SEO

Neredeyse% 60'ı yerel arama anketi bulguları için PC'leri akıllı telefonlara tercih ediyor, ancak

Yerel arama konusundaki çalışma varsayımınız Google’ın akıllı telefonlarda aradığı aramaların trafiğe hakim olması durumunda, yalnız olmazsınız. Ancak şimdi, yerel arama konusundaki geleneksel bilgeliği artıran birtakım bulgular sunan Ignite Visibility'den yeni bir tüketici araştırması (n = 500 ABD yetişkinleri) geliyor.

Bazı şaşırtıcı bulgular. Görünüşe göre çelişkili olanlardan bazıları:

  • Araştırmaya katılanların% 59'u hala masaüstünde yerel bilgileri aramayı tercih ediyor (“bir bilgisayara yaz”). [(looking for)] yerel işletmeleri incelerken, Yahoo Yerel, Angie'nin Listesi ve Yelp tarafından yakından takip edildi.
  • % 61 [prefer]başka herhangi bir iletişim şekli için bir iş aramak için ve% 22 [prefer] e-posta.
  • % 81 [of respondents] çevrimiçi inceleme bırakmıyor
  • % 74, yerel bir işletmeyi Facebook sayfasını ziyaret etmeden önce kontrol etmek için uğraşmıyor.

Yerel işletmeleri aramak için en sevdiğiniz yol nedir? Kaynak: Ignite Visibility (2019)

Bu bulguların bazıları şaşırtıcı, özellikle: neredeyse% 60'ı masaüstünde yerel aramayı tercih ediyor ve WhitePages.com yerel işletme bilgileri için en güvenilir kaynak. Bunun için aşağıda tartışacağım bir açıklama var.

Bir olumsuz gözden geçirme bir anlaşma kırıcı. Ankete katılanların yerel işletme aramaları için diğer arama motorlarından Google’a (% 70) daha fazla güvendiği bulundu. Ve incelemelerin satın alma kararlarında çok etkili olduğunu buldu. Olumsuz bir gözden geçirme, “yerel bir işletmeyi aramalarını engellemek” için yeterli olacaktır. Diğer anketlerin çoğunda, bazı kritik derecelendirmeler, söz konusu işletme için daha geniş bir dizi inceleme için güvenilirlik sağlar.

Yanıt verenlerin yaklaşık% 55'i, bir tür eylemde bulunmadan önce çevrimiçi işletmeleri göz önünde bulundurarak bir saat veya daha az zaman harcadı (yani, bir telefon görüşmesi). İncelemelerin ötesinde, bu katılımcılar en çok GMB “işletme tanımına, ardından kaliteli fotoğraflara (% 11,8) ve kaliteli videolara (% 6,9)” dayanıyordu.

Yerel bir işletmeye ulaştığınızda, hangi iletişim yöntemini tercih edersiniz

Kaynak: Görünürlüğü Tutuştur (2019)

Neden umursayalım? Tüketici ve reklamveren davranışları hakkında günlük olarak yayınlanan, çoğu PR amaçlı oluşturulan raporlar bulunmaktadır. Bu, geçersiz oldukları anlamına gelmez, ancak hiçbir ankete güvenilmemelidir. Konsensüs ve tutarlı bulgular aramalıyız.

Ignite Visibility anketinde yer alan verilerin bir kısmı veya daha fazlası için muhtemel açıklama, demografik ve daha az ölçüde, katılımcıların coğrafi profilidir. Bu çevrimiçi anketi dolduran 500 kişinin aşağı yukarı% 60'ı Güney ve Orta Batı'dandı. Fakat daha önemlisi, yanıt verenlerin yaklaşık% 90'ı 55 yaşın üzerinde,% 56'sı 65 yaşın üzerinde idi. Ankete katılanların% 2'sinden azı 35 yaşın altındaydı.

65 yaşında, PC'de sesle arama ve mobil cihazları tercih etme olasılığı daha düşük ve muhtemelen sosyal medya kullanma olasılığı daha düşük. Ayrıca, telefonu mesajlaşmaya kıyasla yerel iş iletişimi için kullanmaya meyillidirler. Bu genelleştirmeye meydan okuyan 65 yaş üstü çocuğu bulabileceğimize eminim. Ancak, farklı kuşakların kullanıcı davranışları arasında maddi farklılıklar olduğunu söylemek güvenlidir.


Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et Twitter veya onu LinkedIn'de bul. !