एसईओ

Vakıf SEO ile büyük işletmeler ne kadar büyük sonuçları görebilir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) yolculuğunuzda yeni başlıyor olun veya yıllardır devam ediyor olun, sitenizin bir kısmının iyileştirilmesi için iyi bir şans var. Aslında, Bowler Hat (ajansım) 'da her sene baktığımız yüzlerce küçük işletme web sitesinden, SEO'yu mükemmel ve eksiksiz bir şekilde uygulayan bir site olduğunu görüyoruz.

Arama motoru optimizasyonu, herhangi bir site için roket bilimi değildir. küçük ve yerel işletmeler dahil. Ancak, temel, temel adımlar yerine getirilmeden önce önemsiz ayrıntılarda kaybolmak kolaydır. Bu, çoğu işletme için, masa üzerinde kolay kazanımlar anlamına gelir.

SEO'da, pek çok ticari çalışma ile olduğu gibi, Pareto Prensibi de doğrudur:

… ”Birçok olay için, etkilerin yaklaşık% 80'i 20'den geliyor. Sebeplerin% 'si.

Bu, daha küçük işletmeler için SEO'ya baktığımızda kesinlikle doğru. Yararlarının yüzde 80'ini almak için yapılan işin yüzde 20'sini almak, SEO çalışmalarınızdan erken geri dönüş almanın anahtarıdır. Şimdi temelleri gözden geçirelim ve bugün kazanabileceğiniz kolay kazançlar elde etmek için bu yüzde 20'yi nasıl kullanacağınızı anlatalım.

Teknik SEO

Teknik SEO teknik olarak iyi anlaşabilir. Yine de, terimin sizi korkutmasına izin vermeyin. Başlangıçta akıllı kararlar alırsanız, teknik çalışmanın çoğu web sitesi barındırma ve web sitesi yazılımı tarafından halledilir.

WordPress gibi bir arama motoru dostu içerik yönetim sistemi (CMS) seçmek, bir SEO çabalarınız için teknik olarak sağlam bir temel. Doğru türdeki CMS ile, siteyi optimize edilmiş bir ortamda barındırdığınızdan emin olmak istersiniz.

Düzenlediğimiz bazı son testlerde, temel bir WordPress sitesini optimize edilmiş bir ortama barındıran standart bir web üzerinde karşılaştırdık. Optimize edilmiş ortam, WordPress'i hızlandırmak için gereken teknik optimizasyonun çoğunu yaptı. Fiziksel dosya boyutu üçte iki oranında düşürüldü ve yükleme süresi üç saniyeden bir saniyeye indirildi.

Tüm bunlar, çok sayıda iş yapmaktan ve manuel optimizasyon yapmaktan ziyade akıllı kararlar vermek suretiyle yapıldı.

Veya yüzde 20 çaba, yüzde 80 sonuçlar.

Buradaki birincil paket, web sitenizin içerik yönetim sistemi ve barındırma ortamı hakkında bilinçli seçimler yapmaktır. Bu hakkı alın ve karmaşıklık ortadan kalkar.

Anahtar kelime araştırması

Müşterilerinizin dilini anlamak, iyi bir arama motoru optimizasyonunun temelini oluşturuyor. Bu, yalnızca organik arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmek için değil, aynı zamanda kullanıcıları sitenize tıklamaya ikna etmeye yardımcı olmak ve daha sonra vardıklarında iletişim kurmaya yardımcı olmak için bir anahtardır.

Aşağıda bir anahtar kelime listesi almak için basit bir yol vardır. Bunun için genellikle bir elektronik tablo kullanırdım, böylece sayfaları optimize etmemize yardımcı olan arama hacmini, zorluğu ve mevcut sıralamayı düşünebiliriz.

1. Tohum Listesi. İşletmenizin tüm önemli öğelerini listeleyerek işe başlayın. Tipik olarak, küçük işletmeler için, birden fazla yer için optimizasyon yapıyorsanız bu, ürünler ve hizmetler ile herhangi bir konumdur. Tohum anahtar kelimelerinizi bir e-tabloda düzenleyin.

2. Anahtar kelime araştırma araçları. Orada anahtar kelime araştırma araçları sıkıntısı yoktur. Arama hacmini ve anahtar kelimelerin potansiyel değerini anlamanıza yardımcı olabilirler. İyi bir başlangıç ​​yeri aşağıdaki ücretsiz araçlar olacaktır:

 • Google Reklamları anahtar kelime aracı. Reklamların bulunduğu yere göre hacmi ve zorluklarla ilgili bir fikir ve tıklama başı maliyet (TBM) elde edin. Gerçekleştiren anahtar kelimeler tipik olarak daha yüksek bir TBM'ye ve rekabete sahip olacaktır.
 • Anahtar Kelimeler Heryerde. Bu, Chrome'un ülke genelinde arama hacmini ve bir dizi anahtar kelime önerisini gösteren bir tarayıcı uzantısıdır. Web'de gezinirken anahtar kelime araştırmasını aklınızda tutmanız harika bir araçtır.
 • Google. Anahtar kelimeleriniz için web’de gezinmenin büyük bir hayranıyım. Google, sayfanın alt kısmında anahtar kelime önerileri sunacak ve rakiplerimizin en uygun hale getirdiği şeyleri ele alabileceğiz. Potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre optimizasyon sağlamanız için anahtar hedeftir, bu nedenle bu adımı atlamayın.

Moz, Ahrefs ve SEMrush gibi bir dizi ücretli araç vardır; hepsi güçlü araçlar ama özgür değiller. Nakit kesintili küçük bir işletme iseniz, kayıt olmadan önce ücretsiz denemelerinden yararlanın.

Amacınız, bir sayfa veya hizmetle ilgili mantıksal anahtar kelime gruplarını bulmaktır. En iyi optimizasyon seçimlerini yapabilmeniz için, arama hacmi, rekabet ve anahtar kelimeye göre sıralama gibi ek değerler de isteyeceksiniz.

Birmingham kasabasında bir yerde çalışan bir tesisatçı kullanalım:

  • Tesisatçı.
  • Acil durum tesisatçısı.
  • Kazan onarımı.
 • yerler.

Bu anahtar kelimeler üzerinde genişleyebilir ve bunları mantıklı bir şekilde gruplayabiliriz:

 • Tesisatçı. Tesisat. Sıhhi tesisat hizmetleri
 • Acil tesisatçı. Acil durum sıhhi tesisat. Acil tesisatçı 7/24. 24 saat tesisatçı.
 • Kazan onarımı. Kazan servisi.

Burada elde ettiğimiz sonuç, bir kişinin aradığı çeşitli yolları kapsayan genişletilmiş bir anahtar kelime listesidir. Satış kopyanızdaki ve sayfa optimizasyonunuzdaki tüm bu varyasyonları kullanmanızı sağladığınızda, Google'ın bu kullanıcıya yardımcı olabileceğinden emin olabilirsiniz. Ve bu, daha fazla sıralamaya ve iş sorguları oluşturmanıza yardımcı olur.

Site yapısı

Google'ın ve kullanıcıların sitenizi ve işletmenizi anlamasına yardımcı olabileceğimiz başka bir yol da içeriğin iyi yapılandırıldığından emin olmaktır. Bir web geliştiricisi olarak arka planımda, site yapısını göstermek için bir dosya dolabı örneği kullandık.

Site, kabinedir. Kabinin çekmeceleri ana bölümlerdir. Çekmecelerdeki dosyalar alt bölümler (sayfalar) ve gerektiğinde, bir dosyadaki tek tek belgeler bir sayfa ile ilgili içeriktir.

Tipik bir işletme için, hizmetlerimizi ve konumlarımızı birincil sayfalarımız olarak atayacağız. gibi.

 • Ev
  • yerler.
   • Yer A.
   • Yer B.
   • Yer C.
  • Hizmetleri.
   • Hizmet A.
   • Hizmet B.
   • Hizmet C.

Bu yapı, bir arama motorunun anlayabildiği ve her bir hizmet ve yer için optimize edebileceğimiz yer için tek tek sayfalar sağladığımız bir şeydir. Daha önce araştırdığımız anahtar kelimeler:

 • Ev.
  • Hizmetler.
   • Hizmetler> Acil durum tesisatçılığı.
   • Hizmetler> sıhhi tesisat hizmetleri.
   • Hizmetler> kazan onarımı.

Ayrıca, bu sayfalar için açıklayıcı bir URL yapımız olduğundan emin olmak istiyoruz – her birinin dizinindeki anahtar kelimeleri kullanacağız:

 • www. examplesite.com/services/
 • www.examplesite.com/services/emergency-plumber/
 • www.examplesite.com/services/plumbing/
 • www.examplesite.com/services/boiler-repair/ [19659021] Artık, sayfa içeriğini açıklayan açıklayıcı URL'lere sahibiz. Bu, başka bir optimizasyon kutusunu işaretlemenize yardımcı olur ve tıklama oranlarında yardımcı olabilir. Google şimdi en alakalı sayfayı gösterebilir ve potansiyel müşteriyi en alakalı bilgilere yönlendirebiliriz.

  Sayfa üstü optimizasyon

  Bu, birlikte yaptığımız tüm işleri bir araya getirdiğimiz yerdir. Anahtar kelime listenizi şimdi iyi yapılandırılmış site sayfalarınızda kullanabilirsiniz. Bu nedenle bu prosedür yaklaşımı burada çok önemlidir.

  Sayfanızın optimizasyonunu nasıl geliştireceğinizi merak eden ekrana bakmak yerine, aşağıdaki adımlarla çalışabilirsiniz.

  Sayfa başlıklarını optimize edin
  ] Sıralama faktörü çalışmaları sayfa başlığı en güçlü tek sayfa sıralaması faktörü olarak gösterme eğilimindedir ve ben saf SEO perspektifinden katılıyorum. Ancak, sayfa başlıklarının, arama sonuçlarında sıkça gösterildiklerinden, bir başlık olarak da düşünülüyor. Tıklamaları optimize etmek, sıralamada olduğu kadar önemlidir. Bu yüzden mümkün olduğunca markalama öğelerinde örgü yapmaktan da hoşlanıyorum.

  Tesisatçı örneğimizi tekrar gözden geçirirsek, bu noktayı açıklayabiliriz ve tüm sayfalar için sayfalarımızı nasıl optimize edebileceğimizi gösterebiliriz. konumumuzu ve markamızı içerecek anahtar kelime varyasyonları. İşte başlığımız şöyle:

  Sutton Coldfield'deki tesisatçı – Marcus's Sıhhi Tesisat Servisi

  Servis sayfalarımız bunun üzerine inşa edilebilir:

  Kazan Tamir Servisi – Ücretsiz Teklif | Marcus's Sıhhi Tesisat, Sutton Coldfield

  Acil Tesisatçı – mevcut 24/7 | Marcus's Sıhhi Tesisat, Sutton Coldfield

  Burada tüm kutuları işaretleyen sayfa başlıklarımız var:

  • Anahtar kelime varyasyonlarıyla optimize .
  • A harekete geçirme Alıntı. ”
  • Yer sayfa başlıklarında“ Sutton Coldfield. ”
  • Markalama “ Marcus'un Sıhhi Tesisatı. ”

  Bu sayfa başlıkları alakalı, optimize edilmiş ve pazarlama zekasına sahip. Bu hakkı elde edin ve sayfa içi optimizasyonunuz iyi bir başlangıçtır.

  Meta açıklamaları optimize edin
  Meta açıklamaları sıralamalarını doğrudan etkilemez, bu yüzden çoğu zaman ihmal edilirler.

  Meta açıklamalarını arama motoru विज्ञापन metni olarak düşünmek. Açıklama, sayfa başlığınızdaki iletiyi oluşturmanıza ve güçlendirmenize yardımcı olur, bu da daha fazla tıklama elde etmenize yardımcı olabilir.

  Sayfa başlıkları için yaptığım gibi aynı yaklaşımı kullanmak istiyorum:

  • Anahtar kelimelerinizi anlamlı bir şekilde kullanın ve benzersiz satışınızı ayrıntılandırın. teklif (USP) ve özel teklifler.
  • Harekete geçirici mesaj ekleyin. Buradaki şeyleri abartmayın, ancak fırsatı makul bir şekilde kullanın ve genel sonuçları iyileştirebilirsiniz.

  Sayfa içeriğini optimize edin
  Sonraki sayfa sayfa içeriğidir. Gerektiğinde anahtar kelime varyasyonlarımızla çalışmak için daha fazla alanımız var. İçeriğinizin okunması kolay olduğundan ve hedef kitlenizle yankılanacağından emin olun. Burada yapmak istediğimiz son şey, bir makine tarafından yazılmış veya aşırı derecede optimize edilmiş ve anahtar kelimelerle doldurulmuş gibi görünen bir şey yazmaktır. Okunabilirlik her zaman önce gelmelidir.

  Burada çalışmak zorunda olduğumuz ana sayfa bileşenleri şunlardır:

  • Başlık Etiketleri. H1, H2, H3 vs.
  • Vücut İçeriği. Sayfadaki metin
  • Görüntüler. Kopyanızı desteklemek için kullandığınız görüntüler.

  Sadece anahtar kelimelerinizin doğal olduğu yerlerde kullanın; tekrar, aşırıya kaçmayın. İyi okuduğunuzdan ve iyi durumda olacağınızdan emin olun.

  Resimlerle çalışırken görüntü adını, alt metni ve açıklamayı optimize edebilirsiniz.

  Sayfa optimizasyonu iyi yapıldığında, daha geniş bir dizi için sıralanırsınız. Şartlar ve potansiyel müşterilere hitap eden bir dil kullanıyor olacaksınız. Bunlar aynı zamanda SEO'nuzu geliştirmeye yardımcı olan gerçek dünya faydalarıdır.

  İç bağlantıları optimize et
  Göz önünde bulundurulması gereken son unsur, iç bağlantılarınızı optimize etmektir. Birincil navigasyon ile başlayın, ancak içeriğinizdeki bağlantıları da kullanın. Bu, SEO'nuzu geliştirmeye yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda, kullanıcıların gitmelerini istediğimiz yerlere rehberlik etmelerine yardımcı olur.

  Küçük işletme sahipleri, hizmet ve konum sayfalarını birbirine bağlamaktan yararlanabilir. Örneğin, servis sayfası, işletmenin faaliyet gösterdiği tüm konumlara ve konum sayfalarının bu konumda sağlanan tüm hizmetlere bağlantı vermesine bağlanır. Bu, kullanıcının yararına olan ve SEO'nuza yardımcı olabilecek iç bağlantıları kullanmanın basit ve ortak bir yoludur.

  Yerel SEO

  Yerel işletmeler için yerel SEO, yerel işletmelere yardımcı olmaya odaklanan geleneksel SEO'nun bir alt kümesidir. . Google My Business (GMB) ve atıflar:

  Google Benim İşletmem
  Bu, Google’ın işletme dizini. Google Haritalar'da ve arama sonuçlarında görünürlük sağlamaya yardımcı olmak için işletmenizle ilgili bilgi sağlayabilirsiniz. İşiniz (kategori), çalışma saatleri, iletişim bilgileri, web sitesi adresi, fotoğraflar ve daha fazlası dahil olmak üzere işletmenizle ilgili tüm bilgileri sunmak isteyeceksiniz.

  Diğer özellikler mesajlar, yorumlar ve mesaj alma özelliklerini içerir. müşterilerden. Yeni başlıyorsanız basit, tek sayfalık bir web sitesi bile oluşturabilirsiniz. Bunun güçlü bir platform olduğunu söyleyebilmeniz ve tüm bilgilerinizin eksiksiz olduğundan emin olmanız ve size sunduğu tüm avantajları kullanmanız gerekir.

  Alıntılar
  Alıntılar sadece adın, adresin ve yerel bir işletmenin telefon numarası. Bazen alıntılar çoğu zaman değil, bağlantılıdır. Atıflar yerel işletme dizinlerinde, web sitelerinde, sosyal ağlarda ve uygulamalarda görülür. Atıflar, potansiyel müşterilerin yerel işletmeleri keşfetmesine yardımcı olur ve yerel arama sıralamasında etkili olabilir.

  Önemli alıntı sitelerini tanımlamanın iyi bir yolu, anahtar kelimelerinizi Google ve Bing'de aramaktır. Listeleri dizinlerden görüyorsanız, bu geçerli bir atıf kaynağıdır. Sitenizi yerel dizinlere eklemek SEO ile yardımcı olur, ancak daha da önemlisi, müşterilerin arama yapabilmeleri için motorları da kullanmalarına yardımcı olur!

  Küçük işletmenizin çevrimiçi bir dizine eklendiğinde, Doğru kategoriyi ve ana anahtar kelimelerinizi, hizmetlerinizi ve konumunuzu içeren mantıklı bir iş tanımı sağlayın.

  Kurum binası

  Link ve otorite oluşturma, SEO'nun en zor ve kötü yönleridir. Arama motorları hala web sayfasının ve sitelerin göreceli otoritesini anlamalarına yardımcı olacak bağlantılar kullanıyor, ancak yerel işletmelerde bu sadece bir faktör. Diğerleri adres, iş kategorisi ve araştırmacının yakınlığıdır. Yine de bağlantılara ihtiyacınız var, ancak ilk önce kolay kazanımlara bakmak akıllıca.

  Ayrıntılar her zaman yerel işinize bağlı olacaktır, aşağıdaki link ve otorite oluşturma taktikleri soruşturmaya değerdir:

  • ve iş ortakları
  • Yerel hayır kurumlarına veya kulüplere sponsor olun.
  • Profil sayfalarına sahip ilgili profesyonel kuruluşlara katılın.
  • Gönderilen içerikler (örneğin, konuk gönderileri veya bir sütun) aracılığıyla ilgili endüstri siteleri.
  • Yerel işletmeler
  • Diğer yerel işletmelere referanslar veya gözden geçirmeler (biyo) sunun.

  Birçok otorite ve bağlantı kurma taktikleri mevcuttur; Değer katabilecekleri bağlantılar kurmaya odaklanmaya çalışın. Bu, popüler bir sitenin kaynak sayfaları veya sadece ilgili bir dizindeki bir liste olabilir.

  Web sayfalarınıza değer katmak için bir başkasının web sayfasına yerleştirdiğiniz bağlantıyı istiyorsunuz. İçerik oluşturmanız ve bunu yapmanın bir yolu olarak bir web yöneticisine sunmanız gerekebilir. Kullanıcıları çekecek ve size sunduğunuz web yöneticisi için değerli olarak görebileceğiniz içerik türlerini düşünün.

  तार

  Arama motoru optimizasyonu, küçük işletmeler de dahil olmak üzere hiç kimse için kolay değildir. Çabalarınızı hangi faaliyetlerin arkasında bırakacaklarını ve sonuçlara ulaşacaklarını bilmek zor olabilir.

  Aynı zamanda zaman alır. İlk çabalarınızı burada ele alınan SEO temelleri üzerine odaklayarak, asgari efordan maksimum sonuç elde edersiniz.


  Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


  लेखक के बारे में

  Marcus Miller, Birmingham, İngiltere'de bulunan deneyimli bir SEO ve PPC danışmanıdır. Marcus strateji, denetimler, yerel SEO, teknik SEO, PPC ve sadece genel olarak işletmelerin arama ve sosyal alanlara hakim olmasına odaklanıyor. Marcus, İngiltere SEO ve dijital pazarlama şirketi Bowler Hat'ın yönetim direktörlüğünü yürütmekte ve ayrıca WordPress sahiplerinin kendi güvenliklerini, SEO'yu ve site bakımını bankayı bozmadan çevirmelerine yardımcı olmaya odaklanan wArmour aka WordPress Armor'u işletmektedir.