Dijital Pazarlama

 Mobil Pazarlamanın İlk 10 Avantajı

Mobil pazarlama, işletme sahipleri arasında popülerlik kazanıyor. İşte geleneksel bir pazarlama stratejisi üzerinden mobil mesajlaşma yoluyla pazarlamanın bazı avantajları.

1. Ekonomik. SMS pazarlama, geleneksel reklam kampanyalarından daha uygun maliyetlidir.

2. Kurulumu ve yönetimi kolaydır. 24 saat içinde bir mobil kampanya başlatabilirsiniz.

3. Etkileşimli. Hedef pazarınızla kişiselleştirilmiş bir düzeyde etkileşime girmenizi sağlar. Müşterilerinizle açık bir iletişim kurun ve işletmeniz hakkında söyleyeceklerini duyun.

4. Mesajlar üzerinde kontrol kazanın. Müşterilerinize gönderdiğiniz mesajları kontrol edebilirsiniz, böylece öğle yemeğinden birkaç saat önce bir öğle yemeği tanıtım mesajı gibi ihtiyaç duydukları zaman ihtiyaç duydukları bilgileri alabilirler.

5. Hızlı tüketici yanıtları alın. Uygun mesajlar gönderdiğiniz için, tüketicileriniz buna göre cevap verebilir.

6. Uygun pazarlama entegrasyonu ile marka bilinirliğini arttırır. Bir mobil kampanya kullanmakta olduğunuz reklam stratejisiyle bütünleşmek kolaydır.

7. Müşterileriniz sizden almak istedikleri bilgileri seçebilirler. Bu şekilde, iletilerinizin her zaman okunduğundan ve istenmeyen posta olarak değerlendirilmediğinden veya işlemden geçirilmediğinden emin olabilirsiniz.

8. Kısa mesaj pazarlama, müşterilerinizin her zaman işletmeniz hakkında bilgilendirilmesini sağlayarak sadık bir tüketici popülasyonu oluşturmanıza yardımcı olur.

9. Yeni müşterilere kolayca katılır. Özellikle çok iyi bir anlaşma teklif ediyorsanız, tek bir metin mesajı tonlarca kişiye iletilebilir.

10. Reklamlarınızın müşteri yanıtını izleyin. Mobil pazarlamada, kampanyanızın ilerlemesini izleyebilir ve almak istediğiniz yanıtı alamazsanız kolayca değiştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın .