Database

Modern Bir İş Kurulumunda FileMaker'ın İçeriden Bir Görünümü

FileMaker bir çapraz platform ve müşteri ilişkileri veritabanı uygulamasıdır. Küçük iş evleri tarafından kullanılıyor. Daha önce Apple Inc.'in bir yan kuruluşu olan Claris olarak bilinen FileMaker Inc. Üzerinde geliştirilen uygulamalar, Microsoft Windows ve Mac OS sunucularında kullanılabilir.

FileMaker, Mac tabanlı işyerlerinde kullanılır. ancak çapraz platform uygulaması olmakla birlikte, Windows 8 ve Windows 10'da da kullanılabilir. Temel olarak veritabanı ihtiyaçları, envanter ve faturalama için kullanılmaktadır.

Uzmanların çoğu, Küçük İşletmeler için veri tabanı çözümleri sağladığı için küçük işletme evleri için geleceğini araştırmaktadır. Ancak, çalışmalar FileMaker Pro'nun da büyük şirketler için kullanılmaya başladığını ortaya koydu. Çapraz işlevselliği ve Akıllı Telefonlar ve iPad'de kullanımı nedeniyle tercih edilir.

Neden FileMaker Kullanılır?

FileMaker Pro yazılımı, geliştiricilerin iPad üzerinde sorunsuz çalışan özelleştirilmiş uygulamaları tasarlamalarına yardımcı olur. , Mac, iPhone, Akıllı Telefon, Web ve Windows. FileMaker üzerinde yapılan uygulamalar, içeriklerin, envanterin, bağlantıların, müşterilerin bilgilerini aygıtlar arasında paylaşmanın ve benzeri işlemlerin yönetilmesine yardımcı olur.

FileMaker Pro 15, FileMaker Server 15, FileMaker Pro Advanced 15'in mevcut olan mevcut FileMaker sürümleri ve FileMaker Go 15. İşte Small Business evlerinin ilk tercihi olan FileMaker'ın avantajlarından bazıları:

FileMaker'ın geleceği, iş evlerinin göz önünde bulundurduğu kadar iyi görünüyor çünkü yazılımın öğrenmesi kolay ve geliştiriciler de özelleştirilmiş uygulamalar tasarlayabilirler.

Uygulamalar Windows ve Macintosh ile ve iOS dışındaki mobil platformlarda bile iyi çalışabilir. Bu, çalışanların müşterinin bilgilerini tek elle paylaşmalarına yardımcı olur.

Bir sistemde açılan dosya, diğer cihazlardaki verileri sorunsuz bir şekilde paylaşabildiğinden, ortak tasarımcılar ve geliştiricilerle verilerin paylaşımı daha kolay hale gelir. Veriler sadece bir yerde saklanır ve saklanır.

FileMaker, gelecekteki mobil uygulama ve uygulanabilir stratejiler için kullanılabilecek çevik metodoloji olarak görülür. Versiyon olarak, FileMaker Go GPS, Kamera, Barkod, Video, vb. Destekler.

Şirketler çoğunlukla Satış Yönetimi, Envanter Kontrolü, Servis, Ürün Yönetimi, Ödeme İşlemi ve diğer iş ihtiyaçları gibi çeşitli iş çözümleri için FileMaker'ı kullanır.

FileMaker ile İş Çözümleri

İşletmelerde çalışmak için sağlam ve sorunsuz iş çözümleri sağlayan endüstrilerde kullanım için birçok yazılım türü oluşturuluyor. FileMaker, iş karmaşıklığına çözümler sunmak için ısmarlama çözümler biridir. Burada, şirketlerin FileMaker'da çözümlerin neden yapıldığını bilmelerine yardımcı olacak bazı noktaları bulabilirsiniz:

Veri Taşıma Hizmeti

FileMaker Pro, kısa veri miktarının yanı sıra Veritabanında bulunan büyük veri. Şirket eski veritabanını daha yeni bir dosyaya taşımak istiyorsa, FileMaker en iyi seçeneklerden biridir.

Kurulum için zaman alındı ​​

Lisanslı FileMaker'ı bir bilgisayara yüklemek için geçen süre Şirket, FileMaker Pro'nun Web Doğrudan sürümünü kullanmıyorsa, çok sayıda aygıt dikkate alınmalıdır.

Barındırılan Çözüm Altyapısı

Çoğu şirket, barındırılan FileMaker Pro'yu kullanıyor Müşterinin bilgilerini sorunsuz bir şekilde paylaşmak için çözüm. Bu nedenle, eğer şirket müşteri için bazı çalışmaları tamamlamak üzereyse, internet hızı kontrol edilmelidir. Çoğu, performansı etkileyen Ethernet'i kullandığından. Bunun için, çözüm sunucuyu dış veritabanında barındırmak veya Microsoft'un Small Business Sunucuları da iyi çalışıyor.

Birçok Endüstriler için Faydalı

Endüstrilerin çoğu FileMaker'ı kullanmayı dört gözle bekliyor. ve bazıları çalışmasından memnun. Esas olarak eğitim kurumları, sağlık sektörü, finansal hizmetler, perakende, devlet sektörü, küçük işletmeler vb. Yerlerde kullanılmaktadır

Sonuç

FileMaker son yıllarda benzersiz bir iş çözümleri platformu olarak ortaya çıkmıştır. . FileMaker Inc. tarafından verilen hizmetler şirketlerin sıkıntılarına son verecek. FileMaker platformunu kullanarak şirketlerin SSL Sertifikasını almaları, kendi sunucularını yönetmeleri, güncellemeler ve güncellemelerle mücadele etmeleri gerekmiyor. Servis olarak FileMaker, özellikle Küçük İşletmeler için geleceği değiştirecek.

SaaS tekliflerinin yükseldiği günümüzde, Go, Pro Advanced, Pro ve Server ile FileMaker platformu, endüstriyel çözümler sunmada daha büyük bir rol oynayacak. Şirketler ilişkileri değiştirmek, veritabanı güvenliğini yönetmek, tabloları eklemek, yeni veritabanları oluşturmak, ilişkileri değiştirmek ve geliştirici odaklı platformlar sağlayabilmek için FileMaker özel veritabanı geliştirmeyi seçti.