Dijital Pazarlama

 İnsanları Ağ Pazarlamasına Nasıl Davet Ederiz?

Ağ pazarlaması, yeni insanların işidir. Ağ pazarlamasında yalnızca bir kez yeni olabilirsiniz. Doğru başlamak için sadece bir şansın var. Aksi takdirde, para kazanmaya çalışmakla mücadele edersiniz. İşletmenize yeni insanlar davet etmek, iyi davet etme becerilerine sahip olmanızı gerektirir. Telefonu kullanarak evlerinde işinizi görmeleri için yeni kişileri davet etmenin temel yollarından birini ele almak istiyorum. Ve destek ekibiniz, işinizi kurmanız için size adım adım aksiyon modelini verebilir. Bu eylem kalıpları genellikle:

1. İsim listesi yapmak.
2. İsimler listenizdeki kişilerle irtibata geçin ve bir randevu alın.
3. İş fırsatınızla ilgili bir sunum yapın.
4. Onları 48 saat içinde takip edin ve
5. Bu eylem düzenini tekrar tekrar döndürün.

Bu basit temel adım, ağ pazarlamasında dünya gezegeni tarihindeki diğer herhangi bir sektörden daha fazla milyoner yaptı. Nasıl davet edileceğini öğrenmek, bu aksiyon modelinde en önemli ikinci beceridir. Normalde arkadaşlarını ve aileni ilk kez bu şekilde davet ederdin:

Siz: Merhaba (Prospect name), Nasılsınız? Beklenti: Hey (Siz), harikayım. Ya sen? Siz: Harika yapıyorum. Her şey daha iyi ve daha iyi oluyor. Seni kötü bir zamanda mı aradım? Beklenti: Evet, hala işteyim. (Beklentiniz meşgulsa, onlarla işiniz hakkında konuşma. SİZİN: Seni ne zaman geri arayabilirim? Beklenti: Beni 1 saat içinde tekrar ara … Siz: Tamam, harika.

((Veya))

Siz: Merhaba John, Nasılsınız?
Beklenti: Hey Peter, ben çok iyiyim. Peki ya sen?
Siz: Ben çok iyiyim. Her gün daha iyi ve daha iyi oluyor. Seni kötü bir zamanda mı aradım?
Beklenti: Gerçekten değil. Neler oldu?
Siz: Harika. Sizi aramamın sebebi ben işimi kurmaya başladım ve seni düşündüm, sana hiçbir şey için söz veremem, ama bir araya gelip detayları tartışmak isterim?
Beklenti: Nedir?
Siz (Bu noktada açıklamayın bir şey! Ve her zaman sorular sorun) Şunun gibi bir şey söyle: “Destek ekibi adı lideri”, ev tabanlı iş endüstrisinde ne yapıyor?
Beklenti: Hayır. Kim bu? ((veya)) bazen ne? bana bu konuda daha fazla? Sen (Her zaman bir soru sormak bir soru ile): …
Beklenti (Genellikle söyler): Hayır.
Siz: Pekala, bir araya gelip daha fazla tartışalım (Tarih ve saat)?
Prospect: Tamam.
(Siz diyorsunuz: Tamam, harika. Takviminize ekleyin ve görün (Tarih ve Saat.) ((Veya))) Bu zaman benim için iyi olmayacak.
Siz: Peki ya (Tarih ve Saat)?
Beklenti: İyi değil. Blababla …
Siz (Son deneme): Tamam. Peki ya (Tarih ve Saat)?
Beklenti: Bilmiyorum. Gelecek hafta beni arayabilir misin? Müsait olabilirim.
Siz: Şey (Prospect name). Neden orada bırakmıyoruz ve ne zaman hazır olursanız beni arayın. Anywhere (Prospect name) Gitmem gerek. (Eş ve Çocuklar (veya)) Belirli Kişinize Merhaba.
Beklenti (gibi bir şey söyle): Tamam (SİZ), size bildireceğim. Merhaba (Eş ve Çocuklar ((veya)) Belirli Bir kişiye). İyi günler.
Siz: İyi günler.

Şimdi, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta var. Ayrıca, bu davet etme yöntemi çevrimdışı stratejiye çevrimiçi olarak uygulanabilir.
1. Heyecanlı olun. Hevesli ol. İyimser ol.
2. Açık, kısa ve doğrudan konuya açık olun. Küçük bir konuşmayla dolaşmaya çalışmayın. Dümdüz noktaya git.
3. Pratik, pratik, pratik. Eksik uygulama mükemmeldir. İyi olmak için kötü olmalısın.
4. Bir seferde 20 ila 30 müşteriyi arayın ve bütün bir hafta boyunca randevuları alın. Tarih ve saat müsaitlik durumunuzu hazırlayın. Ayrıca, randevularınızı da yazın. Randevuları bir ay sonra yapmayınız.
5. Saygılı ol ama duruşuna sahip ol. Sesinizin tonuna dikkat edin. Ne yaptığınıza inanın.
6. İşletmenize yeni insanlar davet etmenin sonsuz teknikleri ve yolları var. Bu davet senaryosu bunlardan biridir. Bu nedenle esnek olun, çünkü beklentileriniz farklı ve birbirinizden farklı koşullar var. Eğer kardeşleri arıyorsan, şöyle bir şey söyle: Sen: Hey (Prospect Name), yarın gece bu akşam ((veya)) seninle buluşmak istiyorum. Beklenti (Genellikle söyler): Tamam. ((Veya)) Sorun değil. Sen şahanesin. Görüşmek üzere (Tarih ve Saat).
7. Kendin ol ve rahatla. Bu sadece bir telefon görüşmesi.