एसईओ

Yerel İşletme İçin SEO: Yükselen İş Geliştirme Aracı

Yerel işletmeler için SEO, başlıca yerel işletmeleri hedefleyen markalar ve iş dünyasındaki yeni vızıltıdır. Bir işletme iseniz ve gelirinizin çoğu yerel müşterilerden geliyorsa, web sitesini yerel işletme için optimize etmeyi düşünmeleri gereken bir şeydir. Bir işletmenin arama motorları için web sitelerini optimize etmeyi düşünmesinin birçok nedeni vardır ve makalenin geri kalanıyla bu noktalardan bazılarını vurgulayacağız. Ayrıca, bir markanın kendilerini nasıl tanıtması gerektiğine ve pazarlamacıların yerel müşteriler ve müşteriler için bir web sitesini optimize ederken hangi stratejileri izlemesinin gerektiği ile ilgili bazı noktaları da vurgulayacağız.

Yerel SEO: Neden Gerekli?

İnternet ve sosyal medya ile Markalar ve şirketler için markaları için etkili bir çevrimiçi ve dijital varlık yapmak için vazgeçilmez hale gelmiştir. Pazarlama uzmanlarından gelen çeşitli raporlara göre, Amerikalıların neredeyse yüzde 70'inin ürün ve hizmetlerini aramak için İnternet kullandığı ortaya çıktı. Bazı hanehalkı malları veya malları almak söz konusu olduğunda müşteriler yerel işletmelere başka bir yere göre daha fazla güveniyorlar. Çevrimiçi pazarlamanın önemini ve önemini görmek, pazarlamacıların web sitelerini yerel müşteriler için optimize etmelerini sağlamak için gereklidir.

Yerel işletme için SEO: Nasıl etkili bir şekilde yapılacağı

Pazarlamacı ve işadamının kendi Web sitesi. Çevrimiçi markalaşma sürecinde ilk ve en önemli adım, "Arama Motoru Optimizasyonu" veya yaygın olarak SEO olarak bilinir. Bu, indeksleme ve tarama için arama motorlarına kolayca erişme sürecidir. Yerel müşteriler için bir web sitesini optimize etmek, web sitelerinizi Google yerlerine, Yahoo yerel aramalarına, yerel sarı sayfalara, dört bölümlere ve diğer yerel pazarlama platformlarına yerleştirmeyi içerir. Pazarlamacının yerel arama için web sitelerini optimize etmek için yapabileceği bir diğer önemli şey, web sitesi oğullarını çeşitli yerel dizinlere yerleştirmektir. Google gibi arama motorlarının aramalarının büyük bir kısmını bu yerel dizinlerden aldıkları bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, yerel dizinlerde bulunuyorsanız, arama motoru sonuç sayfasında daha üst sıralarda yer almanız olasıdır.

Yerel SEO Çaba

Arama motoru algoritmalarının manipülasyonu ve kötü amaçlı kullanımı nedeniyle, arama motorları, sosyal medya alanlarından gelen sinyallere ve metriklere dayanmaktadır. Sosyal medya alanında ne kadar aktif olursanız, arama motoru merdiveni üzerinde daha erken sıralanma şansınız artar. Pazarlamadaki bu altın madenini kullanmanın en iyi yolu, Facebook, LinkedIn, Google+, Quora ve You-tube gibi etkili sosyal medya platformları yaratmaktır. Ancak sosyal medya platformunun seçilmesi, içinde bulunduğunuz nişın doğasına ve tadına bağlıdır. B2B pazarlaması alanında faaliyet gösteren işletmeler, Facebook'u hedef almalı ve hizmet sektöründeki pazarlamacıları Facebook'u hedeflemelidir. . Quora, pazarlamacıların yararlanabileceği önemli bir araçtır. Nişinizde liderlerle tanışmak için en iyi sosyal medya ağı platformudur.

Sonuç: Peki, pazarlamacılar yerel arama motoru optimizasyon kampanyalarından en iyi şekilde yararlanabilmek için neler yapabilir ve tüm yolculuk arama ve bulma ile başlar. Yerel markalar için seo hizmetlerini sunmada yeterli deneyime sahip en iyi Arama motoru optimizasyonu hizmeti sağlayıcısı . Bu nişin her inceliğini biliyorlar ve sonuç odaklı kampanyaları üstlenebilirler.