SEO

İçerik doğruluğu bir sıralama faktörü değildir

Google’ın sistemleri içeriğin doğruluğunu doğrulayamıyor; bunun yerine, şirketin Google’ın arama sorumlusu Danny Sullivan’a göre, 9 Eylül’de kişisel hesabından gönderilen bir tweet’te “konu ve otoritenin uygunluğuyla” aynı hizada olduğunu düşündüğü sinyallerine dayanıyor. Bu, SEO’ların dikkatini çekti ve SEO’nun dikkatini çekti.

Burada tweet ve buna yol açan soru.

Bu bir popülerlik yarışması değil. Go Fish Digital’in SEO araştırma direktörü Bill Slawski, Google’ın arama algoritmalarının nasıl çalıştığını açıkladığını belirtti. Popülerlik değil. ”Daha sonra popülerliğinin Google'ın günlük arama hacminin% 15'ini oluşturan yeni sorgular için çok basit ve muhtemelen uygulanamayacağını belirtti.

Daha güvenilir arama sonuçları elde etmek için : Bazı tarihler Sonuçlarının kalitesini yükseltmek amacıyla Google, Nisan 2017’de Proje Baykuş’u açıkladı; Proje, yetkili içeriğe daha fazla önem verdi ve kullanıcıların otomatik tamamlama arama önerileri ve özel snippet cevapları için geri bildirimde bulunmalarını sağladı.

Google, Kasım 2017’de, haber içeriğine daha fazla şeffaflık getirmek ve dağıtımının dağıtımıyla mücadele etmek için The Trust Project ile işbirliği yaptı yanlış. İlk adımlarından biri, yayıncıların, haber çıkışını kimin finanse ettiği, çıkış görevinin misyonu, yazarın uzmanlığı, yazı tipi vb. Bilgileri yapılandırılmış veri işaretlemesi yoluyla ifşa etmek için sekize kadar “güven göstergesi” eklemelerini sağlamaktı.

Şirket Eylül 2019’da, YMYL içeriği ve içerik oluşturucularının yanı sıra titiz haber kaynaklarını vurgulamak için Arama Kalitesi Değerlendirici Kılavuzunu güncelledi. Ayrıca, bir puanlayıcının potansiyel olarak nefret yayan içeriğe en düşük puanları uygulayabileceği temeli genişletildi.

Tepki. Sparktoro'nun kurucusu Rand Fishkin Google'ın “hesap makinesi cevaplarından filmografiye kadar seyahat bilgileriyle ilgili gerçek çıkarımlarını” öne sürerek, makinelerin içeriğe doğruluk seviyelerini atayabileceğini belirterek, Sullivan'ın açıklamasına dayanarak konusunda aynı fikirde değildi. DeCabbit Consultancy'nin kurucusu meselenin karmaşıklığını vurguladı makinenin öğrenmesinin “kişisel deneyim ile ilgili olmayan herhangi bir şeyin doğruluğunun bir dereceye kadar değerlendirilmesine olanak sağladığını” vurguladığını ekledi. Google’a konuyla ilgili biraz durgunluk vermek istemiştir.

JLH Pazarlama Başkanı Jenny Halasz, 'i tweetlediğinde birçok SEO tarafından paylaşılabilecek bir hissi tekrarladı; ! @Dannysullivan teşekkür ederiz. Bu ölmeyecek bir efsanedir. ”Halasz, Google’ın doğruluğunun bir sıralama faktörü olduğunu iddia eden içerikli arama sonuçları sağladığı ironisini de belirtti.

Neden umursayalım. İçerik doğruluğu kullanıcılar için önemlidir, ancak Sullivan'ın açıkladığı gibi, bir Google sıralama faktörü değildir. Konu alaka düzeyi ve otorite – ikisi tarafından ortaya çıkabilecek popülerlikle karıştırılmaması için – Google’ın sistemlerinin içeriği sıralamaya güvendiği sinyallerdir.


Yazar Hakkında

George Nguyen, Third Door Media’nın bir Yardımcı Editörüdür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığıdır.