Dijital Pazarlama

 İnternet Pazarlama Pt 1

İnternet, belirli bir ürün grubunu veya İnternet'te yaşamanızı sağlayan bir hizmet sağlayıcısını satan bir perakendeci olun, iş yapmak için harika bir yerdir. Bununla birlikte, iş yaşamında asla yaşanmayacak bir yaşında bir sorun var: insanlar, bilmedikleri şeyleri satın almayacaklar.

Internet pazarlamasının yapıldığı yer burası.

İnternet pazarlamacılığı temel olarak işletmenizin daha geniş bir potansiyel müşteri tabanına ulaşmasını sağlamak için çeşitli araçlar ve hizmetler kullanıyor. İyi İnternet pazarlaması, önemli sayıda müşteriyi beraberinde getirecek, ilgilerini çekecek ve daha fazla ürün satın almaktan mutlu olacaktır.

Çok iyi bir İnternet pazarlama programı, ancak, zaman ve para için tam bir israf olacaktır. En kötü durum senaryosunda, pazarlama stratejisinin yeterince düşünülmemesi durumunda, işletmeniz için iyi olandan daha fazla zarar verebilirsiniz.

Garip bir şekilde, çoğu insan İnternet pazarlama stratejilerinde, İnternet Pazarlama'nın iyi bir şekilde kullanılmasını sağlayacak bilgi veya teknik yeteneklerden yoksun oldukları için başarısız oluyorlar.

SEO, HTML, katılım listeleri, açılış sayfaları – ister istemez pazarlamacı aslında nasıl yapılacağını bilmiyorsa araçlarını kullanarak hizmetini tamamlayın.

Açık olalım: Bu makale İnternet pazarlamacılığının daha ince noktaları hakkında teknik bir kılavuz değildir. Eğitici yok, test yok, ölçüt yok.

Bu makale teknik bilgi birikiminizi desteklemeyi ve beceri ve bilginizle ne yapacağınız konusunda bir fikir vermeyi amaçlamaktadır. Çabalarınızı yönlendirmenize ve geniş kapsamlı planlar oluşturmanıza olanak tanır.

Özetle, bu makale İnternet pazarlamasında ilk yılınızda nasıl başarılı olunacağınızı öğretecektir.

Başarılı Bir İnternet Pazarlamacısının Zihniyeti

Başarılı bir pazarlamacının başarılı olabilmesi için bir vizyona ihtiyacı var.

Hayır, büyük, mesih bir vizyon ya da bir şeyden bahsetmiyorum. Tüm İnternet pazarlama çabalarının nereye gideceğini belirleyecek bir vizyondan bahsediyorum.

Bu vizyon, çabalarınızı daha üretken bir ortama odaklamanıza izin verecek ve İnternet pazarlamacılığında gerçekten başarılı olmanızı sağlayacaktır. Ancak vizyonunuzu tanımlayabilmeniz için öncelikle başarılı bir pazarlamacının zihniyetini varsaymalısınız.

Bu zihniyet, farklı düşünce çerçevelerinden oluşuyor. Daha önemli olanlardan bazıları:

Dürüst ve Samimi
Size söylemem gereken ilk şey, gerçekten başarılı bir İnternet pazarlamacısının sahte ve sahtekar olmaması. İnternet pazarlamacılığının acımasız bir akbaba ve yılan yağı satıcısı olarak belirlediği klişe, ne yazık ki, benim istediğimden daha yaygın olarak kabul edilen bir imgedir. Ancak, başarılı bir İnternet pazarlamacısı olmanın uzun vadede başarılı olmak anlamına geldiğini söyleyeyim – ve eğer kariyerinize bir sahtekârlık olarak başlarsanız uzun vadede başarılı olamazsınız. Hileli satışlardan veya aldatıcı pazarlama stratejilerinden elde edilen ödüller anında ve caziptir, ancak yalanlar ve aldatmacalara dayanan vakıflarla bir pazarlama imparatorluğu kuramazsınız. Güvenilir bir iş ve müşteri memnuniyeti üzerine inşa edilmiş bir İnternet pazarlamacısı, uzun vadede, her seferinde isimleri değiştirmek zorunda kalan ve sonra da suçlamalarla karşı karşıya kaldığı anonim bir hayaletten daha fazla ödül kazandıracaktır.

Deneme İstekli
Başarılı bir İnternet pazarlamacısının işaretlerinden biri, işleri denemeye istekli olmasıdır. Pek çok pazarlamacı, İnternet pazarlamacılığında nasıl etkili olacağı konusunda aylar (hatta yıllar) harcarlar. Bu her şey iyi ve güzel, ama eğer yeteneklerinizi baskı altında test edileceği açık piyasaya koymaya istekli değilseniz, bu hiçbir şey için geçerli olmayacaktır. Meselenin gerçeği, bir İnternet pazarlamacısı olarak başarı için mutlak bir tarifin olmamasıdır. Dişlerini ezmek ve bütün pisliğe dalmak zorundasın. Daha hızlı öğrenirsiniz ve özel çalışma hattınızda nelerin işe yaramadığını öğrenebilirsiniz. Sizden öğrenirseniz ve bu bilgiyi kendiniz için daha iyi kullanırsanız, hatalarınız bile hata olarak kabul edilemez.

Hatalardan Yansıyor ve Öğreniyor
Sadece bir denemeniz başarısız olduğu için, sadece yukarı ve unutmanız gerektiği anlamına gelmez. Denemenin tamamı, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını bulmaktır. Uyguladığınız bir şey işe yaramıyorsa, zayıf bir açılış sayfası veya hatalı arama motoru optimizasyonu gibi, o zaman geri dönüp hatanın nereden kaynaklandığını takip etmelisiniz. Bu nedenle, İnternet pazarlama kampanyanızda karşılaştığınız herhangi bir problemi yansıtmanız kesinlikle gereklidir. Ne yanlış gitti, nasıl yanlış gitti, nasıl düzeltebilirim ve nasıl geliştirebilirim? Bu dört soru, herhangi bir hatadan yansıması ve öğrenmesi söz konusu olduğunda zımbadır.

Yapılması Gereken Her Şeyde Mükemmellik İstiyor
Her ikisi de bir anlamda “iyi” olsa bile, yeterince iyi bir hayli iyi bir ağlamadır. Mükemmellik, yaptığınız her şeye en iyi şekilde verdiğiniz zamandır. Başarılı bir İnternet pazarlamacısı olmak istiyorsanız bu mükemmellik isteğe bağlı değildir. Köşeleri kesmeyin, özensiz bir iş yapmıyorsunuz ve "bu yeterince iyi" demiyorsunuz. Mükemmellik, temelde yapabileceğiniz kadar iyi bir iş yaptığınızdan emin olmakla ilgilidir. Bu mükemmellik arayışı, her zaman işleri daha iyi ve daha iyi yapmanın yollarını bulmanızı sağlayacak, verimliliği ve verimliliği büyük ölçüde artıracaktır. Hepsinden iyisi, müşterileriniz mükemmelliğinizi hemen tanıyacak ve en azından ne sunduğunuzu kontrol etmek için daha istekli olacaktır.

Rekabetçi Standartları Karşılamak İçin Düzenler
Mükemmelliği aramanız için başka bir neden daha var – rakiplerinizin en iyi ve en uyarıcıları da aynı şeyi yapıyor. Rakiplerinizin ne yaptığını her zaman anlamalısınız. Ne sunduklarını, nasıl yaptıkları, nasıl pazarlandıklarını ve hatta ne kadar başarılı olduklarını bilmek zorundasınız. Eğer mükemmellik, pazarlama çalışmalarınızda sizi daha da ileriye götürecekse, rekabetiniz, üzerinde çalışmanız gereken asgari sınırı tanımlayacaktır. Bu özellikle İnternet pazarlamacılığı için yeni olduğunuzda yararlıdır. Rakipleriniz büyük olasılıkla uzunca bir süredir etrafta olacaklar ve şimdi bulundukları yere ulaşmak için önemli miktarda zaman ve para harcayacaklar. Yapmanız gereken tek şey şeyleri nasıl yaptığını analiz etmektir ve rakiplerinizin mevcut uygulamalarından en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.

Müşterinin İhtiyaçlarını Anlayın
Bu klişe, biliyorum, ama bir çok yeni İnternet pazarlamacıları, bir kez daha vurgulamaya değer olduğunu görmezden geliyor. Bütün insanların ihtiyaçları var. Biri ihtiyaçlarımı karşılayacak bir şey satmaya başlarsa, o zaman benim kazanılan paramın parçası olmaktan çok mutlu olacağım. Bu basit gerçek, hedef müşteri tabanınızın gereksinimlerini anlamak ve anlamak için zaman, para ve çaba harcamanızın önemini vurgulamaktadır. Birçok ilk kez İnternet pazarlamacısı, müşterilerini sömürmenin ve onlardan paralarını en kısa sürede toplamanın hayatta kalmanın tek yolu olduğuna inandıkları bu düşünce çerçevesine de sahipler. Bu düşünce daha kusurlu olamaz. Her türlü iş, internet pazarlaması dahil, ancak müşteri ve müşteri arasında güven oluşturulduğunda hayatta kalacaktır.

Ulaşıyor ve Dokunuşlar & # 39; Müşteriler
Bu başka bir klişe, evet, ama yine de önemli: Müşterileriniz, onların memnuniyeti hakkında gerçekten bir his verdiğinizi hissetmeliler. Bir ürünü satmaya odaklanmış ve bayatmış ve bakmaya çalışan pek çok pazarlama taktiğiyle karşılaştım. Buradaki pazarlamacılar ölümcül bir hata yaptı: Bu ihtiyaçlara bağlanmaktan ziyade müşterinin ihtiyaçlarını istismar ederek çok fazla emildiler. Sunduğunuz ürün ve hizmetlerin, yalnızca müşterilerinizden para çekmek için kullandığınız araçlara değil, bir soruna yönelik çözümler olduğunu daima göstermeniz gerekir. Ayrıca, ürününüzü potansiyel bir müşteriye "satmak" için fazla çaba göstermemelisiniz. Çok sayıda satış sayfasına rastladım, bir ton sözler, videolar, tanıtımlar, garantiler ve güler yüzlerle ilgili bir şey ya da başka bir şey. Bu sayfaların arkasındaki pazarlamacılar, sattıkları ürünleri bile satın almamı bile istemediler.

Herşeyle İlgili Şeffaflık
İnsanlar, tam olarak ne aldıklarını bilip bilmedikleri bir ürünü satın almaya daha istekli olacaklar. Birçok pazarlamacı, potansiyel müşterileri teşvik etmek için süslü düzyazı, büyük sözler ve teknik jargon kullanmayı sever. Bu, çoğu durumda böyle kötü bir şey değildir, ancak potansiyel müşterinin neye baktığını anlamadığı durumlarda, tüm bu muazzam bir şey için olacaktır. Ne sattığınız konusunda olabildiğince şeffaf olun ve müşterilerinizle iş yapmak için daha fazla istekli bulacaksınız. Bu özellikle ürün fiyatlandırma ve ücretler için önemlidir. İnternette, bir ürün veya hizmet satın alma maliyetlerini gerçek listelemeyen kaç tane satış sayfası bulunduğuna şaşıracaksınız. Pek çok vaat ve birçok tanıklık, evet, ama fiyatlandırma kadar basit bir şeyle ilgili bilgi eksikliği çoğu insanı siteden uzaklaştırmak için yeterlidir.

Bir İş Ortaklığı Ağı Oluşturuyor
İnternet pazarlamacılığı tek kişilik (veya kadın) bir iş değildir. Bu iş alanında kendinizi gerçekten başarılı kılmak için birçok insanın yardımına ihtiyacınız olacak. İnternet pazarlamacılığının daha karmaşık yönlerine indiğinizde, kaçınılmaz olarak kendinizi bir dizi insanla birlikte çalışacaksınız: içerik oluşturucuları, yazarlar, göndericiler, hakemler, muhasebeciler, müşteri hizmetleri vb. Karşılaştığınız herkes potansiyel bir ortaktır. Her zaman mümkün olduğunda ağınızı oluşturma ve genişletme fırsatını yakalayın. Diğer İnternet pazarlamacıları bile yararlı ortaklar olduğunu kanıtlayabilir. Müşterileri, diğer pazarın işini tamamlayan ürünler ve hizmetler satarak değiş tokuş edebilirsiniz. Örneğin, pazarlamacı A, Amazon aracılığıyla kurgu e-kitapları satarken, pazarlamacı B Amazon Kindle için deri kaplama satıyor. Her iki pazarlamacı, birbirlerinin ürünlerini tanıtmak için birlikte çalışabilirler; Müşteri tabanlarını birbirleriyle etkin bir şekilde paylaşıyorlar.

İşe Yönelik Duygusal Olarak Dengeli
Hiç kimse kalpsiz bir makinedir, ama her zaman duygusal bir enkazın yıkılması iş için iyi olamaz. Başarılı bir İnternet pazarlamacısı iş kararları alırken tamamen objektif olmalıdır. Kişisel hayatınız, özellikle pazarlama çabalarınız sürece dağılmaya başladığı zaman işinize girmemelidir. İnançlar, görüşler, önyargılar ve hatta politik bağlantılar, işten ayrı tutulmalıdır, aksi halde, şeyleri oldukları gibi görmekten saklayabilirler.

Bu, İnternet pazarlama girişimlerinizin başarısı ve başarısızlığı için de geçerli. İnternet pazarlaması hızlı hareket eden bir dünyadır, bu da insanların doğdukları kadar çabuk ölmesi anlamına gelir. Pazarlama programlarınızda uzun ve sıkı görünün ve hangisinin enerji harcadığı ve hangilerinin atılması gerektiğine dair tarafsız olun.

Verimli ve Verimli Bir Para Kullanıyor
İnternet pazarlamacılarıyla ilgili en yaygın sorunlardan biri, paralarını akıllıca nasıl kullanacaklarını bilememeleridir. En başarılı pazarlama kampanyanızdan satışlarda havalı bin dolar kazandığınızı söyleyelim. Faturalar ve vergiler ödenir ve hala üzerinde 500 dolar kaldı. Bu parayla ne yapacaksın? Eğitim materyalleri satın alacak, pazarlama araçları edinecek ve zaman harcayan işleri halledecek insanları işe alacak mıydınız yoksa tüm bunları hoş bir tablet PC'de mi uçuracaksınız? Kazandığınız paranın hemen harcamanız gereken bir şey olmadığını unutmayın. Pazarlama kampanyalarınızı gelecekte daha da başarılı hale getirmek için kullanabileceğiniz bir kaynaktır. Bu parayı, emeklilikten ya da ipotek peşinattan tasarruf etmek için bile kullanabilirsin. Ne yapmaya karar verirseniz verin, her zaman yatırımınızı yaptığınızdan emin olun. Paranın sana gerçekten faydalı olacak bir şeyde.

İnovasyona ve Yaratmaya istekli
Burada size temelleri tanıtan pek çok pazarlama programı var, ancak yaratıcı olmayı asla unutamayacaksınız. Çarkı yeniden icat etmeye genellikle gerek yoktur ve orada başarılı (ve başarılı olmayan) pazarlamacıların deneyimlerinden öğrenebileceğiniz birçok örnek vardır. Fakat insanların sürekli öğrenip geliştiğini hatırlamak zorundasınız. İki yıl önce ne işe yaramış olabilirdi, üç yıl önce şimdi ölüme – özellikle internet üzerinden evrimin hızını göz önünde bulundurarak. Bu nedenle başarılı bir pazarlamacı her zaman yeni şeyler denemeye isteklidir. Bu yeni şeyler her zaman başarılı olmayabilir ya da hemen kâr sağlamayabilirler, ancak gün sonunda pazarlamacıya her zaman değerli bilgiler sunacaklardır. Bu, başarılı İnternet pazarlamacılarının zihninde mevcut olan bir sonraki düşünce çerçevesini düşündüğünüzde özellikle önemlidir.

& # 39; Hungry & # 39; Daha fazla ve daha fazla bilgi için
Başarılı bir İnternet pazarlamacısının en önemli fakat en önemlisi, en önemlisi, işiyle ilgili daha fazla bilgi edinme isteğidir. Asla, asla seni işin üstünde tutmaya yetecek kadar bildiğini düşünmemelisin. Yenilikçi ve yaratıcı yöntemleri ile gelen yeni oyuncular (ve rakipler) ile iş dünyası sürekli gelişmektedir. Yapmak istediğiniz en son şey, işinizle ilgili en son haber ve bilgilerin üstünde olmadığınız için rekabet eğrisini geride bırakmaktır. Bu nedenle, işinizle ilgili neler yapabileceğinizi öğrenmek için her zaman aç olmanız gerekir.

Müşterilerinizle konuşun. Onları neyin mutlu ettiğini ve onları neyin sinirlendirdiğini bilin.

Günden güne nasıl daha verimli çalışabileceğinizi öğrenin.

Daha azıyla daha fazlasını nasıl yapacağınızı öğrenin.

Bunlar, odaklanabileceğiniz alanlar için yararlıdır.

Bilgi için aç ve her zaman oyunun üstünde kalabileceksin.