एसईओ

Yerel işlerin sesli aramayı ciddiye almasının zamanı geldi

Bu yılki Google I / O konferansında, Google CEO'su Sundar Pichai, yeni bir ses asistanı olan Google Duplex'i duyurdu. Google Duplex, bir kuaför salonu rezervasyonu gibi “gerçek dünya” görevlerini yerine getirmenin yeni bir yolunu tanıttı. Bir lokantada randevu alma ya da rezervasyon yapma

Bunun gibi teknolojilerin sonuçları çoktur, ama gerçekten ilgimi çeken şey bu yapay zeka (AI) tabanlı telefon sisteminin özellikle yerel işletmeler ve tüketiciler arasındaki etkileşimlere odaklanmasıdır. [19659002] Şimdiye kadar, Google ses aramasıyla ilgili tartışmaların çoğu, gerçek dünyadaki bir efektle ses komutları yapmaktan ziyade bilgi toplamaktaydı.

Google'ın yönettiği yönlerden biri benim için Google Duplex'in öne çıkan özelliklerinden biri. Yerel işletmelerle etkileşimleri geliştirmek için tasarlanmış araçların, algoritmaların ve işlevselliklerin çoğalması.

Araştırmacının keşif, seçim ya da dönüşüm poinosu olması Onların yolculuğunun t, Google'ın geçen yıl ya da kullanıcı için süreci daha hızlı ve daha kolay hale getirmek için bir şey olurdu (kuşkusuz yerel işletme web sitelerine trafik pahasına).

Yerel işletmelerin web sitelerini ve iş operasyonlarını sesli arama devrimi için nasıl hazırlayabileceklerine dair bazı ipuçları sunacağız, ancak önce sesli arama konusunda ciddi olmanın neden önemli olduğuna daha yakından bakalım.

Sesli arama kullanarak yerel işletme aramaları.

Şirketim BrightLocal, akıllı hoparlör sahiplerinin yüzde 75'inin haftalık olarak yerel işletmeler için arama yaptığını ve şaşırtıcı bir yüzde 53'ünün bu aramaları her gün gerçekleştirdiğini gösterdiğini gösteren araştırma yaptı.

Bu sıklık Yerel işletmeler için sesli arama kullanımının bu teknolojinin tuğla-harç lokasyonları ile ne kadar ilgili olduğunu göstermesi, ancak araştırmanın başka bir yerinde tüketicilerin ar e yeni keşfettiklerinden ziyade farkında oldukları işletmeler hakkında bilgi almak için sesli aramayı kullanıyorlar.

Ses kristal topunun içine göz atmayı deneyen çalışmamız, tüketicilerin de istedikleri ses arama etkileşimlerini ortaya çıkardı. eğer yerel işletmeleri yapabilirlerse. (Biz, Google Duplex'in o zamanki eserlerde olduğunu bilmiyorduk.)

Bu, Google Duplex’in önerilen işlevselliğiyle bunların nasıl bir araya getirildiğini görmek özellikle ilginç. Sesli arama ile restoran rezervasyonu yapabilmek isteyen katılımcıların yüzde 54'ü ihtiyaçlarının karşılanacağından memnun olacak, ancak Duplex'in geleceği stok ve hizmet bilgisi talep etme yeteneğini de içeriyor mu?

İyi sorular, ben Dubleks'in salınımını ve gelişimini dikkatlice izleyeceğim ve bu etkileşimlerin hangisinin daha sonra olacağını öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

Bu nedenle, yukarıda zikredilen şeylerle, yerel işletmelerin ve onların arama motorlarının ne olduğunu açıklamak istiyorum. optimizasyon (SEO) ekipleri sesli arama devriminden faydalanmak için yapabilirler.

Konum sıfırlama ve sesli arama için içerik oluşturma

Google'ın öne çıkan snippet'leri (yanıt kutuları olarak da bilinir) arama deneyimini değiştirdi. Tüketici ve iş web sitesi arasında kolaylıkla kendini. Sesli arama söz konusu olduğunda bu durum özellikle doğrudur, çünkü asistanlar sadece üstteki “Sıfır Noktası” arama sonuçlarının içeriğiyle sorguları yanıtlar.

Açıkça, bu pozisyonlar çok aranır ve bu nedenle yoğun rekabet edebilir, ancak yerel işletmeler, aynı zamanda bir nişe sahip olma fırsatını da sunuyorlar.

Yerel işletmenizin 0 konumunda görünmesini istiyorsanız, kullanıcıların Google’a sormadığı düşük niyetli soruları araştırmalı ve keşfetmelisiniz. Bir özellik snippet'inin ortaya çıkması ve bu belirli soruları karşılayan web sitesi içeriği oluşturması.

Bu soruları bulmak için, normalde yaptığınız gibi anahtar kelime araştırması yapın, ancak kitlenizin ihtiyaçları ile ilgili sorulara odaklanın.

  1. Düşünebileceğiniz tüm konuları listeleyin. bunun işletmenizle alakalı olduğunu. (Bu listeyle denize girmekten korkmayın; orada gizlenen bir soruya ait bir mücevher olabilir!)
  2. Daha sonra, AnswerThePublic gibi ücretsiz bir aracı kullanarak, bu konuların sorduğu popüler soruların türlerini keşfedin.
  3. Her soruyu Google'a girin ve öne çıkan bir snippet'te bulunmayan soruları not edin.

Öne çıkan bir snippet'i geri göndermeyen niş sorular bulunmadığında ne yaparsınız? Pekala, snippet'lerin geldiği içeriğe bakma ve çok daha iyi içerik üzerinde içerik oluşturma zamanı geldi!

Birçok Google özellikli snippet'ler eksik, yüzde 100 doğru veya alakalı değil ve bazıları için İçerik, kullanıcının istediği şekilde yapılandırılmamıştır. Daha iyi içerikler oluşturabilir ve Google'ın içeriği doğru biçimde anlamasını ve sunmasını kolaylaştıracak yapısal biçimlendirme ekleyebilirseniz, bu en üst noktaya ulaşma ve sesli arama sonuçlarında görünme şansınız artar.

Öneminizi artırın

Araştırmamız, tüketicilerin keşif sorgularından çok bilgi sorguları için sesli arama kullandığını gösterdiğinden, işletmenizin yerel arama paketinde ayakta kalmasını sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapmanız önemlidir. Bu, Google'ın sesli yardımcısının kullanıcıların sorduğu zaman okuduğu şeydir. Yerel işletmeler için

Açıkçası yakınlık hakkında hiçbir şey yapamazsınız, ancak diğer ikisini de etkileyebilirsiniz: alaka düzeyi ve belirginliği.

İlginizi artırmak için, web sitenizdeki içeriğin istediğiniz arama sorgularıyla alakalı olduğundan emin olun. için sıralamak. Google, hedef kitlenizi bilgilendirdiğini ve yalnızca sizinle hiçbir ilgisi olmayan rastgele sorgulardan trafik çekmeye çalışmak istemediğini görmek istiyor.

Önemlendirme söz konusu olduğunda, itibar yönetimi ve çevrimiçi incelemeler burada devreye giriyor. Üç pakete girme ve sesli arama sonuçlarında öne çıkma olasılığınızı artırmak için, kullanıcıların işletmeniz hakkında olumlu bir şekilde konuştuklarından emin olmanız gerekir. Google, işletmenin mümkün olduğu durumlarda, yerel paket bağlantılarındaki ortalama yıldız derecelendirmelerini sunar. Bu nedenle, itibarın yerel sıralamaları etkileyen bir faktör olduğunu söylemeden geçer.

Bununla birlikte, burada bitmez. Sesli arama sonuçlarında görünümü etkileyen diğer belirleyici sinyaller arasında sosyal medya, yerel şehir dizinlerindeki listeler ve yerel basında yer alan belirtiler yer almaktadır. Yerel topluluğunuzda itibarınızı desteklemek için yapabileceğiniz her şey, kaçınılmaz olarak yerel arama sıralamalarınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır ve bu nedenle işinizin sesli arama sonuçlarında öne çıkma olasılığını etkileyecektir.

Teknolojiyi edinin

Sitenizi, ellerinizi kirletmeden ve teknolojiyi kendiniz kullanmadan sesli arama gibi belirli bir teknoloji için optimize etmenin zamanı ve çabası yok. Bunu yerine getirmek için harekete geçmeden önce tüketici zihniyetini anlamanız gerekir.

Sadece telefonunuza bir sesli asistan indirmek değil; Amazon Echo ve Google Home gibi akıllı hoparlörler büyümeye maruz kalıyor:

Akıllı hoparlörlerin içinde yer alan potansiyel ve bazı durumlarda sınırlamaların hissini almak önemlidir.

Akıllı hoparlör satın alımınızda bir diğer önemli faktör Bir akıllı hoparlör kullanarak sesli arama sonuçlarının standart manuel aramaları ne kadar doğru yansıttığını gösterir.

Sektörün dijital ajans Roast tarafından derlenen ilk Sesli Arama Sıralaması Raporu'nda, arama sonuçlarının çevrimiçi arama sonuçlarının yüzde 26'sında görünmediği ortaya çıkmıştır. Aynı sorgu için akıllı hoparlörler tarafından okunur. Davuldan:

Sesli arama için yerel işletme web sitenizi optimize ediyorsanız, gerçek deneyimi elde etmek için teknolojiyi düzenli olarak kullanmanız gerekir.

Google Duplex için personel hazırlayın

Bu kesinlikle bir çevrimiçi taktik olmasa da, kesinlikle Dubleks dokuma tezgahlarının piyasaya sürülmesine değer bir şey. Yakında personeliniz, özellikle de rezervasyon ve randevular alan kişiler, etkileyici gerçekçi seslendirilmiş Google asistanlarından gelen çağrıları destekleyecekler ve bunun için ne kadar iyi hazırlanmışlarsa, bir robotla uğraşırken daha az olasıdırlar.

Google Duplex'in amaçladığı şekilde çalışması için, bu asistanın telefonu toplayanlar için ne anlama geldiği konusunda eğitim olması gerekir. Yapabileceğiniz zaman, işinizi aramak ve personelinizin nasıl yanıt verdiğini görmek için Duplex'i kullanarak test edin. Duplex'in ne gibi kısıtlamaları varsa eğitin ve uygun cevabı ortaya çıkaran bir şekilde konuştuklarından emin olun.

Sesli arama konusunda gerçekçi olun

Sesli aramada öne çıkanlar rekabette sadece yükselecek. Bu gibi zamanlarda, gerçekçi olmanız ve öncelikle sizin için nelerin işe yaradığı üzerinde odaklanmanız önemlidir. Bu sayede, kendinizi arama trendleri ve teknoloji hakkında bilgilendirir ve güncel tutarsınız. En iyi SEO uzmanları, web sitelerinin ve içeriğinin geleceğe dönük olarak korunmasını her zaman göz önünde bulundururlar.

Sesli arama için optimizasyon, tırmanmak için çok dik bir dağdır ve her yerel işletme için işe yaramamaktadır. Ancak, umarım ki, tüketicilerin yerel işletmelere yönelik sesli aramayı büyük oranda kullandığını ve bu kullanımın yalnızca Google Duplex gibi yeni teknolojiler kullanılmaya başladığında artacağını umuyoruz.

Siz ya da yerel işletme müşterileriniz varsa Sesli aramadan bir fad olarak silkeleniyor, bunu ciddiye almaya başlamanın zamanı geldi.


Bu yazıda dile getirilen görüşler misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’nin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Jamie Pitman, yerel SEO araç sağlayıcısı BrightLocal'da İçerik Yöneticisi. Yaklaşık on yıldır Dijital Pazarlama'da çalışıyor ve SEO, içerik pazarlama ve sosyal medya alanlarında uzmanlaşmış, müşteriler ve işverenler için başarılı pazarlama projelerini yönetiyor. Bu süre zarfında, çeşitli işletmeler ve yayınlar için çok çeşitli dijital pazarlama konularında 300'den fazla yazı yazarak kalbine blog yazdı.