डिजिटल विपणन

Web İçeriğinizi Trafik, Talep, Satış ve Daha Fazlası İçin Kullanın

Doğal aramadan yararlanabilme özelliği, çevrimiçi pazarlama planınızın önemli bir parçasıdır. Ve şirketinizi tanıtmak ve artan web varlığı, olası satışlar ve satışlar elde etmek için çok az maliyetle … iyi, bu paha biçilemez.

Web sitesi trafiğini, pazara sunmayı, markalaşmayı ve viral vızıltıyı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için, SONAR İçerik Dağıtım Modelini geliştirdim.

Yaklaşık 10 yıl boyunca çevrimiçi içerikten yararlanmam ve interaktif forumlarda, bloglarda ve bülten panolarında "Web 2.0" olarak adlandırılmadan önce "gerilla pazarlama" taktiklerini kullanmam olmasına rağmen, ilk olarak Haziran ayında blogumda SONAR hakkında yazdım. 2007 ve daha sonra bir elektrik santrali yayıncısı için iki yıl boyunca pazarlama çalışmalarını yürüttüğüm yer için çalıştım.

SONAR, çeşitli, hedefli kanallara içerik (metin, ses, video da olsa) dağıtımı için uygun maliyetli, ancak güçlü bir yöntemdir. Ve şirketlere, yayıncılara, girişimcilere … temel olarak websitelerindeki içeriğe sahip herkesin … … trafiği satışlara dönüştürebiliyor.

SONAR, aşağıdaki çevrimiçi dağıtım platformlarını temsil etmektedir:

S Sendik ortakları, içerik sendikasyon ağları ve kullanıcı içerik siteleri oluşturma
O Çevrimiçi basın bültenleri
N Ağ (sosyal) topluluklar
Bir Makale dizinleri
R Bloglar, forumlar ve bülten panolarıyla ilgili yayınlar

SONAR ile en önemli şey, hem yaratıcı hem de stratejik bir düşünürdür. İçeriğinizi yeniden tanımlamak, nerede olduğunu ve nerede olduğunu öğrenmek için başkalarının nasıl okunması gerektiğini bilmek.

Deneyimlerime göre, bu teknikleri pazarlama karmasına uygulamak ve web sitenizi getireceği trafiği artırmak için optimize etmek (olası satış ve satışları yakalamak), web trafiğiniz ve arama çabalarınız üzerinde önemli bir etki yaratacaktır.

Daha da iyisi, bu çabaların hepsi ölçülebilir. Böylece, ölçülebilir ROI için arama, PR ve sosyal medya kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.

Doğrudan bir pazarlamacı, işletme sahibi veya trafik, satış, olası satışlar ve vızıltıları artırmak için kanıtlanmış bir yol arıyorsanız, o zaman bu uygun maliyetli çevrimiçi pazarlamadan emin olmak istersiniz. yöntem İnternet pazarlama stratejinizin bir parçasıdır!