Dijital Pazarlama

 Pazar Bölümleme ve Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, işletmelerin pazar stratejilerine geçişlerini geliştirdikleri gündemde sıkıca gündeme geliyor ve bu, önümüzdeki yıllarda devam edecek gibi görünen bir şey. İnternet, büyük kitlelere hitap edebildiğinden ve daha önce bildirilen bir kuruluşun marka kimliğini alabildiğinden, bu strateji biçiminin başlatılması nedeniyle istisnai ticari büyümeyi görmek mümkün. Bununla birlikte, bazı işletmelerin akılda tutmamaları, dijital pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve müteakip olarak yürütülmesi, çoğu kişi tarafından tarif edildiği gibi her zaman çok basit ve basit değildir. Akılda tutulması gereken bir şey, pazar bölümlemenin temel işidir; Farklı insan türlerine ve farklı ilgi alanlarına ve bunun interneti kullanma sürecine itiraz etmeleri. Pazarın bir segmenti, başka bir segmentin sıkıcı veya can sıkıcı bulabileceği bir şeyden hoşlanabilir; Bu basit nokta, dijital pazarlama yöntemleri kullanılarak başarılı pazarlama stratejilerinin nasıl uygulanacağını etkileyebilir.

Stratejiler geliştirmeye ve belirli pazar segmentlerinden ilgi çekmeye çalışırken, "pazardaki reklama" mesajını hatırlamak önemlidir, ancak bir pazar segmentine hitap eden bir tanım, mesajın içeriğine bağlıdır ve bu mesajın iletilmesini sağlar. hedeflenen hedef pazara ulaşır. Örnek olarak, bir şirket bir pazarlama mesajını iyi yazılmış bir yazıyla söylenenle aynı olan bir görüntü veya grafik aracılığıyla iletebilir, hedef pazar segmentinin daha görsel insanlara sahip olması durumunda imaj daha başarılı olabilir. içinde. Farklı kullanıcı tiplerinin, dağıtılan pazarlama stratejileri türlerine bağlı olarak farklı yanıtlar vermesi durumunda, bu pazarlama temelinin, çevrimiçi pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanması sırasında uyulması gerekir.

İnterneti günlük kullanan çok farklı türde son kullanıcılar olduğu için, kuruluşların hedef pazar segmenti izleyicilerinin [s] tercih ettikleri hakkında daha ayrıntılı bir anlayış elde etmek için internet pazarlama stratejilerini sürekli olarak rafine etmek zorunda oldukları anlamına geliyor. Herhangi bir şirket dijital teknikleri kullanarak geniş bir kitleye pazar arıyorsa; daha sonra internet üzerinden farklı segmentlere pazarlama yapmaya dikkat etmek zorunda kalacak. Bunu daha da ileri götürmek için interneti bir pazarlama kanalı olarak alt kanallara ayırmak gerekecektir. Bir örnek olarak şunu düşünebiliriz …

  • Sosyal medya
  • Video
  • Podcasting / ses
  • Arama motoru pazarlaması

… alt kanallar olarak [and the list could go on an on!] Dijital pazarlama alanı, bu nedenle şirketlerin mesajlarını belirli pazar segmentlerine iletmek için bu alt kanalları kullanmaları gerekiyor.

Şirket için istenen etkiyi yaratmak için tüm dijital içeriğin en uygun alt dijital pazarlama kanalıyla özenle hazırlanmış ve teslim edilmesini sağlamak son derece önemlidir. Kaliteyi tutarlı bir şekilde yaratmak, uygun [remember the “message to market match”?] Ve ayrıntılı [as appropriate] içerik, görsel, işitsel ve kinestetik modların bir araya gelmesiyle mümkün olduğunca çok insanla rezonans etmek için tasarlandı.

Her boyuttaki işletmeler, dijital pazarlamayı gittikçe daha fazla stratejik karışıma getirdikçe, pazar bölümleme sorunu ve kuruluşun mesajının ilk önce hedef pazar segmentine ulaştığından ve bununla birlikte yankı uyandırdığından emin olunması gerekir. şirket yöneticilerinin gündemi. Pek çok kuruluş pazarlama segmentasyonunu göz önünde bulunduran stratejik dijital pazarlama stratejileri geliştiren fazladan çalışmayı sevmeyebilirken, mümkün olduğu kadar çok pazar segmentine hitap etmeyi umuyorsa, bunu söylemek doğrudur. İşletmenin büyümesi için belirlenen