एसईओ

Tüm İnternet Pazarlamacıları Hakkında Bilmeniz Gereken SEO Hakkında Mitleri

Arama motorları tarafından derecelendirilmek SEO olarak bilinen bir bilimdir ve son birkaç yılda çok gelişmiştir. Bir şey bu orana ulaştığında, bilmeniz gereken birçok yanlış bilgi var.

Onlar gerçek gibi görünürler ve oldukça korkutucu olsalar da, duyduğunuz SEO efsanelerinin çoğu öykülerden başka bir şey değildir. Bu yazı bu efsanelerin bir kısmını çözecektir.

Daha yüksek bir arama sıralamasına sahip olmanıza yardımcı olabilecek birçok şey olsa da, başlık etiketi kullanmak bunlardan biri değildir. Efsaneyi canlı tutmak, insanlar sıralamanızı yükseltmemekle birlikte H etiketlerinde hala anahtar kelimeler kullanıyorlar.

Birkaç test yaparak, bu efsaneyi kendiniz için test edebilirsiniz. Bu nedenle, başlık etiketlerinin kullanımı asgari düzeyde tutulmalıdır. Bu, sitenizin tasarımında önemli bir bileşen değilse, bir tane kullanamazsınız.

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarını sıralamak için aldatmak ya da aldatmak için bir yol değil, ama yine de birçok yeni pazarlamacılar bunun olduğuna inanıyor. Arama motorlarını kandırırsanız ne olur, sitenizi arama yapan kişilere kandırmak da sizi utandırıyor.

Dönüştüren trafik istiyorsunuz ve kullanıcıların açıklamanızdan sonra sitenizi bulmaları olası değildir. Gerçek dünya SEO, içeriğinizi optimize etmek, yüksek kaliteli backlinkler almak ve temel olarak arama motorlarına istediklerini vermek için çalışmakla ilgilidir.

Dürüst ve gerçeğe dayalı bir yöntem kullandığınız sürece, size yardımcı olması için bazı hileleri kullanabilirsiniz. Hızlı ve geçici sonuçlar almaya çalışmamak için uzun vadede bakmalısınız.

Birçoğunun, SERP sıralamalarınız üzerinde önemli bir etkisi olduğuna inanan bir başka yanlışlık, sitenizi sık sık güncellemeniz gerektiğidir. Web sitenize sık sık yeni içerikler eklemek sitenizi daha sık ziyaret eden örümceklere yol açacak, ancak SERP sıranızı etkilemeyecektir.

Siteniz gerçekten bir güncelleme gerektirmiyorsa, değişikliği yalnızca arama motorları için zorlamayın. Etkisi çok önemsiz olacak, buna değmez. Yapmanız gereken tek şey, bir arama yapmaktır ve oldukça popüler olan nişlerde iyi sıralanan birçok sitenin bir süredir güncellenmediğini göreceksiniz.

Kapsanan mitlerimiz ortak olsa da SEO çalışmalarınızı halihazırda olduğundan daha fazla zorlamamalıdır. Sitelerinizi arama motorlarıyla ilk kez pazarlamaya başladığınızda, çabalarınızı yanlış yönde odaklayarak zamanınızı harcayacağınız bir gerçektir.