SEO

 Kolay Arama Motoru Optimizasyonu Önerileri – DIY SEO

Aşağıdaki tüm bilgiler web sitemden alınmıştır ve hepsi de kopya yazılmasına tabidir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web yöneticisinin web sitelerinin arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için kullandığı eylemleri tanımlamak için kullanılan terimdir – basitçe söylemek gerekirse, web sitenizi Google gibi arama motorlarındaki listede daha hızlı bir şekilde taşımak anlamına gelir. Bir web kullanıcısı sunduğunuz ürün / hizmetleri arar.

Bu makalede, arama motoru optimizasyonu sürecine yönelik temel bir kılavuz sunulmaktadır. Sıralamaları iyileştirmeye yardımcı olsalar da, hiçbir şekilde her şeyi kapsayan değil, SEO kampanyanız için bir başlangıç ​​noktasıdırlar.

Aşağıdaki bölümlerde atmanız gereken adımlar özetleniyor:

İçerik

Siteniz için doğru anahtar kelimeleri seçtikten sonra en iyi Web sitesini anahtar kelimeler etrafında yapılandırmak. Bu çeşitli şekillerde yapılabilir; Sayfaları ve öğeleri alanınıza yüklerken, onlara anahtar kelimelerinizi belirten bir ad verin. Ayrıca, anahtar kelime metni site navigasyonunuzda kullanılabilir. Önemli bir ipucu, & # 39; burayı tıklayın & nbsp; kullanmak yerine, bağlantılarınızın bağlantı metni içindeki anahtar sözcükleri kullanmaktır.

SEO açısından, içeriğin Kral olduğu kesin. Web sitenizin açık ve tutarlı olduğundan emin olun. Sadece kötü yazılı içerikler ziyaretçileri geri göndermekten vazgeçmez, aynı zamanda sıralamanızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Seçtiğiniz anahtar kelimelerin gerektiğinde doğal olarak kullanıldığından emin olun, sıralamayı iyileştirmek amacıyla kendinizi tekrar tekrar tekrar denemek, Google tarafından cezalandırılmanıza yol açabilir. Sitenizi sürekli olarak yararlı ve alakalı bilgilerle güncellerseniz sitenizin organik arama listelemelerine doğal olarak tırmanacağını görürsünüz.

Sayfa Başlığı

Sayfa başlıkları, sitenizin içeriğiyle ilgili arama motorlarına ve ziyaretçilere anında bir görünüm sağlar ve bu nedenle de son derece hedeflenmiş olmalıdır. Bu başlıktaki en güçlü anahtar kelimelerinizi kullanın, ancak 70 karakter sınırına ulaşın. Bu, tam başlıklarınızın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) görünmesini sağlayacaktır. İdeal olarak, bu başlıklar bir & # 39; harekete geçirici mesaj & # 39; (& Burada satın alın, nasıl yapılacağını öğrenin … örneğin).

Meta Etiketleri

Meta etiketler, web sitesi yazarı, başlık, amaç vb hakkında bilgi veren bir web sayfasının başlık etiketleri içine yerleştirilen küçük kod bölümleridir. İçeriğinizle alakalı Meta etiketlerde ayrıntı eklemek yararlıdır, ancak artık kullanılan hızlı çözüm değildir. Meta etiketlerinizi düzenleyebiliyorsanız veya web yöneticiniz bunu sizin için yapabilirse, bunları kısa ve alakalı hale getirin.

Web Sitesi Yapısı

Web sitenizin açıkça yapılandırılmış bir hiyerarşi olduğundan emin olun. Web siteniz güçlü bir yapıya sahip olduğunda, arama motorlarının web sitenizi taramasını (web sitenizin içeriğinin taranması sürecini) web sitenizi verimli ve doğru bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Link Building

Link oluşturma, bir DIY SEO kampanyası başlatırken dikkate alınması gereken en önemli faktördür.

Google gibi arama motorları, web sitenizin web sitenize kaç farklı web sitesinin web sitenize bağlantı verdiğini & nbsp; popüler & # 39; bu. Bu nedenle web sitenize bağlantı kurma süreci son derece önemlidir.

Siteniz popülaritesi artıyor & # 39; geri bağlantılar & # 39; (Web sitenize bağlantılar) doğal olarak World Wide Web'de görünür. Ancak, arama motoru optimizasyonuna başladığınızda, & # 39; Bunlardan bazıları kendinizle bağlantı kurar ve arama motorlarını sizin varlığınızdan haberdar eder.

Bağlantı yapmanın en kolay ve en uygun maliyetli yöntemi, işletme veya web sitesi dizinleridir. Bir web yöneticisi, kendi web sitesi hakkında bu çevrimiçi veritabanlarına ve dizinlere bilgi gönderir ve bu bilgiler içlerinde İnternet'te görünür. Bu, web sitenize bir geri bağlantı olduğundan SEO açısından bir avantajdır. Bu dizinlerin iyi bir sayısına (zamanınız varsa yaklaşık 50-100) öneririm ve web sitenizin sıralamasında bazı iyileştirmeler görmeye başlayabilirsiniz.

Ancak, bir uyarı kelimesi; Kullandığınız dizinlerin kaliteli web siteleri olduğundan emin olun. Bu, Google’da yüksek sıralarda yer almaları gerektiği ve İngiltere’ye ait bir web siteniz olmanız durumunda, tercihen İngiltere’ye bağlı olmaları gerektiği anlamına gelir. Birkaç paragraf açıklamasını yazmanıza izin veren dizinler, bağlantınızdaki içeriğin web sayfanızdaki içeriğe güçlü bir şekilde bağlanması durumunda, arama motorları bunun güçlü bir arka bağlantı olduğunu düşünür.

Baktığınız pek çok dizin sizin neye ihtiyaç duyduğuna göre değişir. Birçoğu tamamen ücretsiz olacak, ancak birçoğu web sitenizi listelemek için ödeme isteyecek ve muhtemelen bir & quot; premium & # 39; Daha yüksek bir fiyat için yüksek bir reklam sunan liste. Bu dizinlerin bazıları ücretsizdir, ancak karşılıklı bir bağlantı eklemenizi ( web sitenize web sitenize link) eklemeniz gerekir. Kullandığınız dizinler bütçenize ve HTML bilginize bağlı olarak değişecektir, ancak tüm güçlü dizinler sıralamanızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Tabii ki sitenizi listelemenin bir yararı var; Müşteriler veya web kullanıcıları web sitenizi dizinler aracılığıyla bulabildiğinde, trafiğiniz doğal olarak artacaktır.

Bloglar

Bloglar, genellikle bir tür yorumla tutarlı olarak internetteki içerik sayfalarıdır. Geleneksel olarak, bireyler tartışmak istedikleri görüşlerini veya fikirlerini ortaya koymak için blogları kullanırlar.

Son yıllarda işletmeler blogları çevrimiçi pazarlama ve SEO için bir araç olarak kullanmaya başladı.

Ana sayfada belirtildiği gibi, web sitenize, alakalı içeriğin çevrelediği bir arka bağlantı güçlü bir özellik olarak kabul edilir. Bu nedenle, web bağlantınızı istediğiniz herhangi bir veya daha fazla içerikle çevrili bir çevrimiçi platform, paha biçilemez bir araçtır.

Blog.co.uk veya Blogspot gibi çevrimiçi blog sayfaları, işletmeniz hakkında yazabileceğiniz ücretsiz bir platform sunuyor. Blogunuzun yalnızca web sitenizin utanmaz bir tanıtım yapmamasını sağlamaya çalışın, aksi takdirde şartlar ve koşullar ihlal edilmiş olabilir. Bunun yerine, içeriği alakalı ancak ilginç hale getirmeye çalışın; Web sitesini kurarken muhtemelen deneyimlerinizi tanımlayın.

Blogunuzun ilgi alanı, web sitenizin trafiği ve arama motoru sıralamasındaki etkisini daha güçlü bir şekilde ortaya çıkarır.

Social Networking / Bookmarking

Social Bookmarking ve sosyal ağ iletişimi güvenilir yeni iletişim süreçleri ve SEO amaçlı kullanılmaya başlıyor.

Popüler sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter, web sitenize ilgi uyandıracak güçlü bir platform sunuyor. Facebook'ta bir grup veya sayfa oluşturmak, ürünleriniz / hizmetleriniz vb. Hakkında geri bildirim almak için faydalıdır ve hatta yararlı bir pazarlama aracı olabilir (aynı zamanda değerli bir başka geri-bağlantı sunabilir). Twitter, takipçilerinizi toplamanıza olanak tanır. işinize ilgi duyanlar. Twitter ayrıca hemen hemen her sektördeki en başarılı isimlerden bazılarına bilgi ve tavsiye sağlar.

Sosyal yer imi, sosyal ağlarda daha ileri bir gelişmedir. Bu hızlı büyüyen fenomen mikro bloglama platformu olarak tanımlandı ve çok değerli bir iletişim aracı olabilir. Başka bir geri bağlantı sağlayan sosyal yer imi araçları sağlamanın yanı sıra, kullanıcıların favori sitelerini işaretlemelerine izin verirken, diğerlerinin de aynı siteleri görüntülemelerine olumlu katkıda bulunur. Burada daha fazla geri bağlantı oluşturulduğundan ve sitenizi görüntülemeye daha fazla kişinin teşvik edilmesinden dolayı faydalar oldukça açık.

Bu nedenlerle, işinizi geliştirmek için aşağıdaki sosyal ağ / yer imi sitelerine kaydolmak yararlı olabilir:

Facebook

* Twitter

* Digg

* Delicious

Özet

Sonuç olarak, sıralamanızı geliştirmek için bu temel adımların nasıl kullanılabileceğini görebilmeniz gerekir. Ancak, sonuçların hemen fark edilebileceğini ve SEO kampanyasının tek seferlik olmadığını, devam etmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Bu makaledeki bilgiler SEO danışma web sitemden alınmıştır; Daha fazla bilgi için lütfen web sitemi ziyaret etmekten çekinmeyin. Kutu.

Patrick O & # 39; Neill – © Tüm Hakları Saklıdır 2010