डेटाबेस

Uçurtma Sörfü

KiteSurfing böceği tarafından ısırıldıysanız, vücudunuza havaya 40 metrelik çığlık atıp suya çarpmak için ilk akıntıya gelmeyi bekleyemezsiniz. Her rüzgar rüzgarı sayesinde yüzeyden yükselmişsiniz ve inerken her dalgayı kırıyorsunuz. KiteSurfing'in sporuyla ilişkilendirilen heyecan, yelken açmak ve okyanusun tepesine uçmak için dünyanın dört bir yanındaki kumsallara akan bir çok güçlü heyecan arayanlara sahiptir.

Fakat ayaklarınızı suyun içine sokmadan önce, ihtiyacınız olacak. KiteSurf'un nasıl yapılacağını bilmek için, sörf yaptıysanız veya yelkenle sörf yaptıysanız, tahtanızın manevra yapmasını anlamada hemen bir avantaja sahip olursunuz, ancak KiteSurfing ayaklarınızı biraz hareket ettirdiğinde ve kollarınız ve elleriniz sizi uçurtmaya tutan tek şeydir ayaklarınız tahtaya bağlanır

Çoğu çaylak KiteSurfer'in kazaları vardır, çünkü uçurtmaların şiddetli bir rüzgarla oluşturabileceği mesafeyi ve değişken hız seviyelerini hesaplamakta zorluk çekerler. KiteSurf'a öğretme ve uygulama yoluyla öğrenme, kalp çarpma eylemini ve yerçekimine meydan okuyan sıçramaları öğrenmenin ve deneyimlemenin en iyi yoludur.

Her sporda olduğu gibi uymanız gereken güvenlik önlemleri vardır.

iyi bir yüzücü. Yüzmek, uçağınız sizden uzaklaşırsa, kulplardan sonra yüzmeniz veya kıyıya geri dönmeniz gerekebilir. Tahtanıza ne kadar uzağa gittiğinize bağlı olarak bu o kadar kolay bir iş olmayabilir.

Profesyonel bir eğitmen tarafından taranabilir veya puanlanabilir. Bu, suya zaman ayırmanıza uygun olan koşulları ve riskleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Eğitmeniniz IKO International KiteSurfing Organization tarafından onaylanmalıdır. Asla bir arkadaşıyla dışarı çıkma, feci ispat edebilirdi.

Her zaman kask takmalısın. Bisiklet yasaları gibi, bazı ülkelerde teşvik edilir ve bazılarında zorunludur. Kafanız vücudunuzun en hassas kısmıdır, yüksek hızda denize çarptıysanız veya kayalara çarptıysanız acı kafa travması olasılığını engelleyebilir.

Hava koşullarını izleyin. Şiddetli rüzgarın havasını ve etkilerini ve hevesli KiteSurfers'ı nasıl etkileyebileceğini anlamak önemlidir.

Yol boyunca öğreneceğiniz diğer kurallar önemli ve bir miktar ortak bilgi olacak ancak temelleri gözden geçirmek iyi olacaktır Siz ve etrafınızdaki insanların, fırlatırken güvenli kaldıklarından emin olmak için.

· Asla kalabalık yüzme alanlarına uçurtmalar fırlatmayın.
· Sıralarını sahil boyunca bırakmayın
· Mümkünse uçurtma fırlatmamaya çalışın kumdan
· KiteSurfers'a sahile yeniden girerken yardım etmeye istekli olun
· Suya atlar yaparken, rüzgar suyunu ölçün
· Uzaklara yüzemezseniz, denizin derinliklerine dalmaktan kaçının okyanus
· Uçurtmaya güç verirken kendi kurtarma sinyallerinizi kullanın
· Her zaman bir can yeleği veya yüzdürme ceketi takın.

Her zaman bir can yeleği veya yüzdürme ceketi kullanın. denize indirmek ve sahile yeniden girmek için güvenli.