एसईओ

Tuğla ve harç perakendecileri Amazon'da nasıl başarılı olabilir?

Amazon Marketplace'in yıllar içindeki popülaritesi Amazon'u tuğla ve harç perakendecileri için daha cazip bir yer haline getirdi. Son bir sütunda, çevrimdışı işlemlerini tamamlamak için Amazon'a dayanan bir perakendeci örneğini tartıştım. Son zamanlarda yayınlanan veriler, Amazon'un perakendecilere sitede daha fazla iş çekmeleri için daha fazla iş çekmeleri için büyük bir fırsat sunduğunu göstermektedir. Marketplace 'de bildirildiği gibi, Nabız, Amazon’da yapılan anahtar kelime aramalarının yüzde 78’i markasız. Başka bir deyişle, çoğu kişi, belirli markaların adlarını bulmaya çalışmak yerine “AAA piller” ve “erkek gömlekleri” gibi ürün kategorileri aramaktadır. Şimdi Amazon’un, Google’ı, insanların ürün aramaları yapması için en popüler yer olarak kabul ettiğini düşünün. Tuğla ve harç perakendecileri, Amazon'u yalnızca daha fazla ürün satmak için değil, itibarınızı geliştirmek için bir platform olarak görmelidir. Bunu yapmak, erdemli bir başarı döngüsü yaratacaktır.

İşte perakendecilerin Amazon'da nasıl kazanabileceği.

Amazon'da kazanmak, Amazon dışında dijital kullanmaktan pek de farklı değil. Müşterileri çekmek ve onları tutmak gerekir. Temel kurallar aynıdır, kurallar bir platformdan diğerine farklılık gösterse bile.

Müşterileri cezbeder

Bunu duydunuz mu – kaç kere? – Google’ı, Facebook’u ve müşterileri çeken ve dönüştüren diğer dijital platformlar hakkında, organik ve ücretli bir medya stratejisini, müşteri incelemelerinin yönetimi yönetimi

  • ile arama ile birleştirmekle ilgilidir. Örneğin, Amazon’da meydana gelen markalanmamış aramaların% 78’ini cevaplamak için ürün başlıklarını ve ürün kategorisi açıklamalarını optimize edin. Ürününüzün ne yaptığına, ne kadar miktar bulunduğuna ve kategorinize bağlı olarak, renk, boyut ve fiyat gibi önemli detayların kısa bir özetini eklemeyi unutmayın. “erkekler için tişört boyutu orta” gibi daha ayrıntılı genel aramalar için verilen değerlendirme, satıcı hesabınızın arka ucunda kullandığınız anahtar kelimeler olan Amazon arka ucu anahtar kelimelerini nasıl yönettiğinize çok dikkat edin. Ve görsel hikaye anlatımı çağında, müşterilerin ayrıntılı karşılaştırmalar yapmasını sağlayan güçlü ve net görüntüler kullanmak şarttır.
  • Amazon Reklamlarından Yararlanın . Amazon, geçen yıl bir köşede tartıştığım gibi, Google’ın ve Facebook’un çevrimiçi reklamcılığın egemenliğine dikkat çekiyor. Dijital reklamcılıktaki payı, küçük olsa da, özellikle Google'dan gelen işler yükseliyor ve çalıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Amazon, Amazon'da ürün satıp satmadıklarına, işletmeler için bir miktar विज्ञापन ürününü piyasaya sundu. Popüler Amazon Reklamcılık ürünleri arasında: İşletmelerin, alakalı anahtar kelimelerle arama yapan veya benzer ürünleri Amazon'da görüntüleyen müşterilere ürünleri tanıtmasını mümkün kılan Sponsorlu Ürünler. Arama sonucunun yanında envanter olarak görünürler. Sponsorlu Ürün listesine tıklananlar envanterinize alınır. Öte yandan, Görüntülü Reklamlar, belirli ürünleri aktif olarak görüntüleyen müşterilere alakalı reklamlar sunar – ve içerik bir rakip ürün envanterinde görünebilir. Bunlar Amazon’un hızla genişleyen araç takımı arasında bulunan ürünlerden sadece birkaçı
  • Yorumlarınıza dikkat edin . Amazon işleviyle ilgili müşteri incelemeleri, Google’da olduğu gibi: seçilme şansınızı arttırır ve ürünlerinizi daha görünür hale getirir. Aslında, incelemeler Amazon’un A9 arama algoritması altındaki en önemli sıralama faktörlerinden biri. Ne yazık ki, etik dışı şirketler sistemi sahte incelemelerle oyuna sokmaya çalışıyorlar. Ancak sahte incelemeler, güçlü bir inceleme programını göz ardı etmek için bir neden değildir. Proaktif olarak incelemeleri yönetmek – ve, evet, incelemeleri yönetmek, Amazon’un hizmet şartlarına (Satıcı Merkezi Alıcı Mesaj sistemini kullanmak gibi) uyduğunuz sürece, onları istemek anlamına gelir.

Müşterileri koruyun

Müşterilerinizi tutmak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi geliştirmek için müşteri incelemelerinden gelen girdileri izlemek için tetikte olmak demektir. İşte Amazon'daki müşteri puanlarınızı / incelemelerinizi yönetmenin, kapsamda kapsamlı olmanın yanı sıra çok önemli olmasının bir başka nedeni de var: Bunlar itibarınızın temel taşıdır.

Tek başına beş yıldızlı bir inceleme demek değildir. bir sürü. Ancak, belirli bir süre boyunca yapılan bir inceleme modeli, ürünlerinizi daha rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmanız, daha iyi bir envanter seçimi yapmanız veya yerine getirme uygulamalarınızı iyileştirmeniz gerekip gerekmediğini, hizmetinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz ve kullanmanız gereken değerli yapılandırılmamış veriler sağlar. [19659011] Yorumlar, Amazon'da erdemli bir döngü oluşturmanıza yardımcı olur: aldığınız olumlu yorumlar ne kadar markalı olmayan aramaların satıcı sayfanıza gelme olasılığı da artar. İnsanlar sayfanıza gelip bu yorumları gördüklerinde, sattıklarınızı satın alma olasılıkları daha yüksektir. İncelemeler ayrıca, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi geliştirmenize yardımcı olacak geribildirimler sunmakta ve bu da daha olumlu eleştirilere yol açmaktadır.

Ancak, bu girdiyi daha iyi sonuçlar almak için kullanmadıkça, bu erdemli çevrimi oluşturmuyorsunuz.

19659002] Daha sonra yapmanız gerekenler

Amazon'da olmanın bir başka büyük yararı var: Amazon, tuğla ve harç kitapçıları ve yiyecek için Amazon Go gibi işlemler yoluyla fiziksel perakendeciliğe genişledikçe kendinizi koruyacaksınız. Eğer güçlü bir yerel mevcudiyete sahip köklü bir perakendeciyseniz, bir avantajınız vardır ve çevrimiçi varlığınıza yönelik ürün yerine getirmeyi yönetmek için vitrinlerinize güvenerek faydalanabilirsiniz. Ancak bu kenar son olmayabilir. Perakendeciliğin en büyük çevrimiçi arama platformunun güçlü yönlerinden yararlanarak şimdi harekete geçmenin zamanı geldi. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Adam Dorfman, 20 yıldan fazla deneyime sahip bir teknoloji ve dijital pazarlama uzmanıdır. Uzmanlığı, ürün ve mühendislik ekiplerini ölçeklendirmenin yanı sıra ürün geliştirmenin tüm yönlerini kapsar. 1999'dan beri SEO ve Yerel SEO alanında yer aldı. 2006'da Adam, SIM Partners'ı kurdu ve şirketlerin birden fazla yerde müşteri ilişkilerini çekme ve büyütme sürecini otomatikleştirmelerini mümkün kılan bir işletme oluşturmaya yardımcı oldu. Adam şu anda Reputation’da ürün direktörü ve ekipleri konum tabanlı pazarlamayı itibar yönetimi ve müşteri deneyimi ile birleştiriyor. Adam, Search Engine Land gibi yayınlara düzenli olarak katkıda bulunuyor, Moz'un Yerel Arama Sıralaması Faktörleri anketine katılıyor ve Search Marketing Expo (SMX) West ve Search of State gibi arama pazarlaması etkinliklerinde ve HIMSS gibi sektöre özgü olaylarda düzenli olarak konuşuyor. . Twitter'da @ phixed izleyin.