एसईओ

Yeni gelen için Web Tasarım ve SEO İpuçları

Anahtar kelimelerinizi bulun!

Anahtar kelimeler – kullanıcıların web sitenizi bulmak için kullanacağı kelimeler. Doğru anahtar kelimeyi seçmek ve onunla tutarlı olmak, web sitelerinizin arama motorlarındaki başarısı için hayati önem taşımaktadır.

Doğru anahtar kelime kararını vermenize yardımcı olacak birçok araç var. Wordtracker gibi araçlar, anahtar kelime fırsatlarını vurgulayacaktır. Beklenen trafik teslimi açısından popüler anahtar kelimeler arıyoruz ancak diğer rakip sitelerden düşük bir rekabet puanına sahibiz. Bu puan KEI olarak adlandırılabilir.

KEI veya Anahtar Kelime Etkinliği Endeksi bir performans ölçüsüdür. KEI, işin rekabet gücüne karşı bir oranıdır. KEI numarası ne kadar düşük olursa, arama motoru sonuç sayfalarında sonuç elde etmek zorlaşır.

Genel bir kural olarak, KEI değeri 0,1'in altında olan herhangi bir anahtar kelimeden kaçının, çünkü hedeflenmesi çok zor olacaktır ve çabalarınızı boşa harcayabilirsiniz. 19659002] Daha uzun, belki de iyi trafik taşıyan 3 kelimelik anahtar kelime öbekleri için gidin. Faydaları genellikle daha iyi ve daha nitelikli trafik hedeflemek ve sağlamak için daha kolay olmalarıdır. Geniş, spesifik olmayan terimlerden kaçınmaya çalışın.

Bu anahtar kelimeye rakip misiniz?

Rakip sitelerinizin kaç tane geri dönüşü olduğunu bulun – aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var, sadece backlinks aracını arayın. Hepsi farklı sonuçlar veriyorlar, ancak bununla uğraşmayın, sadece bir araç bulun ve her durumda bunu kullanmanız, elde ettiğiniz sonuçların en azından göreceli olmasını sağlayacaktır.

No1 rakip HTML

İyi eğlenceler Bu anahtar kelime için en iyi iki veya üç web sitesi HTML'sine bakın. İyileştirebileceğin bir şey yaptı mı? genellikle sitenizde kullanmak için en iyi yöntemle ulaşabileceğiniz üç farklı siteye yakından bakın. Başlık, başlık ve diğer etiketlerin anahtar kelimelerinizi içerdiğinden emin olun – daha önce bahsedildiği gibi tutarlı olmayı unutmayın.

HTML'nizi geliştirin

Geçerli HTML kodu yazmayı hedefleyin. Arama motoru robotları temiz kodları tercih eder ve geçerli bir site genellikle tüm sitenizin taranacağını garanti eder. Her zaman orijinal içerik yazmak için zaman ayırın – birçok siteyi rahatsız eden kopyala / yapıştır sendromundan kaçının. Arama motorları orijinal içerikte gelişir, sizinkini fark ettiğinden emin olun.

Arama motorları her zaman yinelenen içerik arıyorlar ve sitenizin içerik oluşturucu olmadığını düşünüyorsa, belirli bir arama için sayfalarınızı görüntülememeyi seçecekler. 19659002] SEO ile bazı HTML ipuçlarını aklınızda bulundurun:

Açıklama etiketi – sitenizin her sayfası için uygun bir açıklama etiketi yazmak için tine'i kullanın. Google bunu sonuç sayfalarında gösterecek ve iyi yazılmış bir açıklama burada daha fazla araştırmacının bağlantınızı tıklayıp ziyaretçi haline gelmesine yol açacaktır.

Başlık etiketi – Bu, muhtemelen en önemli HTML parçasıdır. Her zaman anahtar kelimelerinizi buraya ekleyin ve sitenizin her sayfası için doğru bir anahtar kelime zengin başlık etiketi yazın.

Anahtar kelimeler etiketi – Bu etiketi aşırıya kaçmayın ve içermeseniz de, bu etiketin içine bir anahtar kelime eklemek iyi bir uygulamadır. Web sayfanızla alakalı olmayan herhangi bir anahtar kelime.

Kodu temiz tutun, mümkün olan yerlerde DIV'leri kullanın ve Tabloları kullanmayın, çünkü bu birçok yarar sağlar ve içeriğin kodla oranı daha büyüktür. Anahtar kelimelerinizi sayfalar boyunca başlık etiketlerinde kullanmaya çalışın.

Seçilen anahtar kelimeleri kullanan orijinal metni yazmaya zaman ayırın. Bir insanın metnini, bir arama motoru için yazmış olsanız bile değil, okumak için yazın. Anahtar kelimelerin aşırı kullanımı (veya spam edilmesi) her zaman size karşı çalışır.

İyi metin içeriğini kodunuzun mümkün olduğunca yakınına getirmeye çalışın. Bu konuda yardımcı olmak için CSS konumlandırmasını kullanabilirsiniz.

Gezinme – Anahtar kelime açısından zengin mutlak metin bağlantılarını mümkün olan yerlerde ve göreli bağlantılarda değil, bir başlık ile kullanın.

Ana sayfaya geri bağlanırken, etki alanı adına bağlanmadığında, etki alanı adıyla bağlantı kurma. .html. Arama motorları içeriği tek bir yerde bulabilir ve iki URL’yi indekslemeyi denemez – çok yaygın bir hata.

Birkaç anahtar kelimeyi hedeflemek için, yukarıdaki yöntemleri kullanarak bunu yapmak için birkaç sayfa oluşturun. Bir sayfanın her şey için performans göstermesini bekleyemezsiniz.