डिजिटल विपणन

Video ve Sosyal Medya Pazarlama Kavramları

Video ve Sosyal Medya Pazarcılığından kimler yararlanabilir?

İnternet pazarlamacıları, girişimciler, gruplar, otomobil satıcıları, emlakçılar, blog yazarları, yardım kuruluşları, kozmetik cerrahları, kiliseler ve danışmanlar. Aslında, kısa tanıtım videolarını hazırlayabilen herhangi bir çevrimiçi ya da çevrimdışı organizasyon, pazarlama çabalarını steroidler üzerine koyabilir.

Faydaları şaşırtıcı olabilir. Sadece trafikte bir artış değil, aynı zamanda arama motorlarında daha yüksek bir sıralama ve çok sayıda "çapa metni" geri bağlantıları göreceksiniz. En önemli fayda, çevrimiçi profilinize vereceğiniz artan güven ve kudoslardır.

Oluşturmanız gereken medya içeriği, video, ses, metin ve resimler içerebilir. Bir başlangıç ​​noktası olarak, videoları ve blogları öneriyorum. Google onları seviyor.

Neden video? İyi video içeriği, potansiyel müşterilerle yalnızca geleneksel metin veya ses tabanlı içeriğe göre çok daha kolay bir ilişki oluşturacaktır.

Kapsamlı bir "dağıtım" stratejisine sahip iyi "optimize edilmiş" bir video, "teklifiniz" ine inanılmaz bir ilgi ve trafik getirecektir. from:

1 YouTube, MySpacetv, Google video vb. gibi video paylaşım siteleri – dünyanın en çok trafiğe eklenen sitelerden bazıları.

2 Büyük arama motorları – Google ve Yahoo! Her ikisi de arama sıralamalarına "evrensel" bir yaklaşımı benimsemişlerdir, bu da sadece geleneksel metin tabanlı sonuçları değil, aynı zamanda fotoğraflara ve seslere verilen daha yüksek sıralamaları da kapsamaktadır. En yüksek dereceler genellikle video içeriğine verilir.

Neden sosyal medya? İster potansiyel Sosyal Ağlar (MySpace, Squiddoo vb), ister Sosyal Bookmarking sitelerinde (del.icio.us, digg, vb.) Olsun, potansiyel müşterileriniz bir yerdedir.

ilgi çekici ve ilginç içerikler ya da niştaki forumlarda yararlı yayınlar. Yetkilendirilmiş bloglara yorum yaparak konuşmaları başlatmanız veya katılmanız gerekir.

Gözcüler çekmek için temel bir strateji içeriğinizi aşağıdaki platformlara dağıtmayı içermelidir:

Video barındırma siteleri – YouTube PR 8 Google Video PR 9 Metacafe PR 7

Sosyal paylaşım siteleri – Squidoo PR 7 Hubpages PR 6 Myspace PR 8

Sosyal Bookmarking siteleri – Del.icio.us PR 8 Göz Kırpma Rehberi PR 7 De.lirio.us PR 7

Blog Platformları – WordPress PR 8 Blog Yazarı PR 9 Livejournal PR 8

Blog Dizinleri – Technorati PR 8 Blogdigger PR 7 Syndic8 PR 6

Sonuç olarak, bir başarı elde etmek için, kısa tanıtım videoları Sosyal Pazarlama Kampanyasının öncüsü olarak kullanılmalıdır.