SEO

Microsoft Advertising sonuçta ortalama pozisyonu kullanımdan kaldıracak

Google Ads, ortalama konumun düşeceğini açıkladıktan sonra, Microsoft Advertising, gösterim payı raporlama metriklerini tanıttı, ancak ortalama performans göstermeye devam edeceğini söyledi. Bununla birlikte, özellikle çoğu reklamveren çoğunlukla değişimi silktiğinde, bu her zaman biraz gönülsüz hissetti.

Nisan ayında başlayarak onaylanmadı. Microsoft Advertising Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Nisan ayında başlayan ortalama pozisyonunu kaldıracağını duyurdu. Konum metriklerinin arduvazını tanıttı (Microsoft bunlara “önem metrikleri” olarak atıfta bulunmaktadır.)

  • Mutlak en yüksek gösterim payı rütbede kaldı
  • Mutlak en iyi gösterim payı bütçede kayboldu
  • Neden önemsiyoruz. Ortalama konumu bırakmak mantıklı. Sağ raylı reklamların kaldırılmasından sonra metrik, reklamlarınızın sayfada gerçekte nerede göründüğü hakkında çok az şey gösterdi. Artık hem Microsoft Advertising hem de Google Ads'de, reklamverenler odağını organik sonuçların üzerindeki konumların gösterim payına odaklanan daha yeni konum metriklerine kaydırabilirler.

    Mevcut Microsoft Advertising raporlarınızda, komut dosyalarınızda veya teklif kurallarınızda ortalama bir metrik kullanıyorsanız Nisan ayından önce değişiklik yapmaya hazır olun.


    Yazar Hakkında

    Ginny Marvin Üçüncü Kapı Medyasının Genel Yayın Yönetmeni , tüm yayınlarda günlük editörlük işlemlerini yürütmek ve ücretli medya yayınlarını denetlemek. Ginny Marvin, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli dijital reklamcılık ve analiz haberleri ve trendleri hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonlarında bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir. !