Dijital Pazarlama

Neden Affiliate Marketing Online İş Kurmanın En İyi Yolu

İnternet üzerinden bize sunulan bilgilerle yeteri kadar eğitim aldıysanız, o zamana kadar şirket merdiveni alanında kariyer peşinde koşmanın boşuna olduğunu fark etmiş olmalısınız. Temel olarak fikir, bir stajyer olarak başlamak, daha sonra da normal bir çalışan olmak, daha sonra denetleyici ve / veya idari bir pozisyona geçmek ve son olarak içinde bulunduğunuz kurumsal işin üst düzey seviyelerine geçmek. Şahsen, hiçbir şeye karşı değilim bu tür bir özlem benim de bir zamanlar böyle şeyleri hayal ettim; bununla birlikte, tam olarak olmak istediğiniz tam olarak en az 30 yıl alabilir; 20 Eğer bu konuda son derece iyiysen,

Sorun şu ki, hepimiz istisnai olamayız ve oyundaki sert rekabetten ayrı olarak, aynı zamanda aşılmaz bir miktarda bürokrasi, ırkçılık, iyilik, cinsiyetle yüzleşmek zorunda kalacaksın. Kelimenin tam anlamıyla merdiveni harekete geçirmek için eşitsizlikler ve diğer olumsuz şeyler. Takas, iyimser olarak değerlendirilmiş bir bakış açısıyla bile ideal bir kazanç değildir. Bu nedenle, kendi işinizi kurmanızın ve bunu yapmanın en ucuz yolunun bir bağlı kuruluş pazarlama blogu veya web sitesi oluşturmak olduğunu savunuyorum.

Affiliate Marketing'i tanımlamak

Affiliate Marketing, kolay gelir getiren bir şirkettir. Promosyoncu rolünü üstlendiğiniz ve üreticilerin ve satıcıların son tüketicilerle bağlantı kurmasına yardımcı olduğunuz iş yöntemi. Bu işte pasif ya da aktif bir rol üstlenseniz de, tanıttığınız ürünlerin / hizmetlerin yaratıcısı ya da yaratıcısı olmadığınız açıktır. Ancak yine de satışların küçük bir kısmını tazminat olarak alacaksınız. Temel olarak, sizinle satıcı ve müşteri arasında 3 yönlü bir ilişki var.

Ne Bağlı Kuruluş Pazarlama DEĞİLDİR

Affiliate Marketing NEDİR

Sizi bir bağlı kuruluş ağına katılmaya davet eden istenmeyen bir e-posta alırsanız peşin bir ödeme, o zaman kesinlikle onları incelemek ve aldatmaca veya okunaklı olup olmadığını öğrenmek zorunda. Better Business Bureau'ya (BBB) ​​gidin ve şirket hakkında bilgi edinin, bulamazsanız, bağlı kuruluş pazarlama forumlarına ve tartışma panolarına gidin. Sosyal medyada ve forumlarda haberler hızla yayıldığı için bu dolandırıcılık siteleri hakkında çok şey bilirlerdi. Bakılması gereken bir başka şey de, bu kişilerin size ilgisiz ürünler veya 350 $ 'lık Affiliate Pazarlama Başarısının Sırları' kitabı veya diğer akılda kalıcı başlıkları gibi, asla kullanamayacağınız şeyler satması; birkaçı orijinal olmasına rağmen sizleri bu kadar yüksek tutmuyorlar.

Gerçek şu ki, temel bağlı kuruluş pazarlamasını en üst düzey web sitelerinden ve bloglardan öğrenebilirsiniz. Aslında, size diğer insanların sattığı tüm özel kitaplardan ve DVD'lerden daha yararlı bilgiler öğretebilirler. Affiliate pazarlama programlarına kaydolduğunuzda ücretsiz üye olunması ve size gerçekten para kazandıracak tek şey web hosting olup, affiliate marketing blogunuz için yılda yaklaşık 70 – 100 dolar arasındadır. Diğer bir kaç harcama, elektrik faturanız gibi benzersiz bir web sitesi / blog logosu (isteğe bağlı) içerebilir; bir blog yazarı kiralayın (isteğe bağlı olarak blogları kendiniz yazabilirsiniz) ve muhtemelen web sitenizi veya blogunuzu tanıtmak için reklam ödedi (isteğe bağlı).

Affiliate Marketing Türleri

Affiliate marketing ile ilgili ilginç olan şey Komisyonları çoğu insanın düşündüğünden daha fazla yolla kazanabileceğini. 3 farklı türde bağlı kuruluş pazarlamasını ve bunlardan nasıl kazanabileceğinizi açıklamama izin ver.

1. Eksiz Affiliate Marketing – Bu tür bir bağlı kuruluş pazarlaması sizden çok fazla çalışma gerektirmeyecek, hatta Amazon Bağlı Kuruluş Programları için olduğu gibi bir bağlı kuruluş pazarlama blogu oluşturmanıza gerek kalmayacak. Bu, daha çok, bu tür bir pazarlamaya izin veren sitelerde bağlı kuruluş reklamları gösterdiğiniz ve daha sonra bu web kullanıcılarının reklamlara yaptığı her tıklama için bir komisyon aldığınız PPC pazarlaması (tıklama başına ödeme) gibidir.

2. İlgili Satış Ortaklığı – Bu tür bir pazarlama, belirli bir düzeyde katılımınızın olması gerektiği yerdir ve bu, bir satış ortağı pazarlama blogu veya web sitesi oluşturduğunuz ve daima web sitenizin / blog sayfalarınızın hemen hepsine bağlı bağlantılar gösterir. Ayrıca, bir web kullanıcısı bağlı kuruluş bağlantılarını her tıkladığında bir komisyon kazanırsın.

3. Dahil Olunan Affiliate Marketing – Bu tür bir pazarlama, onlar hakkında bir inceleme yazmadan önce ürünleri / hizmetleri kullanmanızı gerektirebilir ve daha kapsamlı ve dürüst bir değerlendirme yazmanız gerekir.

Bu 3 türden birini seçebilirsiniz. bağlı kuruluş pazarlama yöntemleri, ancak çoğu bağlı kuruluş pazarlama programı, sizin tarafınızdan bir miktar katılım ve çevrimiçi varlığa sahip olan Tip 2 bağlı pazarlamayı kullanır.

Çarkları ve Tekerlekleri Bir Araya Koymak

Şimdi bağlı kuruluş pazarlamasının ne hakkında olduğu ve ortak tuzaklarının ne olduğu hakkında bir fikriniz varsa, finansal özgürlüğe ve varlıklı bir yaşam tarzı yolculuğuna başlamaya hazırsınız! Bağlı kuruluş pazarlaması, diğer tüm işletme türleri gibidir ve başlamadan aylar hatta yıllar önce bir strateji planlamanız gerekir, bu nedenle size bağlı kuruluş pazarlamacılığına nasıl geçileceği ve bağlı kuruluş programlarına kaydolma konusunda temel stratejiyi vereceğim. bağlı kuruluş pazarlama blogunuzu ve bununla ilgili diğer tüm önemli ayrıntıları ayarlama

Bağlantılı pazarlamacı olma adımları:

1. Blogunuz veya web siteniz için hangi niş konuyu kullanmak istediğinize karar verin. Tutkunu olduğunuz ürünler / hizmetler hakkında inceleme veya genel bilgi yazmak daha iyidir, çünkü onlar için sevmediklerinizle karşılaştırıldığında daha iyi makaleler yazacaksınız. Örneğin, kroşe veya çocuk bisikletleri için kızgınsanız, blogunuz için seçmeniz gereken yer burasıdır! Ortaklık programları satılık büyük bir ürün envanterine sahiptir ve bir gerçek için tığ işi ve bisiklet içerir. Eğer iş fikirleri daha fazla olan bireyseniz ve hemen hemen her şey hakkında yazabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman elbette parti içinde en kazançlı olan yeri seçin.

2. Web sitenizi oluşturun ve ucuz ama güvenilir bir web barındırma satın alın. Bir web sitesi veya blog oluşturmak için bir web tasarımcısına ihtiyacınız yoktur. Bunu yapmak için WordPress, Weebly, Web.com, Blogger, eHost ve diğerlerini kullanabilirsiniz. Kullanıcı dostu "tıkla ve sürükle" özelliklerini kullanarak blogunuzu / web sitenizi 5-10 dakika içinde oluşturabilirsiniz!

3. Temel SEO bilgilerini öğrenin ve blogunuzda veya web sitenizde kullanın. Arama motoru optimizasyonu veya SEO, web sitenizin tüm internette veya en azından çoğunluğunun bilinmesine izin vermek için çok iyi bir pazarlama stratejisidir. Web sitenizin arama motorlarında bulunması daha kolaysa, o zaman insanlar tarafından ziyaret edilmesi daha uygundur ve daha fazla ziyaretçi sizin için daha fazla para demektir.

4. Varlığınızı çevrimiçi olarak genişletmek için sosyal medya pazarlamasını öğrenin. Gerçekte sosyal medya pazarlaması veya SMM, SEO'nun büyük planının bir parçasıdır ve onsuz, SEO kampanyanız beklediğiniz kadar başarılı olmaz. Kelimenin tam anlamıyla, günlük olarak web’de dolaşan milyarlarca insan var ve bunların çoğu sosyal medya sitelerinde. Ziyaretçilerin web sitenizi oraya çekmesi ve gelir potansiyelinizi arttırması mantıklı bir seçim olacaktır.

5. Ücretli reklamcılık hakkında bilgi edinin ve kullanmanız gerekip gerekmediği hakkında derinlemesine düşünün. Ücretli reklamlar, tanıtımını yaptığınız ürünleri aramayı doğru türden insanları hedef aldıkları için yardımcı olur. Yani satın alabilecekleri iyi bir şans var. Ortaklık linkleriniz üzerinden ürün satın almalarını istemez miydiniz? Yaparım!

6. Web sitenizi içerikle doldurmaya başlayın. Sıkıcı ve etkileyici olmayan bloglar ve makaleler yazmayı planlıyorsanız, bir bağlı kuruluş pazarlama blogu oluşturmaya devam etmenize devam etmemenizi tavsiye ederim, çünkü insanların bloglarınızı okumak veya sitenizi ziyaret etmek istemeyeceğine söz veriyorum. Önce sizi etkileyecek makaleler yazın. Bu, insanların söyledikleriniz hakkında okumak isteyip istemediğinizi size bildirecektir. Yazınızı değerlendirmek için son derece kritik bir kişi bulabilirseniz, yazı stilinizi büyük ölçüde geliştirmenize yardımcı olacağı için bu daha iyi olacaktır. Okuyucu katılımı, bağlı kuruluş pazarlamasında mutlaktır. Gelir kapasitenizi belirleyecektir, bu nedenle siteniz için her şeyden önce içerik yazarken elinizden gelenin en iyisini yapın.

Bağlı kuruluş pazarlamasından nasıl kazanırsınız:

• Üretici / satıcı, bağlı kuruluş ağı veya programı ile ortaklık anlaşması imzalar ve sırayla, bağlı kuruluş olarak bir bağlı kuruluş olarak kaydolduğunuzda, ortak bağlı kuruluş ağı size satılmasına yardımcı olduğunuz her öğe için küçük bir yüzde pay verecektir.

• Bağlantılı bağlantıları web sitenize yerleştirmeniz veya görüntülemeniz gerekir. veya, tanıtımını yaptığınız ürünlerle ilgili bağlı kuruluş pazarlama blogu. Bu bağlantıların amacı, blog okuyucularınızı satıcının web sayfasına yönlendirmek (genellikle bağlı kuruluş ağının sitesindedir), böylece sevdikleri öğeleri satın alabilirler.

• Her satış için yüzde komisyon 1 ile 1 % – 10% (bazıları% 10'dan fazlasını verir ancak nadiren) ve bu şekilde gelir elde edersiniz. Örneğin, bir web kullanıcısı blogunuzda kahve makineleri hakkında olur ve blog incelemenizi veya bilgilendirici makalenizi okur. Okuyucu blogunuzdan etkilendi ve ortaklık bağlantısına tıkladıktan sonra 350 dolar değerinde 1 kahve makinesi satın almaya karar verdi. Bağlı kuruluş ağı bu miktarın% 7'sinin komisyonunuz olmasına izin veriyorsa, bu satışın tek başına geliri 24.50 $ olacaktır.

• 24.50 $ 'ın küçük bir miktar olduğunu ve sizi bir üye olmaya ikna etmek için yeterli olmadığını fark edebilirsiniz; Ancak, blogunuza 30 gün içinde 10.000 ziyaretçi getirebildiyseniz ve yaklaşık 4.382 kişi kahve makinesi satın aldıysa, o ay için geliri 107.359 dolar olmalı! Web sitenize düzenli olarak çok fazla ziyaretçi getirebiliyorsanız, aylık gelirinizin bu rakamlar civarında olacağına bahse girebilirsiniz. Artık SEO ve SMM'nin bağlı kuruluş pazarlama işiniz için yapabileceği değeri takdir edebilirsiniz.

Ne Kadar Yapabilirsiniz?

Bu sorunun doğru cevabı … YOK SINIR ne kadar kazanabileceğini. Pickmyshaver.com adlı web sitesi Ekim veya Kasım 2013 civarında ve ardından 8 ay sonra düzenli aylık geliri 8.446 $ oldu! Flippa'da 2014 Haziran ayına kadar 60.100 dolara anonim bir alıcı tarafından satın alınması dışında, şu ana kadar ayda 50.000 doların üzerinde kazanacağı gibi devam etmiş olsaydı. Bu sadece 1 web sitesi ve yönetebileceğiniz en iyi günde eminim. Bağlı kuruluş pazarlaması için 2 – 3 site

Bu noktada, hayal gücünüzü ne kadar kazanabileceğinizi kullanmanıza izin vereceğim; ya da kazanmak istediğin kadar zor mu. Tamamen size kalmış. Bu makalenin, kendi bağlı kuruluş pazarlama blogunuzu oluşturmaya başlamanıza ve yalnızca para kazanmanıza değil, aynı zamanda günlük yaşam endişelerinden özgürlüğünüzü kazanmanıza başlamanıza yardımcı olacağından eminim. Ayda 8,000 doların üzerinde para kazanmaya başladığınızda, aileniz için en önemli insanlarla harcamak için daha fazla zaman kazanabilirsiniz. En iyi dileklerimle, aşağıya bir yorum yazmayı ve bağlı kuruluş pazarlamasının benimki gibi bir yaşamı nasıl değiştirdiğini anlatmayı unutmayın.