डिजिटल विपणन

Ücretli Arama Pazarlaması

Şu anda dünyada 8 milyardan fazla web sitesi var ve kullanıcılar mümkün olduğunca çabuk bilgi istiyorlar; Bu bilgi için arama motorlarını kullanırlar. Bir kullanıcı bir arama terimi veya kelime öbeği yazdığında, girilen arama sorgusuna en alakalı sonuçları döndürürler. Arama terimleri için Web Sayfalarını optimize etmek, bugün yüz yüze kalan en büyük zorluktur. En iyi sonuçları elde etmek çok zor ve zaman alıcı bir süreç olabilir. Ancak şimdi, web sitesi sahipleri Ücretli Arama Pazarlaması kullanarak hedefli trafik için ödeme yapma fırsatına sahip.

Ücretli Arama Pazarlaması kesinlikle başarılı bir ortam. ABD’de, dünyanın her yerinde olduğu gibi, ücretli arama pazarlaması olağanüstü bir şekilde büyüyor. Geçen yıl kabarıcı bir büyüme oranına sahipti ve beklentiler bu yıl beklenmedik bir büyümeye sahip olacak. Neden bu kadar popüler; Çünkü, ürün ve hizmetleriniz hakkında çevrimiçi olarak aktif bir şekilde bilgi ararken ve hedeflediğiniz ziyaretçileri doğrudan sunduğunuz ürünlere yönlendirdikten sonra insanlara ulaşabilirsiniz.

İnternet kullanıcıları arama motorlarına göz atarken arama terimini veya cümlesini girer ve arama motoru sonuçlarına döndü. Genelde sorguya bağlı olarak hem ücretli hem de organik arama sonuçları bulurlar. Ücretli sonuçlar genellikle sağ tarafta veya sonuç sayfalarının en üstünde bulunan Sponsorlu Bağlantılar olarak görüntülenir. İnternet kullanıcısı bir विज्ञापनı tıkladığında, reklamveren tıklama başına ücretlendirilir ve fiyatlar arama terimine bağlı olarak 0,50 ile 50 dolar arasında değişebilir.

En iyi sonuçları elde etmek için, bir reklam kullanıcıların dikkatini çekmek zorundadır. Arama terimiyle alakalı reklam metni. Birisi dizüstü bilgisayar satıyorsa, reklam, "Laptop Fiyatları Karşılaştır" gibi bir şey içerebilir, çevrimiçi mağazalarda dizüstü bilgisayarlar için alışveriş yapar mı? Fiyatları karşılaştırın ve satın alın! Bu hedeflenmiş müşteriler, reklamın başlığında veya metninde bulunması gereken anahtar kelimeleri içeren ürünler aramaktadır. Reklamın kullanıcıya tıklandığında ne bulacağını tam olarak göstermesi gerekir.

Ücretli arama pazarlamasını öğrenmek ilk zamanlayıcılar için biraz zor olabilir. Google ve Yahoo, pazarlamacılar için titiz sertifika programlarına sahiptir. Büyük bir deneyime sahip olan Sertifikalı Pazarlamacılar bile, bu reklamcılık yöntemini kullanarak zorluklarla karşılaşmaktadır. Genel hesap performansının günlük olarak izlenmesi gerekmektedir. Tıklama başına maliyet, tıklama oranları, satış ve kayıt dönüşümleri, reklamverenlerin reklam harcamalarından elde ettiği en yüksek yatırım getirisini elde etmek için büyük dikkat gerektirir. Reklamverenlerin, reklam kampanyalarınızın etkinliğini izlemenize yardımcı olacak ayrıntılı performans raporlarına 7/24 erişimi vardır. Ücretli Arama kampanyaları% 100 sorumludur ve herhangi bir boyuttaki işletmeler için en etkili reklamları sağlayabilir.

Çoğu sektör ücretli bir arama kampanyasından yararlanabilir. Arama pazarlaması büyük şirketler için önemlidir, ancak küçük işletme sahipleri hızla daha fazla ve daha fazla yararları ile ilgilenmektedir. Web sitesi sahipleri ücretli arama pazarlamacılığını öğrendiklerinde, web sitelerine anlık trafik çekerler. Ücretli Arama Pazarlaması, şirketinizin büyüklüğüne bakılmaksızın, pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Google, Yahoo ve MSN gibi popüler arama motorlarının her biri ücretli arama kampanyaları için kendi benzersiz sistemlerine sahiptir. Bu programlar, neredeyse her gün yeni ve heyecan verici özellikler ile çok hızlı değişiyor.

İyi SEO teknikleri, uzun vadede mükemmel sonuçlar getirecek, ancak doğal arama çabalarınız için bir iltifat olarak ücretli aramayı kullanarak büyük ödeyebilirsiniz. Ücretli arama, pazarlamacının web sitesini sonuç sayfalarının üstünde tutmasına ve mesajınızı milyonlarca potansiyel müşterinin veya abonenin önüne koymasına yardımcı olur.