SEO

 Joomla 1.5 Arama Motoru Dostu olun

Arama motorları tarafından erişilemeyen bir web sitesi oluşturmak, başlık, noktalama işareti veya paragraf içermeyen bir kitap yazmak gibidir. Bilgi orada olmasına rağmen, tasavvur etmek mümkün değildir. Bu, kendisini, günlerinin ataları olan Mambo'dan beri Joomla topluluğuna sundu. Web Geliştiricileri, bir İçerik Yönetim Sisteminin, arama motoru mevcudiyetinin önceliği ile kolaylık ve organizasyonunu tartmak zorunda kalmıştır.

Joomla 1.5'in ortaya çıkışı ve az miktarda çalışma ile, bir acemi web geliştiricisi veya işletme sahibi bile, SEF Yaması ile Joomla 1.5'i optimize edebilir. Bu Yama, daha önce Joomla 1.5'in merkezinde bulunan Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dosyalarını iyileştirmek ve "kesmek" için çıkarıldı ve Meta etiketlerini Bölümler ve Kategoriler'e uygulamak gibi daha fazla işlevi tamamlamak için bunları yükseltmek Joomla Oluşturulmuş meta etiketler, sayfalara html başlıkları yerleştirin, robot komutlarını ekleyin ve bot özel komutları oluşturun.

Bazı Arama Motoru Temellerini Anlama

Bir arama motorunun bir sitenin belirli bir anahtar kelime için nerede sıraladığını belirlemek için kullandığı yöntemlerden biri, söz konusu anahtar kelimeyle alaka düzeyini belirleyerek olduğunu. Meta Etiketler, arama motorunun, bir sayfanın hangi içeriğe uygun olması gerektiğini belirlemek için okuduğu etiketlerdir. Ayrıca, açıklamaya nereye uyduğunu görmek için site başlığını ve URL'yi okur.

Örneğin, XYZ servisi bir John Doe web sitesinin sağladığı hizmet ve XYZ Hizmetini aramak için potansiyel bir sörfçü ise, John Doe aşağıdaki sıralamalarda sıralamada yüksek çıkacaktır. : ~ onun sitesi http: //www.xyzservice.com veya alındığı takdirde bir destek olarak [http://www.????????xy=szervice]. John Doe web sitesinin URL'de XYZ hizmetinin adını içermesi önemlidir. ~ Sitenin başlığı, xyz hizmetiyle ilişkili anahtar kelimelerden sonra adlandırılmış sayfalar içeriyor. (IE xyz servisi, xyz menüsünün başlık etiketine sahip sayfalar, xyz hizmetimiz, xyz konumlarımız hakkında bir sayfa istiyorsa, IE) Meta Tag'deki anahtar sözcüklerden biri, XYZ hizmetinin yanı sıra, diğer ilgili Sitenin içeriğinde görünmesi muhtemel etiketler. (yani servisin lokal lokal, sunulan xyz hizmetinin stili, xyz servisi için diğer isim varyasyonları.) ~ Arama motoru, anahtar kelimelerle, John Doe'nin ilgili sayfasının içeriğiyle eşleşecek. Dizin sayfası için, anahtar kelimelerin tümü olmasa da, makale içeriğinin çok olması önemlidir. Her sayfa, bir aramayı alakalı yapan anahtar kelimelere ve içeriğe sahip olmalıdır. (IE th restoran menü sayfası, XYZ servis menüsü, XYZ servis yemeği ile ilgili içerik ve anahtar sözcüklere sahip olmalıdır.)

Bu basit ama gerekli web sitesi işlevleri, ortalama SEF sayfasının ayrılmaz bir parçasıdır. Joomla, veritabanları ve sayfaları oluşturmak için dinamik içerik denen bir şey kullanır. Mantıklı bir anlamı olmayan uzun URL'leri kullanır (ör. Xyzservice.com/index?232+.php?dd%?) Bir arama motoru bunu bir siteyle ilgili herhangi bir şeyle ilişkilendirmez ve hatta bir Siteyi indeksleme ve taramada zor zamanlar.

Bu problemler, 1.5 Çekirdek kullanılarak SEF yamasıyla nasıl çözülür İlk olarak, bu yönergeleri izleyen bir kişi, acemi bir joomla geliştiricisidir. Değilse, nasıl yapıldığına dair bir yazı okuyun. Bundan önce joomla'yı kurmak ve kullanmak.

Joomla'daki global ayarlar bağlantısına gidin. SEO veya SEF seçenekleri olmalı. SEF URL'leri ve apache_mod yeniden yazmayı seçin (bir apache sunucunuz varsa). Şimdi kontrol ettiyseniz, web sitenizdeki bir bağlantıyı tıkladığınızda, saçma bir URL görmüyorsanız, bunun yerine Kategori, Makale veya Bölüm takma adı (IE [http://www.xyzservice.com/menu]) ile karşılaşırsınız. Artık robotlar sitenizin başlığını içerilen içeriğiyle ilişkilendirebilecek.

Çoğu durumda bağlantılar CSS ve şablonu korumaz. Bu sorunu gidermek için sitenize bir filezilla veya cpanel dosya yöneticisi gibi bir FTP kullanarak giriş yapmalı ve "htaccess.txt" dosyasını ".htaccess" olarak değiştirerek yeniden adlandırmalısınız. Artık sitenize döndüğünüzde doğru şekilde çalışıyor olmalı.

1.0'dan gelen bu çekirdek geliştirmesi, bir kullanıcının yine de Bölümler veya Kategoriler'e HTML başlık etiketleri ekleyemediği için arzu edilmek üzere çok fazla şey bırakıyor. SEF Yaması bunu düzeltebilir. Bu makalede, SEF Patch 1.5'in nasıl kurulacağı ve optimize edileceği anlatılacak, ancak bu yamanın ne yapılabileceğinin tam bir açıklaması için: Joomla yaması Hiçbir şekilde SEF yaması web sitesine bağlı değilim, ama bir Joomla olarak Geliştirici, SEO seçeneklerini tercih etti.

Yamayı indirin ve bilgisayarınızdaki boş bir dizine kopyalayın. FTP programınıza bir kez daha giriş yapın, Joomla kurulumunun kök dizinini seçin ve klasörleri ve dosyaları sürükleyin. Bunları başka bir klasöre yerleştirmemeye dikkat edin. Sorulduğunda tüm dosyaların üzerine yaz seçeneğini seçin. Bu şimdi optimize edilmiş yama ile ilgili kurulum için ilgili belirli çekirdek dosyaların üzerine yazacaktır.

Joomla hesabınıza tekrar giriş yapın ve global ayar alanınızda bir Yeni SEO düğmesi görmelisiniz. Artık içerik eklerken bir HTML başlığı seçeneğinin yanı sıra bir robot komutu (dizin, takip) de olacak.

Uyarı: Bu yamayu içerik eklemeden önce uygulamak en iyisidir. Zaten içeriğiniz varsa, yamalamadan önce tüm meta bilgileri ve diğer ad başlıklarını silin. Bazı insanlar, bu yapılmazsa çift başlıklar bildirdi.

Ayrıca, ortalama web sitesine yararsız olan Joomla meta jeneratörünü de devre dışı bırakabilirsiniz.

Menü öğeleri, (bölümler, kategoriler veya makaleler) eklerken, artık onlar için meta içeriği, başlıklar ve etiketler ekleyebilirsiniz. Bu, bölüm ve kategori özelliklerini kullanan çok düzeyli siteler için son derece yararlı bir özelliktir.

Bu tamamlandıktan sonra, siteniz artık arama robotları tarafından okunabilirliği açısından çok ilerlemiştir. Bir kişi bu kitabı doğru yazım ve noktalama işaretleri olmadan aldı ve bir dilbilgisi ve yazım denetleyicisi ile koşturdu. Web sitenizde olduğu gibi, daha anlaşılır bir konu ortaya çıkıyor.