डिजिटल विपणन

Yeni Kitap, Dijital Hayatın ve Kimliklerin Korunmasına Yönelik Pratik Öneriler Sağlıyor

Brian Maki'ın "Küçük Kara Kitap", teknolojinin hayatımıza getirdiği zorluklarla başa çıkmada sağduyulu bir yaklaşım sunuyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir bilgisayar eğitmeni ve danışmanı olan Maki, teknolojinin hayatlarımızda sürekli olarak “bağlı” olduğumuz noktaya nasıl bağlı olduğumuza, bağlantısız olduğumuzda sabırsızlık hissettiğine ve spam e-posta, bilgisayar hayal kırıklığı ve en kötüsü, kimlik hırsızlığı tehdidi ile bombardımana tutuldu.

Kitabın başlığı, dijital hayatımızı dijital olmayan, eski moda bir araçla, özellikle de tüm kullanıcı adlarımızı ve şifrelerinizi yazdığımız bir kağıt kitap aracılığıyla tutmamız gerektiğini tekrarlıyor. Hesaplarımıza yaptığımız değişikliklerin bir kaydı. Maki, aynı zamanda bu amaca hizmet edebilecek bir flash sürücüyü de itiraf ederken, flash sürücülerinin virüslere maruz kaldıklarını ve bilgisayardaki parolaları bilgisayar korsanlarına ve virüslere açık tuttuklarına dikkat çekiyor.

Birçok kısa ve özlü bölümle, Maki, dijital ayak izimizin ardında bırakmamız gereken her şeyi açıklıyor. Düzenli olarak "kendimizi yönetme" yi destekliyor, bu yüzden düzenli olarak yeni sürüme geçiyoruz, bu yüzden yolda daha az başımız var, gereksiz e-postalarla nasıl başa çıkılacağı, bir cep telefonunuz varsa kimlik hırsızlığına eklenen tehlikeler ve sosyal paylaşım sitelerinin sahip olduğu gerçek güç. hayatlarımız boyunca ve kendimizi bu tür sitelerden nasıl koruyabildiğimiz hakkında bilgi toplamaktadır.

Fakat bu kitabı en çok ayıran şey, yaşam sonu planlamasının önemine bağlı olmasıdır. Mami'nin ölümünden önce dijital hayatını düzenlemeye yardım ettiği bir adam olan William Weber'in hikâyesini anlattıktan sonra, Maki, öldükten sonra dijital yaşamımıza ve çevrimiçi kimliğimize ne olacağımız hakkında birkaç düşüncemizin altını çiziyor. Dijital yaşamımızı izlemek ve ölümlerimizden sonra bile kimlik hırsızlığına karşı korunmak için hesapların kapatılmasını planlamak için pratik öneriler sunar.

Bu kısa kitap, çoğu insanın düşünmediği bir konuya odaklanmak için değerlidir. Maki, kimliklerimizi, mülklerimizi, özgürlüğümüzü ve genel olarak mutluluğumuzu korumamıza yardımcı olacak çeşitli konuları kapsar. Maki'nin belirttiği gibi:

"İnternet ile nasıl etkileşimde bulunduğunuzu, neyi paylaştığınızı, niçin paylaştığınızı ve tekrar İnternet güvenini takip etmediğinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.

Maki'nin belirttiği gibi, teknoloji ilerliyor Yaşamımızın geri kalanı için bizimle birlikte olmak -hiç gitmeyecek-bu yüzden aktif olarak onu kontrol etmeyi ve kendimizi korumayı öğrenmeliyiz. Hayatlarımızı kontrol etmeye devam ediyor, kesinlikle bu ihtiyacın önemini hissediyorum ve umarım başka okurlar da olur.