Database

 Otomatik Veri Yedekleme – Yerel Yedekleme

PC yedekleme yazılımının işlevini anlamak için, bu yazılımın çözdüğü sorunu anlamak gerekir. Modern donanım ve yazılım teknolojilerinin ortaya çıkışı, verilerin işletmelerde olduğu kadar bireyler tarafından da saklanma biçiminde bir devrim yarattı. Önemli verilerin fiziksel olarak dosya biçiminde depolandığı günler geride kaldı. Günümüzde, büyük şirketler kadar bireyler de elektronik formatta veri depolamayı ve elde etmeyi bir noktaya getiriyor. Bununla birlikte, saklanan kopya elektrik kesintisi, virüs saldırıları veya başka herhangi bir yanlışlık nedeniyle kaybolabilir. Bu nedenle, orijinal belgelerin kaybedilmesi durumunda, tüm önemli dosyaların fazladan bir kopyasını farklı bir geri alınabilir konumda bulundurulması önemlidir.

PC yedekleme yazılımı, merkezi bir yedekleme sunucusunda önemli verileri oluşturarak ve depolayarak bu açığı kapatır. Bugün piyasada yüzlerce PC yedekleme programı mevcut. Bu programlar güvenli ve ölçeklenebilir veri koruması sağlamak için ellerinden geleni yaparken, çoğu veri yedekleme sorununu yeterince çözemez. Veri yedekliliği, bir şirketin veritabanındaki verilerin istenmeyen şekilde çoğaltılmasını yansıtır. Bu, bir firma aynı bölümle ilgili aynı bilgilerin birden fazla kopyasını birden fazla bölümde kaydettiğinde gerçekleşir. Bir şirketin planlama, pazarlama ve satış departmanlarının müşteri veritabanlarını her üç alanda da depoladığı örnekleri bulmak sıra dışı değildir.

Bu gibi durumlarda, bir segmentte yapılan bir güncelleme diğer iki departmana doğru bir şekilde yansıtılmalıdır. Veri yedekliliği, depolama alanını boşa harcayarak bakım maliyetini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda doğruluk, tutarlılık, güvenilirlik ve performansta bir düşüşe neden olur. Şirketlerin veritabanı sorunlarını çözmelerini zorlaştırarak sorun politikalarını bile etkilemektedir.

Neyse ki, veri fazlalığı sorunu Druvas'ın yeni PC yedekleme yazılımı tarafından giderildi. Bu yedekleme yazılımı programı, çoğaltılmış verilerin yalnızca bir kopyasını birden fazla kanalda kaydetmek için "veri tekilleştirme" teknolojisini kullanır. Çözüm, depolanan verileri% 80 oranında toplayarak depolama ve bant genişliği tüketimini% 90 oranında azaltır. Druva inSync, ek avantajlar da sunmaktadır. Yedekleme istekleri, veri güvenliği sağlayan güvenli SSL (Güvenlik Soketi Katmanı) kanalı üzerinden yapılır.

Yöneticiler saklanan verilere istedikleri zaman merkezi bir konumdan erişebilir ve kontrol edebilirler. Ayrıca kritik uyarılar hakkında anında e-posta bildirimleri alma seçeneğini de kullanabilirsiniz. Yöneticiler, merkezi bir konumdan istediğiniz zaman depolanan verilere erişip kontrol edebilirler. Ayrıca kritik uyarılar hakkında anında e-posta bildirimleri alma seçeneğini de kullanabilirler. Ayrıca, inSync sunucu konsolu, yöneticinin yeni güncellemeleri yedekleme ajanlarıyla otomatik olarak paylaşmasını ve en son gelişmelerden haberdar olmasını sağlar. InSync ayrıca bir yedekleme sunucusunda 2.000'den fazla kişisel bilgisayarı barındırabilmesi bakımından benzersizdir.