SEO

 Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin Doğru SEO Seçimi

SEO, çevrimiçi varlığını artırmak ve web sitelerine daha fazla hedeflenmiş trafik çekmek isteyen birçok işletmeye fayda sağlayabilir. Ne yazık ki, SEO endüstrisi saydamlığıyla bilinmemektedir ve bu, yatırımları karşılığında tam olarak ne alacaklarını merak eden işletmeler için kafa karıştırıcı olabilir.

SEO endüstrisi, Google'ın ve diğer arama motorlarının politikalarına aykırı "siyah şapka" tekniklerini kullanan çok sayıda kovboy da çekti. SEO'nuzun etik "Beyaz Şapka" teknikleri kullanılarak yapıldığından emin olmalısınız.

Bu teknikleri kullanan bir SEO'yu bilinçsizce kullanan işletmeler, Google'ın bu tekniklerin geride bıraktığı ayak izlerini keşfedinceye kadar kısa vadeli sonuçları görebiliyor. Bu noktada, arama motoru sıralamalarında olumsuz bir etki görecekler. Siyah şapka SEO hızlı düzeltmeler sunuyor ve genellikle bu noktaya kadar gitti!

Tüm Şapkalarla Ne Var?

"Siyah Şapka" terimi eski batı filmlerinden geliyor, kötü adamlar hep siyah şapka takıyordu! İyi adamlar beyaz şapka takardı, etik SEO "White Hat" SEO olarak anılacaktır. Kötü adamların her zaman sadece çöllerini aldıklarını hatırlayın!

İşletmeniz için SEO'nuz Ne Yapmalı?

Sizin için SEO'nun ne yapacağını ve size nasıl ölçülebilir sonuçlar sağlayacağını bilmek önemlidir. Garantili bir sıralama sunan herhangi bir SEO dikkatli olun, Google veya başka bir arama motoru ile bir sıralama garanti etmek imkansız!

Hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri bile bilmeden sonuçları garanti eden herhangi bir SEO, bunu bir pazarlama kampanyası olarak kullanıyor, "Apple", "Google" veya "Facebook" gibi anahtar kelimeler için rekabet etmek istiyorsanız sonuçları nasıl garanti edebilirler? ?!

Bir anahtar kelime araştırması yapmadan, bir SEO kampanyasının başarısının ne kadar muhtemel olduğunu ve bunun ne kadar süreceğini tahmin etmek imkansızdır. SEO, devam eden bir araştırma, test ve analiz sürecidir. En iyi anahtar kelimeleri belirlemek ve daha sonra bu anahtar kelimeler için sıralamak için katı bir strateji koymak için dikkatli bir planlama gerektirir.

Yerinde ve Site İçi SEO

SEO, hem yerinde hem de yerinde olan faktörleri hesaba katıyor. Sitede SEO, web sitenizin bir analizini gerektirir. Site yapısı, anahtar kelimelerin kullanımı, site içeriği, sayfa yükleme süreleri ve sitenin oluşturulduğu HTML ve CSS gibi birçok faktöre bakmayı gerektirir. İyi yerinde SEO son kullanıcı yararlanır ve aynı zamanda yinelenen içerik gibi arama motorları sevmiyorum herhangi bir teknik "Gotchas" önlemek için yardımcı olur.

İyi bir SEO, sitenizi analiz ederek ve hem kullanıcıları hem de arama motorları için siteyi optimize etmenizi sağlayacak önerilerde bulunarak işe başlayacaktır. Site dışı SEO, diğer sitelerden sizinkilere alakalı geri bağlantılar oluşturmayı içerir.

Her bir backlink, arama motorları tarafından siteniz için bir oy olarak sayılır. Web sitelerine Sayfa Sıralaması adı verilen bir yetki puanı verilir. Bir site size her bağlandığında, sayfa sırasının bir kısmını sizinle paylaşır, yüksek otorite sitelerinin bağlantıları, daha düşük yetki alanlarından bu sayfa sıralamasından daha fazlasını paylaşır. Bir siteye gelen bağlantılar, backlink olarak bilinir.

Takip etmek için veya takip etmeyin …

Bazı bağlantılar hiç bir yetki taşımaz, birçok bağlantı, arama motorlarına o bağlantıyı oy olarak saymamasını söyleyen bir nofollow özelliği taşır. Web yöneticileri ve blog yazarları, bağlantılarının harici site için bir oy olarak sayılmadıklarını veya içeriklerini yayınlamak için kullandıkları platform tarafından otomatik olarak eklenebildikleri takdirde bu özniteliği kendileri ekleyebilirler. Bu, genellikle bir site söz konusu olduğunda geçerlidir. kullanıcılara yorum veya içerik eklemesini sağlar ve web yöneticisi, site katılımcıları tarafından hangi bağlantıların oluşturulduğu konusunda çok az kontrol sahibidir.

Nofollow özniteliği olmayan linkler "dofollow" olarak adlandırılıyor ve sayfanızdan bağlantılı sayfaya sayfa sırası geçiriyor. HTML'de gerçek bir dofollow özniteliği yoktur, nofollow özniteliğinin yokluğunda dofollow varsayılan olarak gerçekleşir. İç bağlantılardan hiçbir zaman vazgeçmemelisiniz, çünkü bu, bu bağlantıya aktarılacak herhangi bir sayfa sıralamasına neden olacaktır.

Bu Linkleri Nereden Aldınız?

SEO'nuza nasıl geri dönüşler yaratacağını sormalısınız, iyi bir SEO sizin için çeşitli bir backlink portföyü oluşturmaya çalışacaktır. Bu portföy, blog gönderileri gibi metin gövdelerinde bulunan yüksek değerli bağlantıları içermelidir. Bunlar genellikle en fazla sayfa sıralamasını taşıyorlar, ancak aynı zamanda SEO'nun blog sahipleri ile bağlantı kurması ve çoğu zaman içeriği kendileri sağlaması için ihtiyaç duyduğu kadar çalışmayı da gerektiriyor.

Herhangi bir iyi SEO, nicelik üzerinde kaliteyi arayacak, çok sayıda bağlantıyı teşvik eden herkes muhtemelen en iyi şekilde önlenecektir. Arama motorları "Doğal Linkler Aşk" ı görmek isterler, birkaç yüksek kaliteli linkler birçok düşük kaliteli bağlantıdan çok daha fazla ilerler.

Diğer bağlantı stratejileri arasında, kaliteli iş dizinlerinin kullanılması veya blog'larda ve forumlarda yorum yapılmasının yanı sıra sosyal medya ve sosyal yer işaretleme sitelerinin kullanılması yer alıyor.

Bu iki yollu bağlantılar doğal bağlantılar gibi görünmediğinden, bağlantı değişimleri en iyi şekilde engellenir. Arama motorları interneti bir dizi bağlantılı düğüm olarak görebilir ve bunun gibi doğal olmayan kalıpları kolayca tespit edebilir.

İşletmeniz, İhtiyaçlarınız

SEO'nuz, iş ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz hakkında sizinle konuşmalı ve aynı zamanda hedef kitleniz hakkında olabildiğince fazla bilgi edinmeye çalışmalıdır. Bunu yapmazlarsa, yasadışı bir şekilde sizin için doğru kitleyi çekecek ve dönüştürecek anahtar kelimeleri seçeceklerdir. Ek anahtar kelime araştırması yapmalı ve doğru trafiği daha fazla getirecek anahtar kelimeleri tanımlayabilmelidirler. Dönüştürmezse trafik işe yaramıyor!

Katma Değeri

SEO'nuz da rekabeti araştırmalı ve hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini ve aynı anahtar kelimeler için rekabet etmenin ne kadar muhtemel olduğunu söylemelidir. Ayrıca, bu anahtar kelimeler bütçeniz için çok rekabetçiyse veya ana anahtar kelimeler için rekabet etmek için çalışırken trafik getirecekse alternatif stratejiler geliştirebilir.

SEO zaman alır, bir gecede gerçekleşmez. SEO'nuz, anahtar kelimeleriniz için arama motoru sonuçlarında nasıl ilerlediğinizi gösteren aylık bir rapor sunabilmelidir. Ayrıca, sizin adınıza PPC kampanyaları yayınlayabilmeli ve ayrıca siteniz için içerik ve kopya oluşturabilmelidirler.

Birçok SEO, sizi sosyal medya aracılığıyla tanıtabilir ve e-posta kampanyaları için posta listeleri oluşturma gibi diğer İnternet pazarlama teknikleri konusunda size tavsiyede bulunabilir.

T o Bottom Line

Bir SEO varyantı oranı çok fazla. Bazı ajanslar ayda 1000'den fazla ücret alacak! Küçük bir işletme ayda 300 civarında iyi bir SEO bulabiliyor olmalı, bu da gereken hizmet düzeyine bağlı, ancak 300 size 5 anahtar kelime hedefleyen iyi bir kampanya satın almalı.

İlk ay genellikle biraz daha pahalı, çünkü bu site SEO'sunun yanı sıra anahtar kelime ve rakip araştırmasının da yer aldığı ay.

Bazı SEO'lar çok ucuz bir hizmet sunuyor, sizin için ne ödeme yaptığınızı alıyor ve SEO'nun çok fazla araştırma, analiz ve içerik oluşturma gerektirdiği için çok zaman harcadığını unutmayın.

Fiyatın gerçek olamayacak kadar iyi göründüğü takdirde muhtemelen! Ucuz bir fiyat için siyah şapka SEO teknikleri düşme riski yok!