डिजिटल विपणन

Yeni Başlayanlar İçin E-posta Pazarlama Rehberi

E-posta Pazarlama Hizmetini Kullanmanın Avantajları

Bir e-posta pazarlama kampanyası yürütmek, tüm işleri kendiniz yaparsanız zaman alıcı olabilir. İşletmenizin işletilmesi ve bina listelenmesi, her zaman üzerinde çalışmak zorunda olduğunuz bir şeydir. Bu nedenle, e-postaları gerçekten göndermek için bir e-posta pazarlama hizmeti kullanmak iyi bir anlam ifade eder.

E-posta pazarlama hizmetini kullanmanın bir diğer avantajı, ilerlemenizi kolayca izleyebilmenizdir. Bu hizmetler, promosyonlarınızın ne kadar iyi çalıştığını görmek için kullanabileceğiniz gelişmiş araçlara sahiptir. Örneğin, e-posta iletilerinizin kaçının açıldığını ve kaç tıklama aldığınızı görebilirsiniz. Servis sağlayıcılar, bir bülten, otomatik cevaplayıcı veya html veya düz metin mesajları gönderme işlemini otomatik hale getirecektir.

Web sitenizde bir optin düğmesi oluşturmadıysanız, yapmanız gereken ilk şey bu. Abonelerinizi e-postalarınızı almak için kaydolmaları için bir şeyler vermeniz gerekebilir. Birçok İnternet pazarlamacıları, e-posta adreslerini toplamak için belirli bir konuyla ilgili ücretsiz otomatik yanıt verenleri dağıtır. Diğerleri e-kitapları veya ücretsiz raporları veriyor. Listenizi aldıktan sonra, bir e-posta servis sağlayıcısına bakmanız gerekecektir.

Çeşitli e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcılarını dikkatlice karşılaştırmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek isteyeceksiniz. Pazarlamanın gücünden e-posta yoluyla faydalanamayan İnternet pazarlamacıları, yeni müşteriler elde etmek ve müşteri sadakati oluşturmak için güçlü bir yer olduğu için masada para bırakmaktadır.

Önde gelen servis sağlayıcıların çoğu, satın almadan önce deneyebileceğiniz bir ücretsiz deneme sunuyor. Ücretsiz deneme süresinin sona ermesinden sonra, ayda kaç e-posta göndermek istediğinize göre ödeme yaparsınız. Paketinizi işiniz büyüdükçe her zaman yükseltebilirsiniz, ancak ayda yüzlerce hatta binlerce e-posta göndermek için çok uygun maliyetlidir.

Daha önce hiç pazarlama yazılımı kullanmamış olsanız bile, önde gelen sağlayıcıların tümü web sitelerinde kapsamlı eğitim ve rehberlere sahiptir. Bir demoyu izleyebilir ve bir kerede çok sayıda müşteriye ve potansiyel müşteriye bir mesaj göndermenin ne kadar kolay olduğunu hızlıca öğrenebilirsiniz. E-posta mesajlarınızda kullandığınız konu satırlarına özellikle dikkat edin, çünkü bunlar açık olup olmadığını belirler. Müşterilerin mesajlarda yer alan linkleri tıklatması için konu satırlarınızın bunları açmak ve okumak istemeleri için yeterince zorlayıcı olmalıdır.