SEO

Hoşçakal yeşil? Google Arama’da siyah "Reklam" etiketini test ediyor

Google, siyah bir "Reklam" etiketini test etti. Ekran görüntüsü: @TheBigMarketer

Google’ın Google.com’daki metin reklamların yanında gösterdiği "Reklam" etiketiyle oynatılmasından bu yana iki yıldan biraz fazla zaman geçti. Şubat 2017’den bu yana Google, arama sonuçlarındaki organik reklamlardan metin reklamları ayırmak için yeşil metin ve yeşil kenarlık kullanmıştır. Şimdi, daha basit, daha ince bir reklam etiketi işlemini test ediyor gibi görünüyor.

En son etiket testi. Çarşamba günü, Büyük Pazarlamacıyı yöneten İngiltere merkezli pazarlama danışmanı Darren Taylor, koyu siyah metinli ve kenarlıksız “Reklam” etiketlerini gördü. Etiket, reklamın üst kısmında görünen URL’nin yanında görünür.

AB bölgesindeki diğer ülkeler de tespit etti.

Yorum için ulaştık. Bir Google sözcüsü,

Neden umursamalısınız ki, kullanıcılarımız ve reklamverenlerimiz için deneyimimizi geliştirmek için her zaman yeni yöntemleri test ediyoruz, ancak şu anda duyurmak için özel bir şeyimiz yok ”dedi. Muhtemelen, reklamlar ile organik arasındaki daha büyük farklılıklar reklamlardaki tıklama oranlarını olumsuz etkileyecektir. Elbette Google bu verileri paylaşmaz, ancak organik içerikten reklamları işaretleme biçimini değiştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.

2013 yılında Federal Ticaret Komisyonu (FTC) arama motorlarına reklamları daha net bir şekilde etiketlemeye çağırdı. . Belirgin bir gölgeleme, belirgin bir sınır veya her ikisini de önermiştir. Google’ın arkaplan gölgelemesinden uzaklaştığı ve sarı arkaplanlı bir “Reklam” etiketi getirdiği o yıldı.

Bu son test yeşilin ötesine geçti, ve belki de daha önemlisi, etiketi vücudun yukarısına taşıyordu. reklam. Google, etiketi 2013'ten bu yana reklam başlığının altına yerleştirdi. Google'ın reklam etiketleme ile ilgili görsel geçmişimizi henüz güncellemeye hazır değiliz, ancak buna göz kulak olacağız.


Yazar Hakkında

Ginny Marvin: Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmeni, tüm yayınlarımızdaki günlük yayıncılık işlemlerini yönetiyor. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.