डेटाबेस

Vize İptali Vs Vize İptali

İnsanlar genellikle daha önce verilen vizenin iptali ya da iptal edilmesinin arkasında ne gibi sebepler olduğunu merak ederler.

Bir vizenin iptal edilmiş olması, vize sahibi hakkında olumsuz bir şey göstermez. Büro veya benzeri bir hata olduğu için vize iptal edilebilir. Örnek: Kişi "X" vizesi için onaylandı, ancak pasaporttaki vize folyosu "Y" vizesi diyor. Bu hatalar ve düzeltmeye yönelik diğer ihtiyaçlar aslında oldukça yaygındır. ABD'deki ve ABD dışındaki tarih biçiminin kafa karıştırıcı olabileceği yanlış doğum tarihlerini düşünün. Birinin doğum günü 12 Nisan 1968 ise, DOB hangi tarih biçiminin kullanıldığına bağlı olarak "04/12/1968" veya "12-04-1968" olarak yazılabilir. (başvuru sahibi doğum tarihini yanlış tarih biçiminde başvuru formuna koymuş olabilir mi?)

Eğer vize sahibi yeni bir pasaportta yeni bir vize alırsa, ancak geçerli bir vizeye sahipse, elçilik personeli vizeyi iptal edebilir eski pasaportta, aynı tür, henüz süresi dolmamış. Giriş limanında kabul edilemez olarak kabul edilen yabancıların göçmen olmayan vizeleri de iptal edilebilir. Bazen CBP görevlilerini giriş limanını iptal eden vizelerde bulabilirsiniz, özellikle vizelerin genellikle vizelerde karşılaşılan geleneksel "çoklu" girişlerden ziyade yalnızca SINGLE girişini sağlayabildiği durumlarda.

vize iptal edildi vize sahibi ile ilgili olumsuz bir şey gösterebilir veya göstermeyebilir. Konsolosluk görevlisi, aşağıdakileri tespit ettiğinde bir vizeyi iptal edecektir:

o yabancı, vize almak için uygun değil ya da sağlık, ceza, güvenlik veya diğer ciddi nedenlerden dolayı Amerika Birleşik Devletleri'ne giremez;

daha uzun vize için hak kazanmış;

o yabancıya göçmen vizesi verilmiştir (IV); veya

o vize fiziksel olarak çıkarıldığı pasaporttan fiziksel olarak çıkarıldı.

ABD vizesi iptal edildiğinde ne olur?

Bir konsolosluk görevlisi ancak böyle bir tespit temelinde vizeyi iptal edebilir? gezgin ABD'nin dışındaysa veya nerede olduğu bilinmiyorsa. Konsolosluk görevlisi vizeyi iptal ettiğinde, elçilik veya konsolosluk Dışişleri Bakanlığı ve İç Güvenlik Bölümünü belirlenmiş kanallardan bilgilendirir. Konsolosluk görevlisi aynı zamanda tüm yerel ulaşım şirketlerini, seyahat edenlerin Amerika Birleşik Devletleri'ne bir uçuşa başlamalarını engellemek için vize iptalleri hakkında bilgilendirmekten de sorumludur.

ABD’nin giriş limanlarında çalışan CBP memurlarına ayrıca vize iptalleri yoluyla elektronik olarak bilgi verilir. aşağıdaki veritabanları; Konsolosluk Konsolide Veri Tabanı (CCD), Konsolosluk Gözetleme Otomatik Sistemi (SINIF) ve Hazine Uygulama Haberleşme Sistemi (TECS) aracılığıyla, yolcunun Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yapmak istemesi durumunda

Devlet Sekreteri (bir konsolosluk görevlisi aracılığıyla) Ayrıca, yabancı bir Amerika Birleşik Devletleri'nde olup olmadığına bakılmaksızın, göçmen olmayan bir vize ve yabancı, Amerika Birleşik Devletleri göçmen statüsüne girmemişse, bir göçmen vizesi iptal etti. Bu tür iptal genellikle yabancıların ABD’ye giriş için başvuruda bulunmalarına izin verilmeden önce vizeye uygunluk sağlamak için konsolosluk görevlisinin önünde görünmesi gerektiği gibi ihtiyati nedenlerle yapılır.