SEO

PPC kampanyalarınızdan çıkarmanız gereken 5 kitle

Eşleşme türü doğruluğunun bulanıklaşmasıyla birlikte, PPC her zamankinden daha fazla hedef kitleye yönelik bir hale geldi. Reklam platformları, markanız için mükemmel müşterilere ulaşmak için izleyicileri dilimlemek ve kesmek için neredeyse sınırsız yollar sunar.

Bir izleyici stratejisi oluştururken, hedeflediğiniz kişilerin belirlemediği kadar önemli ulaşmak istediğiniz insanları bulmak gibi. Olumsuz kitleler, harcanan harcamaları azaltmaya yardımcı olur, insanların huninin doğru aşamasında doğru iletiyi görmelerini sağlar ve yorucu müşterilerin ürünlerle çok fazla tekrar hedeflenmelerini önler.

Bu makalede, göz önünde bulundurmanız gereken beş izleyiciyi paylaşacağım. PPC kampanyalarınızın bir kısmı veya tamamı hariç olmak üzere

İş arayanlar

İş başvurusunda bulunanlar sadece açık pozisyonları aramak için dış mekan dişli sitenize geliyorsa, muhtemelen muhtemelen yeni bir sırt çantası için pazarda bulunmuyorlar. Bu nedenle, en son satışınız için reklamlar göstererek yeniden hedefleme harcamalarını harcamak istemezsiniz.

Bu kişileri, sitenizdeki Kariyer sayfası için URL’ye dayalı bir kitle oluşturarak tanımlayabilirsiniz. İş uygulamaları için üçüncü taraf bir siteye bağlantı kurarsanız, o siteyi pikselleştirebilir veya o siteye tıklamaları izleyen bir kitle oluşturmak için Google Analytics etkinliği olarak izleyip izleyemeyeceğinizi görün.

Mevcut müşteriler

Mevcut müşteriler PPC endüstrisinin en sevdiği “bağlıdır” kategorisine giriyoruz. İş modelinize bağlı olarak, mevcut müşterileri tüm kampanyalardan hariç tutmak isteyebilirsiniz.

Müşterilerle ilişkili e-postaların bir müşteri eşleştirme listesini yükleyerek, izleyici kitlesini oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ürününüz web tabanlı bir oturum açma seçeneği sunuyorsa, ödeme yapan bir müşteri olarak durumlarını belirten sayfalara erişen kişilere dayalı yeniden hedefleyen bir kitle oluşturabilirsiniz.

Bazı durumlarda, hedeflemeye devam etmek isteyebilirsiniz. mevcut müşteriler. Örneğin, birlikte çalıştığım bazı yazılım istemcileri, mevcut müşterileri ek özellikler konusunda artırma fırsatlarına sahiptir. Müşterileri segmentlere ayırmak isteyebilirsiniz, böylece Ürün A ile ilgili kampanyalara zaten ödedikleri, ancak Ürün B ile ilgili kampanyalara dahil edilmeyebilirsiniz.

Aynı satırlarda, e-ticaret markaları genellikle değer buluyor Geçmişte satın alan insanlardan tekrarlayan gelir. Bu kişilerin nasıl performans gösterdiğini ve nasıl teklif verdiklerini görmek için geçmişteki alıcıları kendi hedef kitlelerine ayırabilirsiniz.

Destek arayanlar

İnsanlar destek sayfalarına göz atıyorsa, ürününüzü kullanmak için yardım arayan büyük olasılıkla mevcut müşterilerden daha fazladırlar. ürününüz için alışveriş. Sitenizin destek bölümü ile ilişkili URL’leri temel alan yeniden hedefleme kitleleri oluşturabilir ve bunları kampanyaların dışında tutabilirsiniz.

Elbette, bazı durumlarda mevcut müşterileri hedeflemek isteyebileceğiniz diğer durumlar gibi farklılıklar da geçerlidir. Örneğin, bir ürünle destek arayan kişiler ek bir eklenti ile satılabilir. Veya premium destek sunuyorsanız, yeniden pazarlama yoluyla bu fırsatı tanıtabilirsiniz.

Geçmiş çeviriciler

Geçmiş çeviricileri hedefleme veya hariç tutma stratejiniz (zorunlu olarak müşteriler değil, bir iletişim formu gönderme gibi bir dönüşüm işlemi yapan kişiler) ) aynı zamanda iş hedeflerinize de bağlı olacaktır. Bir örnek olarak, çalışanlar için satış noktasına kadar çok adımlı bir huninizin olduğunu söyleyin.

İlk temas noktasında, insanlara bilgileri karşılığında bir varlık sunulur. Formu gönderdikten sonra, o varlığın “teşekkür ederim” sayfasını vurmaya dayalı bir yeniden hedefleme listesine ekleyebilirsiniz.

Ardından, elinizde zaten bir varlık olduğundan, onları varlık kampanyasından çıkarırsınız. hedef kitleyi, harekete geçirme ifadesinin ürün demosu planlayacağı başka bir kampanyaya ekleyin. Ardından, daha önce gördükleri bir şey için mesajlarını çoğaltmadığınızdan emin olun (can sıkıcı ve paranızı boşa harcar) ancak bunun yerine, ürününüze ilgi duymak için ellerini yükseltmek için bir sonraki adıma geçmelerini sağlamak.

yeniden hedefleme yapmayan kampanyalarda

Özel yeniden hedefleme kampanyaları yürütüyorsanız, aynı zamanda diğer kampanyalarda da aynı kişilere ulaşmadığınızdan emin olun. Bu kurulum, hem verilerin hem de reklam mesajlarının izleyiciler tarafından doğru şekilde bölümlere ayrılmasını sağlar.

Örneğin, Facebook'ta bir ilgi hedefleme kampanyası yürütüyor olabilirsiniz. Bu kampanyadan sitenize gelen kişiler, yeniden hedefleyen bir kitleye eklenir ve ayrı mesajlaşmalar sunar, ancak yine de orijinal ilgi alanı kitlesine dahil olur. Yeniden hedefleme kitlesini, yinelemeden kaçınmak için ilgi hedefleme kampanyasına bir dışlama olarak eklemek isteyeceksiniz.

İzleyicilerinizi hassaslaştırmaya başlayın

Bu makale, beş potansiyel potansiyel izleyici örneği sunarken, diğerlerini düşündüğünüz gibi beyin fırtınası yapabilirsiniz. pazarlama yaklaşımınızla ve yaptığınız (ya da istemeyen) insanlar reklamlarınızı görmek ister. Dönüştürülmeyen yanlış insanlara para harcamayı bırakın ve harcamalarınızı doğru hedef kitleye odaklayın!


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın görüşlerini oluşturuyor ve mutlaka Arama Motoru Arazi'ye yazmıyor. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

Tim Jensen, Clix Marketing'de bir kampanya yöneticisidir. Dijital pazarlama sektöründe 8 yıldan fazla deneyime sahip olan Tim, çok çeşitli sektörlerde hem B2B hem de B2C hesaplarıyla çalıştı. Tüm büyük platformlarda reklamları rahat bir şekilde yönetirken, özellikle analitik ve PPC arasındaki geçişle ilgileniyor. !