डिजिटल विपणन

Ücretli Reklam ve Chrome'un Yeni Güncellemesi

Google Chrome, daha önce duymadığınız bir durumda, "can sıkıcı reklamlar" olarak adlandırılan şeyi engellemeye karar verdi. Bu pop-up'lara, otomatik olarak video oynatmaya ve diğer çevrimiçi reklamcılık türlerine rastladınız.

Bu, genel olarak Chrome kullanıcıları için genel olarak iyi bir haber olsa da (yani, yalnızca bir web sayfasını açmayı kimlerin sevdiğini kastediyorum). Rastgele, istenmeyen müzik tarafından taciz edilen), çevrimiçi pazarlamacılar için zorluk çekebilir.

Kullanıcılar, Google’ın işletme sahiplerinin çevrimiçi विज्ञापन ihtiyaçları için Google’ın AdWords’üne odaklanmasını sağlamak için yaptığı bir kampanya olduğunu teorileştirirken, aslında Reklam oluşturucuların internette kullandıkları materyaller için daha iyi bir kaliteyi sağlamalarını sağlayın.

Reklamlarla İlgili Sorunlar

Biçim

En yaygın olumsuz kullanıcı deneyimlerinden biri Reklamlarla karşılaşacağım, biçimlerinin nasıl "yıkıcı" olduğudur.

Pop-up'lar sıkıntı için yaygın bir nedendir. Kendiniz bir site sayfası açarken, yalnızca size önem vermediğiniz bir anlaşma sunan bir pencere tarafından karşılanmak zorunda kaldınız. Ya da, sizi bulamayacağınız bir duraklama düğmesi aramaya başlatan yüksek sesli otomatik oyun reklamları nedeniyle bir mini kalp krizi almaya çalıştınız.

Kopya Kalitesi

Bir kenara Bu reklamların bize gösterdiği sıkıcı yoldan, reklamların gerçek kalitesi de söz konusudur.

Tıklama olmasa bile, büyük olasılıkla gelecek vadeden bir başlık olacaktır. sen. Büyük olasılıkla şüpheli fotoğraflar da beraberinde getirilecek.

Sadece "reklamlar" gerçekte tıklama elde etmede başarısız olmakla kalmıyor, aynı zamanda işletmeyi hiç olmadığı kadar taslak gösteriyor.

Zayıf Kullanıcı Deneyimi

Burada asıl önemli olan, müşterilerin gerçekten kontrol etmek istedikleri ilgi çekici reklamlar istemeleridir. Yanıp sönen teklifler ve balık avlama fırsatları ile kandırılmak istemiyorlar – onlar için çevrimiçi deneyimlerini mahvetmeyecek iyi yazılmış, dürüst reklamlar istiyorlar.

Bu, kullanıcıların reklamınızı isteyerek tıklatmasını istiyorsanız Eski reklam engelleyiciyi sizin oluşturduğunuzdan, reklam kalitesine daha fazla yatırım yapılmalıdır.

Bu konuda neler yapabilirsiniz?

Daha Güçlü Bir Strateji

Şirketler reklamlarını oldukça istekli yaparlar, çünkü kullanıcılar tarafından görüldüklerinden emin olmak isterler. İyi niyetlidirler ama sonuçta can sıkıcı olarak ortaya çıkarlar.

En üst düzeyde görünürlük, bir kullanıcının tıkladığı her pencere ile ortaya çıkmak anlamına gelmez; Bu, çevrimiçi olma olasılıklarının en yüksek olduğu yerleri ve en çok hangi platformlara güvendiklerini ve ardından da reklamları yerleştirmekle ilgili.

Bu, oldukça fazla araştırma gerektiriyor elbette, ama bahse girerim o zamandan beri daha iyi para kazanırsınız Mateminizi körü körüne göndermiyorsunuz

Daha İyi Kopyalama

Reklamınızın iyi bir şekilde alınıp alınmadığına dair güvenilirliğin rolü göz önünde bulundurulduğunda, malzemenizin iyi yazılmış ve kaliteli bir şekilde kullanıldığından emin olun. görüntüleri çok önemlidir.

Esprili, ince bir başlığın başlangıçta "Kadın bir haftada 20 kilo kaybettiği" kadar zorlayıcı olmasa da, kesinlikle çok daha güvenilirdir ve bir tıklama ile takip edilmesi daha olasıdır. umarım bir satış)

Uzman Yardımı

En iyi kalitede reklamlar oluşturmak için büyük bir engel, işletme sahiplerinin genellikle kendileri yapmayı tercih etmeleridir. İyi düşünülmüş bir reklam oluşturmak için harcayacak fazla zaman ya da enerji olmadığından, kalite unutulur.

Bu, dünyanın en büyük arama motoru platformu / ücretli reklam platformu olan Google'daki yerinizi kaybetmek anlamına gelebilir. . Bu nedenle, reklamlarınız için yapabileceğiniz en iyi şey, onları güvenilir bir Google AdWords hizmet şirketine sunmaktır.

Reklamlarınız yalnızca potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Şirketiniz ve imajınız hakkında çok şey var, bu yüzden reklamlarınıza daha akıllı yatırım yaparak Google Chrome'u ve reklam kalitenizi artırmanın zamanı geldi.