एसईओ

Yelp liderliğindeki grubun, Google çalışanlarına iç değişikliği savunan yeni video çekimleri

Yelp son zamanlarda Avrupa Komisyonu (EC) ile Google’a karşı özel bir antitröst şikayetinde bulundu. Artık, Google’ın kendi çalışanlarına, içeriden değişim için harekete geçmeye itiraz etmeye çalışıyor.

Bazı açılardan, bir naif manevrası; diğer şekillerde, oldukça kurnaz. Aşağıda birkaç noktaya değinen "Kullanıcıya Odaklan" videosu izleyin:

 • Google, çevrimiçi bilgileri düzenlemek ve onlara erişmek için gerekli bir araçtır.
 • Kendi algoritmasını yerel içeriğine uygulamamaktadır.
 • İnternet ekonomisinin sağlığı, Google'ın kendi içeriğinden algoritmadan muaf tutulmamasına bağlıdır.
 • Google'ın yerel içeriğinin OneBox'ta üçüncü taraf içeriğiyle rekabet etmesi, bir antitröst çözümdür.
 • Google çalışanlarının bunu dahili olarak savunması gerekir.
 • 19659008] Yelp, pek çok Google çalışanını kısa bir süre önce bir Google Savunma Bakanlığı sözleşmesini protesto etmek için istifa etmesine rağmen, pek çok Google çalışanını "harekete geçmeye" teşvik etme olasılığı düşük. Google’daki dahili kaynaklar, videonun tartışılmamasını ve büyük bir etkiye sahip olma olasılığının düşük olduğunu – bunun PR etkisine sahip olduğunu (bu ve diğer makalelerin gösterdiği gibi) önerdi.

  Kullanıcıya odaklanmak Yelp-led’idir AB antitröst sorunları hakkında AB'de lobicilik yapan şirketlerin konsorsiyumu. Yelp’in, kamuya açık olmayan AK’ye yaptığı şikayetler de dahil olmak üzere çeşitli tartışmalar içeriyor:

  • Avrupa’daki yerel arama ekosistemi, birkaç kategoriden başka bir şey değil. 19659004] Tüketiciler, daha az seçenek ve seçeneğe sahip oldukları ve çoğu yerel kategoride Google'a çok az “ciddi alternatif” sundukları için sonuçta zarar görüyorlar.
  • Google'da yapılan yorumlar, tüketicilere zarar veren daha düşük (Yelp'e göre).
  • Daha fazla rekabet Bu zafiyetleri gidermek için.

  Bu argümanlar en azından antitröst şefi Margrethe Vestager, Google'ın pozisyonunu kötüye kullandığını düşünen AK'ye ikna edici olacak. Bu, geçen hafta sonu yayınlanan “60 Dakika” parçasında açıkça söylediği bir şeydi.

  Buna göre, Avrupa Komisyonu'nun yeni bir İtiraz Bildirgesi (resmi antitröst şikayeti) yüzde 50'den daha iyi seçeneği. Bu şikayetin mantığı, aynı değilse de, Google'ın şu anda temyiz ettiği yaklaşık 2,7 milyar cezaya karşılık gelen karşılaştırma alışverişi şikayetine benzer olurdu.

  Google, yorum yapma isteğime yanıt olarak aşağıdaki ifadeyi sunmuştur. video:

  Rakiplerimizin dezavantajı için algoritmamızda değişiklik yapmıyoruz. Bizim sorumluluğumuz, sonuçlarımız dahilindeki siteler için belirli yerleşimleri değil, kullanıcılarımıza mümkün olan en iyi sonuçları sunmaktır. Sıralamasız olan sitelerin mutsuz olacağını ve kamuoyuna şikayette bulunabileceğini biliyoruz.


  लेखक के बारे में

  Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editör. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin veya onu Google + 'da bulun.