaları ve yakışıklı para kazanmaları için harika bir yol.

6) iWriter

iWritter.com, içerik yazarı için en iyi çevrimiçi serbest piyasa pazarı. Bu, web siteniz için içerik almanın en hızlı, en kolay ve en güvenilir yoludur. Bir serbest meslek aynı zamanda her bir kalite makalesi için yaklaşık 15 dolar kazanabilir.

7) Serbest Yazma Şakaları

Bu, serbest yazarlar, editörler, blogcular, yayıncılar veya bunların herhangi bir kombinasyonu için bir başka popüler serbest piyasadır. Bu kelime ile bir yolu olan serbest çalışanlar için harika bir seçenektir.

8) Toptal

Toptal.com aynı zamanda özel bir yazılım geliştirme projesi için en popüler serbest piyasasından biridir. Eğer bir müşteri özel bir yazılım geliştirme hizmeti almak istiyorsa, o zaman çok yetenekli ve profesyonel bir freelancerdan alabilirler.

9) Project4hire

Yüzlerce proje kategorisiyle Project4hire.com işleri tanımlamayı kolaylaştırır. Yeteneklerinize uyan büyük miktardaki yayınlarda tarama yapmadan. Yazarlar, kodlayıcılar, danışmanlar, tasarımcılar, programcılar ve daha fazlası için harika.

10) iFreelance

iFreelance.com platformu, serbest dünyanın dünyasındaki şüphelilerin bazılarını barındırıyor. Burada prova okuma, sanat, veri girişi, grafik tasarım, fotoğraf, defter tutma ve her türlü profesyonel görev alacaksınız. Ancak bu site serbest çalışanlar için özgür değil. Bunun için bir üyelik ücreti alınacaktır.

Böylece, serbest çalışan kariyerinize başlamak veya işinizi hızlı bir şekilde bitirmek için bu ücretsiz serbest pazar alanlarından birini seçebilirsiniz. Burada kelime etrafında yetenekli serbest çalışanlar ve müşteriler her türlü alacaktır. Peki, ne için bekliyorsun? Akıllı kariyerinize bunlarla başlayın.