एसईओ

Yeni Google Search Console, eski arayüzden bağlantılar raporlarını ekledi

Google, bugün yeni Google Search Console'da bir bağlantı raporu yayınladığını duyurdu. Yeni rapor, eski Search Console'daki “Sitenize Bağlantılar” ve “Dahili Bağlantılar” raporlarının işlevselliğini pekiştirdi, dedi.

Burada, dış bağlantılarınızı “sıralamanıza” göre gösteren bir ekran görüntüsü var. bağlantılı sayfalar ”ve“ üst bağlantı siteleri. ”

Bu araca https://search.google.com/search-console/links adresinden erişebilmeli, ancak henüz hesabımda göremiyorum. . Bu nedenle, yeni Google Search Console'da bu özelliğe ulaşıp ulaşamayacağınızı görmek için gün boyunca tekrar kontrol edin.

Google, bir hafta önce daha önce ele geçirdiğimiz, mobil kullanılabilirlik raporunun eklendiğini duyurdu. , kullanıcıları yönetin ve site özelliklerini yeni Google Search Console'a ekler.

Google'ın eski Google Search Console arayüzünden yeni özelliklerle zaman içinde bağlantı noktası özelliklerine geçmesini bekleyebiliriz.

Postscript: Google, yeni raporun "site raporunuzun eski Bağlantılarından daha doğru" olduğunu belirterek, bu yeni raporun yardım belgesine bir bağlantı ekledi. Google, bunu açıklamak gerektiğini hissetmişti, böylece insanlar bağlantılarda bir düşüş olacağını bileceklerdi Eskiden yeni rapora kadar Google'ın sitelerine daha az bağlantı gördüğü anlamına gelmediği, yalnızca yeni raporun daha doğru olduğu anlamına geliyor.

Google şunu yazdı: “Sonuç olarak, yeni rapordaki değerler daha düşük olabilir. ama bu bağlantılarda bir düşüş değil, ancak Bunları daha doğru ve güvenli bir şekilde bildirebilirsiniz. ”

Buna ek olarak, Google bağlantılar raporunda alabileceğiniz veri türlerini açıkladı:

  • En iyi bağlantı alanları (En çok hangi siteler bana bağlantı veriyor). [19659010] En çok bağlanan sayfalar (Başka sitelerdeki en çok bağlanan sayfalar hangileridir).
  • Belirli bir siteden en çok bağlanan sayfalar hangileridir?
  • En çok bağlantı veren metin (Sitem için hangi bağlantı metni noktaları).
  • Belirli bir siteden sayfama bağlantılar nelerdir.
  • Sayfamıza bağlantı veren en çok ziyaret edilen siteler hangileridir.
  • En çok bağlanan sayfalar (Sayfalarımdan hangisi kendi sitemde en çok bağlantıya sahip).
  • Sayfalarımdan hangileri sayfama bağlanır.

लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e ait. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.