Dijital Pazarlama

 İnternet Pazarlamacılığı ve Geleneksel Medya Reklamcılığı Arasındaki Fark

İnternet Pazarlaması ile geleneksel medya reklamcılığı arasındaki fark nedir ve ne gibi avantajlar sunar? Birincil fark, basılı, radyo ve televizyon gibi geleneksel medya reklamlarıyla bilgilerinizi halkın bir kesiminin önüne yerleştirmenizdir, ancak onlardan geri bildirim almanın bir yolu yoktur. İnternet Pazarlaması ile anında geri bildirim alma ve daha sonra alınan bilgileri kullanarak ayarlama ve büyüme kabiliyetine sahipsiniz. Ancak nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

İnternette bir şeylere nasıl bakacağınızı veya bir şeyleri nasıl satın alacağınızı biliyor olabilirsiniz. Fakat bir şeyi pazarlamaya gelince, gerekli eğitim ve öğretime ihtiyaç vardır. Birileri bir şeyi aramak için bir arama motoruna gittiğinde, genellikle arama kategorisinin altındaki ilk birkaç girişten birini tıkladığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, bir ağ pazarlamacısının temel hedefinin, web sitelerinin derecelendirilmesini sağlamak veya arama motorlarının ön sayfasına doğru ilerlemelerini sağlamak olduğu anlaşılmaktadır.

Web sitenizi (İnternet Reklamınızı) arama motorları tarafından fark ettirmek ve kategorinizin önüne yaklaştırmak için sitenize trafik gelmesi gerekiyor. İnsanları sitenize yönlendiren blog gönderileri yazarak trafik miktarını artırabilirsiniz.

Blog yazmak, web sitenize trafik çekmenin en iyi yollarından biridir. Bir blog yazarak (weblog için kısa), " anahtar kelimelerin " kullanımıyla sizi ve web sitenizi daha fazla insanın dikkatine sunacak ve böylece trafik yaratacak şekilde içerik yaratıyorsunuz. Bloglama başka bir konudur ve çok sayıda " blog platformu " ve eğitim kursları mevcuttur.

Arama Motorları Optimizasyonu için SEO olarak adlandırılan, web sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğretebileceğiniz başka bir işletme var. SEO araması, size bu değerli İnternet stratejisi hakkında bilgi vermeniz için çok sayıda araç ve programa yönlendirecektir.

İnternet Pazarlamasında başarılı olmak için web sitenizi optimize etmek önemlidir. Bu hedefe doğru çalışırken, birçok sosyal medya sitesinden birinde Tıklama Başı Ödeme gibi sitenize trafik çekmenin başka yolları da var. Bu yöntem aynı zamanda yaş, cinsiyet, coğrafi alan ve gelir düzeyi gibi belirli demografileri hedeflemenizi sağlar.

Sitenize trafik çekmenin bir başka yöntemi de e-posta pazarlaması. Takipçiler listesi oluşturarak, ürün veya hizmetinizi özel bir listeye sunabilirsiniz, bu sayede müşterileriniz olabilir.

Bu gruba yapılan düzenli e-postalar, onları işletmenizdeki etkinliklerden haberdar edebilir. Bu yöntem aynı zamanda sizi ve işinizi arkadaşlarınıza ve ailenize tavsiye etmelerini kolaylaştırır ve size daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma imkanı sunar.

İşinizi nasıl büyüteceğinize karar vermede İnternet Pazarlama ile geleneksel pazarlama arasındaki fark hakkındaki bu bilgiyi bulmuşsunuzdur umarım.