Database

 iTunes Freezing – iTunes Neden Donuyor ve Nasıl Düzeltilir?

iTunes'un donma sorunları var mı? İTunes'un rasgele zamanlarda donmasından şikayet ediyor musunuz? İTunes'un donma sorunlarını çözmeden önce, iTunes'un kendisiyle ilgili biraz bilgi sahibi olmak önemlidir.

Birçok ücretsiz medya oynatıcısı arasında iTunes, zamanımızın en çok izlenen elektronik cihazlarından biri olan iPod ve iPhone ile yakın entegrasyonundan dolayı yaygın bir şekilde popülerdir. Her iki cihaz da, medya dosyalarının çoğu zaman bilgisayardan taşınabilir aygıta aktarılmasının birçoğunu Apple'ın birçok ortam oyuncusu için gerektirmektedir.

Eski zaman kullanıcıları, iTunes'un iyi ve kötü taraflarının olduğunu biliyorlar. Sezgisel ve şık, ama bazen uygulamaları kullanmak gerçekten sinir bozucu olabilir. Birincisi, sık sık başlama problemleri veya program donmaları kesinlikle en ateşli taraftarların bile sabrını test ederdi. Bu sorunlar genellikle yeni güncelleştirmeler yüklendiğinde, taşınabilir bir aygıt bağlandığında, Internet'ten içerik indirirken veya programı kapatırken ortaya çıkar. Kararsızlığın en olası nedenleri, program dosyalarının veya son güncellemelerden kaynaklanan sorunların ortadan kalkmasıdır.

Bu bir yaşam ve ölüm durumu gibi görünmese de, program daha önce olduğundan daha sık donarsa, düzeltici önlemleri uygulamak için aniden etkilidir. Birincisi, iTunes Store'dan satın alınan içerik de dahil olmak üzere tüm medya kitaplığınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmayacaksınız; bu, programın askıda kalması ve taşınabilir aygıtın sabit diskinin eksik bir veri yazısından dolayı bozulması durumunda gerçek bir olasılıktır. süreci.

iTunes'un donmasını önlemenin bazı pratik yolları arasında, iTunes'u görevlerini yapmak için gereken tüm belleğe vermek için çalışan uygulamaların sayısını sınırlamak bulunuyor. Ayrıca, indirilen içeriğin manuel olarak güncellenmesi için programın ayarlanması, eşzamanlı görevler (medya kitaplığının okunması, yeni iTunes mağaza içeriğinin kontrol edilmesi, kayıt defterinde ayarların aranması) gibi programların başlatılmasından itibaren programın başlatılmasından sonra bir kerede çalıştırılmasına yardımcı olur. .

iTunes'un sorunsuz çalışmasını sağlamanın başka bir yolu da, dosya ilişkilendirmelerinin, konumların ve diğer önemli verilerin doğru olmasını sağlamak için kayıt defterinin düzenli aralıklarla kontrol edilmesini sağlamaktır. Kayıt defteri, program parametrelerini, kullanıcı ayarlarını ve sistem bilgilerini tutan ve genellikle sistemdeki değişiklikler – yeni programlar yükleme gibi – bazı dosyaların üzerine yazılmasına veya silinmesine neden olan, bu tür dosyaları çalışmayan uygulamaları kullanan bir veritabanıdır.

iTunes gibi düzenli olarak güncellenen programlar için, sık güncellemeler, zamanla veri tabanının dağılmasını engelleyen kayıtsız girişlerin ardında kaldığı için. Güvenilir bir kayıt defteri temizleme programı kullanmak, kayıt defterinin debris ve yanlış verilerden uzak olmasını sağlar ve uygulamaların iTunes dahil bir aksaklık olmadan çalışmasını sağlar.