एसईओ

WSJ Google arama manipülasyon hakkında rapor çok yanlış olur

Hiç kimse Google’ın dünyadaki iyilik için saf, parlayan bir güç olduğunu iddia edemezdi. Ancak, Cuma günü yayınlanan çok yüklü bir Wall Street Journal (WSJ) makalesinde tasvir edilen yolsuz varlık olduğunu da kabul etmiyoruz.

Arama Motoru Arazi, WSJ makalesine önümüzdeki hafta ayrı parçalar halinde daha fazla perspektif sunacak. Bununla birlikte, iddiaların ilk incelemesi ve öykü için görüşülen birkaç kişi de dahil olmak üzere SEO topluluğunun üyeleriyle yapılan görüşmelerde, iddiaların çoğunun olayların gerisinde neler olduğunu yanlış veya yanlış anladığına inanıyoruz.

WSJ, tartışmalı otomatik tamamlama önerilerini bastırırken ve sitelerin kara listeye girmesini engellerken, Google’ı Google’ı reklamverenleri yatıştırmak ve sonuçlarda büyük işletmeyi tercih etmek için arama sonuçlarını değiştirmekle suçluyor. WSJ, “100'den fazla görüşme” gerçekleştirdiğini ve arama sonuçlarının kendi karşılaştırmalı analizini yaptığını söyledi.

WSJ “haberlerde çeşitli siyasi meseleleri ve adayları, kültürel ifadeleri ve isimleri kapsayan 17 kelime ve cümleyi test etti. . . [a] 17 günlük döngüde ”ve bunları Bing ve DuckDuckGo sonuçlarıyla karşılaştırdı. Makalede yapılan bazı iddialardan bazıları şunlardır:

  • Google, arama sonuçlarında büyük işletmeleri küçük işletmelere göre ayarlayan algoritmik değişiklikler yaptı.
  • Google mühendisleri, düzenli aralıklarla şirketin gittikçe daha fazla yer aldığı diğer bilgilere göre sahne arkası ayarları yaptılar. Temel arama sonuçlarının üstünde.
  • Genel olarak bunu reddetmesine rağmen, Google, belirli siteleri kaldırmak veya başkalarının belirli türden sonuçlarla yüzleşmesini engellemek için kara listeleri tutar.
  • Otomatik tamamlamada. . . Google’ın mühendisleri tartışmalı konular için daha fazla teşvik edici önerilerden kaçınmak için algoritmalar ve kara listeler oluşturdular

Bir Google sözcüsü, “Bu makalede ele alınan konularla ilgili olarak çok açık ve şeffaf olduk” dedi. Arama raporumuzdaki kurallar, Otomatik Tamamlama ve geçerli yasal kaldırma gibi Arama'daki özel özellikler için politikalarımız, Project Owl aracılığıyla yanlış bilgilendirme ile mücadele etme çalışmamız ve Arama'da yaptığımız değişikliklerin ticari ilişkilerden değil, kullanıcılara fayda sağlaması hedefimizdir. Bu makale, birçoğu sadece mevcut süreçlerimiz ve politikalarımızda önceden belirlenmiş olan değil, aynı zamanda Arama'yı nasıl geliştirdiğimize ve geliştirdiğimize dair çok yanlış bir izlenim bırakan eski ve eksik fıkralar içermektedir. Herhangi bir değişikliği başlatmadan önce sıkı bir değerlendirme süreci de dahil olmak üzere değişiklik yapma konusunda sorumlu ve ilkeli bir yaklaşım benimsiyoruz – on yıldan daha önce uygulamaya başladığımız bir şey. Halktan gelen geri bildirimleri dinlemek, Arama'yı daha iyi hale getirmenin önemli bir parçasıdır ve geri bildirimi memnuniyetle karşılamaya devam ediyoruz. ”

Google’ın, arama sonuçlarını manipüle ettiği iddiası örneğinde, Google’ın Google adına" imtiyazlı tavizler verdiğini "bildirmesi büyük bir reklamveren, eBay ”, bir algoritma değişikliğinin ardından şirketler arasında dolandırılmış bir müzakerenin ardından eBay sayfalarını indirdi. Bunun anlamı, Google’ın eBay’in parasını geri alabilmesi için SERP’i değiştirmek istemesiydi. WSJ parçasında gösterilenden çok daha fazlası var, ancak eBay geçmişte Google’da विज्ञापन harcaması yaptı ve ikincisi sıralama tavizleri vermedi.

WSJ parçası, önemli raporlar ile açıkça belirtildi. Ancak en az bir davada bir birey makalede yanlış yönlendirildiğini ve yoğun bir şekilde görüşülen, ancak makalenin tezine katılmayan bir başka kimsenin alıntı yapmadığını söyledi.

Bu, WSJ'nin önyargılı olduğunu ve aksine kanıtları görmezden geldiğini veya WSJ'nin söylediği ya da iddialarının yanlış olduğunu söylemek değildir. Ancak, büyük ölçüde yüklü bir siyasi iklim bağlamında, daha büyük medya anlatıları büyük teknoloji şirketlerine karşı yöneldi. Ve büyük teknoloji şirketlerinin eleştirilerinin çoğu haklı olsa da, WSJ'nin sahne arkasında neler olup bittiği hakkında tam olarak doğru bir tartışma yapmadığına inanıyoruz.

Gelecek hafta daha derinlere ineceğiz.


लेखक के बारे में

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et ट्विटर veya onu LinkedIn'de bul. !