डिजिटल विपणन

Ürün Görselleştirme Alışverişlerde Tüketicilere Yardımcı Olur

İnternette bir şeyler satın almak biraz bağımlılık yaratabilir – bir kez başladığınızda, her zaman her yerde olabileceği gibi duramazsınız.

Dev pazar yerleri ve eTicaret sitelerinin şafağından önce herkesin Bu arada, onların görev listesinde alışverişi içerirken, günümüzde sadece kanepeye pusuta atabilir, cihazınızın ekranını kaydırabilir ve satın alma işlemini gerçekleştirmek için bir düğmeyi tıklayabilirsiniz.

Bununla birlikte, rahatlığını sevmesine rağmen, tüketicilerin çoğu yine de Yeni bir araştırmaya göre, büyük-bilet ürün satın almak için tuğla-harç dükkanlarına götürün.

Dijital pazarlama şirketi PushOn'un anket yaptığı tüketicilerin yaklaşık yarısı, yeni bir mutfak veya banyo gibi pahalı ürünleri satın almayı tercih ettiklerini söyledi

Bunun nedeni, ürünleri satın almaya karar vermeden önce ürünleri görebilmeleri ve inceleyebilmeleridir.

Raporda, 1.000 tüketicinin% 47'sinin aslında çevrimiçi araştırma yaptığı ve bir kez de kalbi ürüne oturduklarında onu fiziksel bir mağazada satın alın. Diğer taraftan,% 70'i pahalı ürünleri çevrimiçi olarak satın aldıklarını ancak sadece mağazada gördüklerini gördüklerini söyledi.

Bu sadece çevrimiçi alışverişin kolaylığına ve rahatlığına rağmen, çoğu insanın hala Ürün, özellikle bir araba gibi pahalı olan, para atmadıklarından emin olmak için.

Ancak, hiç de yakın değiller; Tüketicilerin% 45'i, web sitelerinin bir ürün deneyimlemelerine olanak tanıyan bir teknoloji sunmaları halinde, bilinçli kararlar alabilmeleri için bir teknoloji sunduklarını söylüyorlar.

AR, e-ticaretin geleceği mi?

anketi yanıtlayanların, e-ticaret sitelerinin, çevrimiçi ürünleri satın alma konusunda ikna etmeyi düşünmesi gereken araçlarla ilgili görüşleri.

% 40, bir ürünü satın almadan önce test etmek için Artırılmış Gerçeklik (AR) kullanmayı seveceklerini söyledi. Bu teknoloji, dijital görüntüleri gerçek dünyaya dahil ettiğinden, çevrimiçi alışveriş yapanlar bir ürünü gerçeğe dair bakış açılarına yerleştirerek bir ürünü görüp deneyimleyebilecekler.

Diğer taraftan, ankete katılanların% 41'i, Daha sıkı çevrimiçi güvenlik, pahalı eşya satın alırken kendilerini güvende hissettirecek, dolayısıyla daha fazla harcama yapmaya daha fazla güvenecekler.

İşte onların istek listesinde bulunan diğer öğeler:

  • % 52, perakendecilerin daha iyi bir omnichannel deneyimi sağlayan bir teknolojiye yatırım yapması gerektiğini düşünüyor – bu nedenle alışveriş seyahati sorunsuz bir şekilde mağaza içi ve çevrimiçi.
  • % 32'si çevrimiçi hizmetlerden yararlanmak istiyor ve sorularına anında yanıtlar alabiliyorlar.
  • % 17'si perakendecilerin satın alma alışkanlıklarına dayanarak satın alma önerilerini getiren ve ürünlerle ilgili soruları yanıtlayabilen yapay zeka ve dijital sohbet botlarını kullanmasını istiyor.
  • % 17'si tek tıklamayla çevrimiçi alışveriş yapmayı kontrol etmek istiyor. daha kolay.
  • % 16 daha hızlı çevrimiçi satın alma yapmak için mobil ödemeleri daha fazla kullanmak istiyor.

Endüstri uzmanları, harika ürünler ve hızlı teslimatın yanı sıra, çevrimiçi işletmelere, ürünlerini görselleştirirken alışveriş yapanlara yardımcı olacak en iyi teknolojiyi seçmeye çağırıyorlar.

PushOn'un genel müdürü Sam Rutley şöyle diyor: [19659002] "Ürünlerin görselleştirilmesine yardımcı olmak için çevrimiçi müşteri hizmetleri asistanları veya AR uygulamaları olarak hareket edebilen dijital sohbet botları gibi teknolojilerden faydalanan perakendeciler, müşterilerin aynı hizmet ve bilgilere aynı düzeyde erişebildikleri daha sorunsuz bir omnichannel deneyim oluşturabilecektir. mağazada alışveriş yapıyor olsaydı bu, tüketicinin daha yüksek güvenlik ve güvence sunarak, bu teknolojinin sunabileceği güven ve tüketici güvenini artırma yolunda çok daha fazla yol alacaktı, yani daha fazla çevrimiçi harcama yapmak için rahat hissedeceklerdi. ”

Ne tür Son zamanlarda online işinizde teknolojiyi kabul ettiniz mi?