Dijital Pazarlama

 İşinizi Pazarlamak için SlideShare Kullanımı Top 10 Nedenleri

İşletmenizi İnternet'te tanıtmanın daha fazla yolunu bulmak için hiç bitmeyen bir arayışta, yalnızca sosyal medyayı ve web sitenizi / blogunuzu kullanmaktan daha fazla fırsat var. En çok gözden kaçan seçeneklerden biri SlideShare. İşte şimdi işletmenizi pazarlamak için SlideShare kullanmanız gereken ilk 10 neden.

1. Mükemmel bir Trafik Kaynağı

Bir kelimede: dağıtım. Elbette, her gün internete giriş yapan ve Facebook'a doğru yola çıkan milyonlarca insan var … ama yine de ilgi alanlarına giren kaliteli içerik arayan milyonlarca kişi var ve bunların çoğu da SlideShare ile sonuçlanıyor. Aslında, SlideShare her ay 60 milyondan fazla benzersiz ziyaretçi alıyor. Bu, sunumunuzun potansiyel bir çok izleyicisidir – ve muhtemelen web sitenize.

2. İş Adamlarından Nitelikli Trafik

SlideShare 'nin ana demografisi iş adamlarıdır. Bunlar, özellikle B2B amaçları için yüksek kaliteli içerik arayan kullanıcılar. (Alexa.com'a yapılan son ziyaretler, site için en iyi aramaların önemli olduğunu gösterdi). Doğru etiketlerle, aradığınız müşterileri kolayca çekebilirsiniz.

3. Kurşun Üretimi

Her küçük işletme sahibi satış potansiyelini arıyor, değil mi? SlideShare sunumunuza bir potansiyel satış formu ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Sunumunuzu indirmek ve daha fazla bilgi istemek için görüntüleyenlerin bilgilerini bırakabilecekleri kısa bir form ekleyen seçeneği belirtmeniz yeterlidir (eklendiğinde, başladığında, ortasında veya sonunda size kalmış). Bu potansiyel müşteriler, hatta Salesforce gibi üçüncü taraf CRM yazılım programlarına entegre edilebilir.

4. Karmaşık Tasarımları Gömme Becerisi

SlideShare sunumlarının gerçekten güzel bir özelliği, onları ses, video, çok sayıda görüntü ve göz alıcı kılan karmaşık bir tasarımla geliştirme yeteneğidir. Sunumlarınızı yıllık P & L'nizden tam e-kitaba, bir infografiye veya nasıl yapılır videosuna kadar yükleyebilirsiniz.

5. Analytics

Giriş düzeyinde ücretli bir hesap seçtiğinizde, içeriğiniz için analizlere de erişebilirsiniz. Sunumlarınıza kimin eriştiğini, nerelere yönlendirildiklerini ve hangisinin hedef pazarınız ile en popüler olduğunu öğrenebilirsiniz.

6. Kolay Optimizasyon

Burada herhangi bir içerik türünü YouTube'a bir video yüklemek olduğundan daha az zorlamaz. SlideShare, ne tür bir içeriğin olduğunu (video, ses, vb.), Otomatik olarak yatay veya dikey olarak biçimlendirdiğini ve hatta meta etiketler olarak kullanmak üzere sunumunuzdaki metni çektiğini anlar. Çevrimiçi içeriği optimize etmek için bundan daha kolay olmuyor!

7. Kalite Gelen Linkler

SlideShare derece yüksek bir site olduğundan, siteden gelen bağlantılar SEO için mükemmeldir. Tek yapmanız gereken, SlideShare sunularınızı web sitenize bağlamak ve kaliteli bir bağlantı sağlamaktır.

8. A Sadık Bir Kazanç Ardından

Tıpkı YouTube'da olduğu gibi, kullanıcılar yeni sunumlar yayınladığınız zaman bildirim almak için SlideShare içeriğinize abone olabilirler. Bunlar zaten içeriğinizle ilgilenen ve müşterilere kolayca dönüşebilen kişilerdir. Ayrıca, önceden bildiğiniz kişileri sosyal medya siteleri ve e-posta kişileri aracılığıyla bulabilir ve bunlarla SlideShare'da bağlantı kurabilirsiniz.

9. Sosyal Medya'ya Bağlan

LinkedIn yakın zamanda SlideShare'i satın aldığında, hareket, LinkedIn kullanıcılarının profillerine sunum eklemesine izin verdi. Bu, yüksek sıradaki siteler arasında bağlantılar oluşturmanın harika bir yoludur ve sosyal medya takipçilerinizin içeriğe kolayca erişmesine izin verir.

10. Sunumlar Bir Dijital Pazarlama Kiti Olun

Potansiyel müşterilere şirketinizle ilgili bilgileri nerede görsel bir formatta (çoğu insanın tercih ettiği) bulacağını hızlı bir şekilde söyleyebilir misiniz? Bir dijital pazarlama kiti olarak işlev gören bir SlideShare sunumu hazırlayın ve daha fazla bilgi için isteklerine tek tıklamayla bağlantı sağlayabilirsiniz. Bir kurşun yakalama formu eklemeyi unutmayın!

SlideShare, küçük bir işletme için yüksek kaliteli bağlantılar oluştururken geniş bir kitleye ulaşacak profesyonel sunumlar oluşturmak için çok ucuz bir yoldur. Hemen hemen tüm yazılımlarda bir sunum oluşturun, içeriğinizi yükleyin ve ofisinize hiç vakit kaybetmeden yeni müşteri adaylarına sahip olursunuz!