एसईओ

Yerel SEO – Sesle Arama için Optimize Etme

Geçtiğimiz yılın başından bu yana masaüstü bilgisayarları sollayan mobil cihazların tahminlerini görüyoruz ve tahminlerin olağanüstü bir şekilde yerine getirilmesine şaşırmadık. Apple Siri projesinin Dag Kittlaus'un ve Google'daki bu harika mühendislerin katkısı, yapması gereken doğal şeylerin sesle yapılmasını sağlamıştır. Aramanın eskisi gibi kaldığı izlenimi yok. Tüm süreci kolaylaştırmak için insanların seslerini kullanma biçimlerinde tektonik kaymalar olmuştur.

Peki, bu yerel SEO veya SEO açısından ne anlama geliyor? Sesli arama yapanların kelimelerle dikkat çekmeyeceğini unutmayın. YouTube'daki büyülü Siri kullanıcıları tarafından yayınlanan videolarda, bazı kullanıcıların sorgularını sunmadan önce çok fazla şey söylediklerini gördük. Siri'nin uzun kuyruklu anahtar kelimeleri işleme biçimi, kurucuların bir parçası olarak bir parlaklık darbesinden başka bir şey değildir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler hassasiyetle ele alınmalı ve Yerel SEO için zorluk, sesli arama kullanıcıları için uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile geleneksel arayanların kullandıkları daha kısa olanlar arasındaki doğru dengeyi sağlamaktır.

Sesten Sonra Neler Değişir?

Algoritma biraz değişmez. Aynı mobil arama algoritmaları, araştırmacı tarafından konuşulan sözcükler yazılı sözcüklere sentezlendikten ve bir mobil tarayıcıdan gelmiş gibi çalıştıktan sonra kullanılır. Şimdi, burada sesli kelimelerin sesli arama gelmeden çok önce kelimelere yazabileceğini belirtmeliyiz. Değişimin temsilcisi, 'anlayan' makinedir. Bu noktada, makine henüz tamamen rafine edilmemiş ve aynı sorguya ait birkaç yorum ile ortaya çıkmıştır. Bu bazı şeyleri biraz değiştirir.

Yerel SEO'ların artık tek bir yerine bir sürü olası sonuç için optimize edilmesi gerekiyor. Halihazırda kullanılan ses yorumlama teknikleri henüz insan beyninin karmaşıklığına ulaşmak için tanımlanmıştır ve Apple geliştirmeler yapmakta gibi görünmektedir. Bu arada, Yerel SEO'lar birkaç şey yapabilir.

· Değişik iterasyonlara sahip ana anahtar kelime için optimizasyon

· Ana amaç anahtar kelimesinin eş anlamlılarıyla aynı içerikle daha fazla içerik oluşturma

· Daha iyi sonuçlar bulmak için Siri'nin bunları kullandığı için sosyal grafiklere daha fazla katılmaya devam edin

· Olumlu incelemeler eklemek için gözden geçirme sitelerini kullanın

· Lokal iş bilgilerini gözden geçirmelere ve yerel işletme web sitesine ekleyin

· Uzun kuyruklu anahtar sözcükleri iyi uygulayarak ödüllendirin ve geride kalanların yapısını değiştirin

Yeni Endüstri, VSOP veya Sesli Arama Optimizasyonu, web sitelerinin sesli arama motorları için optimize edilmesini isteyen yerel işletmelere hitap etmek için hızla ilerliyor. Google'ın yeni sürümleri ile yarışa liderlik etmesi ve Apple'ın yarışa liderlik etmesiyle, geleneksel aramanın tamamen değişmesi için sesli aramanın rafine edilmesinin günün olmadığını düşünüyoruz. Yerel SEO'nuz mobil sesli arama için optimize ediyor mu?