डिजिटल विपणन

Tüm 24+ Modüllerin Derinlik Bilgisini Aldığınız Tek Dijital Pazarlama Eğitim Programı

Dijital pazarlama yöneticileri, kuruluşlarının çevrimiçi pazarlama stratejisini artırdı. Dijital (e-posta dahil) pazarlama kampanyalarını planlar ve yürütürler ve kuruluşun web sitesi (ler) i için içerik tasarlar, sürdürürler ve tedarik ederler. Buna ek olarak, sosyal medya aracılığıyla halkla iletişim kuruyor ve dijital sitelere ziyaretçi akışını sağlıyorlar. Dijital pazarlama yöneticileri ayrıca ziyaretçi verilerini analiz eder ve raporlar ve ürünleri pazarlamak için yeni yollar tasarlar. Sık sık perakendeciler için çevrimiçi bir varlığa, finans kurumlarına, hayır kurumlarına ve yayıncılara çalışırlar. Dijital pazarlama ajansları tarafından da istihdam edilebilirler. Günden güne:

Tipik olarak, bir dijital pazarlama yöneticisi şunları yapacak:

Dijital pazarlama kampanyalarını geliştirin ve yönetin
Bir sosyal medya stratejisini denetleyin
Organizasyonun web sitesini yönetin ve sürdürün )
Web sitesi ve Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ hesapları için içerik yazma ve optimize etme
Web sitesi trafik akışını izleme ve analiz etme ve düzenli dahili raporlar sağlama
Web sitesi hemen çıkma oranını azaltma gibi önemli performans göstergelerini elde edin zaman aralığı ya da dönüşümün iyileştirilmesi
Sürekli olarak web sitelerinin Arama Motoru Optimizasyonu üzerinde çalışın
Çevrimiçi içerikteki hataları veya hataları düzeltin
Videoları, podcast'leri ve sesli içeriği çevrimiçi sitelere düzenleyin ve yayınlayın
Web seminerleri ve web yayınları düzenleme
Çevrimiçi banner reklamlar ve tıklama başına ödeme (PPC) विज्ञापन yönetimi oluşturma
E-posta pazarlama kampanyaları için kopya yaz
Yeni eğilimleri tanımlayın dijital pazarlamada, yeni teknolojileri değerlendirmek ve markanın endüstri gelişmelerinin ön saflarında yer almasını sağlamak, özellikle de mobil pazarlamada gelişme
Çevrimiçi ürünleri desteklemek için basılı materyaller üzerine çalışma
Ürün lansmanlarına ve ağ oluşturma etkinliklerine

katılın Temel beceriler

19659002] Düzenleme ve yazma becerileri: Çeşitli dijital platformlar için içerik tasarlamanız ve düzenlemeniz gerekiyor. Blog yazılarını yazmak, işin ayrılmaz bir parçası olabilir.
Konuşma becerileri: Bunlar esas olarak içeriden konuşlandırılacak. Ortama aşina olmayan, dijital teknolojilerin nasıl çalıştığı ve pazarlama uygulamalarının ne olduğu konusunda başkalarına tutarlı bir şekilde açıklayabilmeniz gerekir.
Video düzenleme becerileri: Web sitesi ve sosyal medya içeriği Sadece metin değil, aynı zamanda görsel de olacak.
Web geliştirme becerileri: Bir dijital pazarlama yöneticisi bir yazılım geliştiricisi değildir, ancak HTML / JavaScript'in güçlü bilgilerine, güçlü arama motoru optimizasyonu bilgilerine ve gelişmiş Word ve PowerPoint becerilerine ihtiyacınız olacaktır.
Proje yönetimi becerileri: Dijital pazarlama yöneticileri, zamana duyarlı projelerin işlenmesinde ve son teslim tarihlerinde çalışılmasında da iyi olmaları gerekiyor.

Pratik Eğitim, teorik bilgi tabanı ve meslek arasındaki hayati bağlantıdır. Pratik uygulamalarını bilerek profesyonel bir kariyerinizde kazanma şansı verirken, pratik eğitim sırasında mesleğinizin farklı yönlerini öğrenmek için çaba sarf etmelisiniz. Bu sayede, çok çeşitli profesyonel profiller için kendinizi hazırlayın ve istihdam edilebilirliğinizi geliştirin. Her göreve en iyi hizmeti vermek için teorik bilgileri pratik becerilerle birleştirerek öğrenme fırsatı yakalayın.